ریپل (Ripple) در مقابل بیتکوین (Bitcoin) – تفاوتهای اساسی

0 27

ارزهای رمز پایه و بلاکچین بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن ما هستند و مردم غالباً در انواع ارزهای دیجیتالی موجود در بازار دچار سردرگمی می شوند. مشهورترین رمزنگاری هنوز بیتکوین است. با این حال ، ریپل به طور فزاینده ای محبوبیت خود را در بین طرفداران ارزهای رمزپایه و سرمایه گذاران در سراسر جهان به دست می آورد. بنابراین ، تفاوت اصلی بین ریپل و بیتکوین چیست و جوانب مثبت و منفی آنها چیست؟ بیایید با جزئیات بیشتری به هریک از آنها نگاه کنیم.

اهداف توسعه

بیت کوین به عنوان ارز دیجیتال با هدف پرداخت هزینه خدمات و کالاها توسعه یافت. ریپل نیز به نوبه خود برای بانکها و شبکه های پرداخت به عنوان تسویه حساب ، سیستم انتقال پول و مبادله ارز ایجاد شد. ایده اصلی ریپل ایجاد سیستم انتقال مستقیم دارایی در زمان واقعی بود که ارزان تر ، شفاف تر و ایمن تر از روش های پرداخت موجود مانند پرداخت های SWIFT است.

توسعه دهندگان بیتکوین و ریپل چه کسانی هستند؟

بیت کوین توسط گروهی از توسعه دهندگان مشتاق حفظ می شود. این سیستم غیر متمرکز است و توسط هیچ بانک ، دولت یا شخص ثالث اداره نمی شود. بیتکوین توسط یک شخص مرموز یا گروهی از افراد به نام Satoshi Nakamoto ایجاد شده است.ریپل Ripple ، توسط یک شرکت رسمی با اهداف مشخص تعیین شده ، که در سال 2012 تأسیس شده است.

مقایسه تکنولوژی های بکار رفته

مقایسه تکنولوژی های بکار رفته در بیتکوین و ریپل

بیتکوین یک ارز مبتنی بر بلاکچین است که از سیستم استخراج استفاده می کند (اثبات کار) و ریپل از یک دفترچه اجماع تکراری و تأیید اعتبار شبکه سرورها به همراه توکن های رمزنگاری XRP استفاده می کند. شبکه ریپل توسط طیف وسیعی از سرورهای مستقل که دائماً سوابق معامله خود را مقایسه می کنند ، اداره می شود. هر ثانیه یک دفترچه جدید از ریپل ایجاد می شود.

پاداش استخراج در بیتکوین و ریپل

ریپل به گونه‌ای طراحی نشده است که استخراج شود. به همین دلیل این دو ارز با یکدیگر تفاوت دارند. ماینرهای  بیت کوین معمولاً در قالب استخراج بیتکوین جدید پاداش دریافت می کنند.توکن های XRP به میزان 100 میلیارد در ابتدا از قبل استخراج شده اند و فقط 38 میلیارد آن در بازار موجود است ، بقیه در آزمایشگاه های ریپل هستند و می توانند بصورت دوره ای منتشر شوند. بیت کوین به هیچ وجه از قبل استخراج نشده است و حداکثر عرضه فقط 21 میلیون است.

فرق صدور سکه در بیتکوین و ریپل

بیت کوین در سراسر جهان پخش شده است. 60 درصد از نشانه های XRP متعلق به Ripple است. قیمت ریپل در مقایسه با قیمت بیت کوین بسیار کم است.حرکت و توزیع توکن های XRP را می توان در وب سایت Ripple Charts ردیابی کرد.

مقایسه سرعت معاملات در بیتکوین و ریپل

تأیید معاملات بیت کوین به طور متوسط ​​10 دقیقه طول می کشد ، در حالی که تأیید معاملات XRP حدود  5 ثانیه طول می کشد.

تفاوت در استفاده از بیتکوین و ریپل

از بیت کوین بعنوان پول استفاده می شود. هدف ریپل استفاده از آن برای سایر ارزها یا کالاهای انتقال یافته مانند نفت یا طلا از طریق شبکه است. شبکه ریپل یک مبادله ارزی کاملاً متمرکز است ، در حالی که بیت کوین مستلزم موارد غیرمتمرکز است. این بدان معناست که کاربران قصد دارند XRP را با دلار مبادله کنند. این امکان وجود دارد که در شبکه ریپل بدون واسطه یا شخص ثالث این کار را انجام دهید. بنابراین اگر کسی بخواهد XRP خود را با دلار معامله کند، می تواند بدون نیاز به شخص ثالث این کار را در شبکه انجام دهد.

منبع : کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.