۱۵۰ هزار میلیارد تومان توسط حقوقی‌ها از بورس برای خرید ارز دیجیتال خارج شد

0 1,172

عضو شورای عالی بورس اعلام کرد: هم حقیقی‌ها و هم حقوقی‌ها بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان را در مدت کوتاهی از بازار خارج کردند. ‌

محسن علیزاده طی گفت‌وگویی با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد خروج ارقام نجومی از بازار سرمایه توسط حقوقی‌های بزرگ اظهار داشت: در مدت زمان بسیار کوتاهی بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از بازار سرمایه خارج شده.

وی با بیان اینکه خروج این نقدینگی تخلف نبود اما بی اخلاقی بود, ادامه داد: خروج این میزان نقدینگی از بازار غیرقانونی نبود اما باید تعهد اخلاقی را رعایت کرد، وقتی شخصیت حقوقی حرفه ای است که در بازار ارائه می شود باید حرفه ای باشد که در حال حاضر در این اوضاع ادامه می دهد . متاسفانه سودی را که از این بازار حاصل شده در محل نامناسبی برای سرمایه گذاری قرار داده است اما قرار است در حال حاضر این سرمایه برای توسعه بازار خراب شود و مجددا به بورس و بازار سرمایه برگردد.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه فراموش نکنید که هدف از توسعه بازار رونق بازار بود ، افزود: به طور قطع سود حاصل از تولید رونق همه مردم را تقویت می کند و به بازار سرمایه هم برمی گشت اما این اتفاق نیفتاد.

علیزاده اضافه کرد: یکی از این حقوقی ها که سرمایه خود را از بازار خارج کرده است ، گفتم باید این عدد را به بازار برگردانید و بازار را در این شرایط محافظت کنید ، آنها را مدیون کرده اید که با این سودی که از بازار به دست آمده است ، معوقات حقوق چند سال گذشته را پرداخت کرده است.

وی اضافه کرد: در صورت عدم وجود این پول فقط در صورت کمبود این شرکت امکان پذیر است. شرکت حقوقی تعهد اخلاقی دارند که این سود را فقط در بازار توسعه می دهند یا تولید می کنند اما متعهد به آن نبودند.

عضو شورای عالی بورس با بیان اینکه این ارقام نجومی از بازار سرمایه کاملاً صحیح است ، گفت: هم واقعی است و هم حقوقی بیش از ۱۵۰ هزار تومانی است که در مدت زمان کوتاهی از بازار خارج شده است.

علیزاده با تأکید بر اینکه ۱۵۰ هزار تومان از بازار سرمایه کاملاً قابل ردیابی خارج شده است ، اظهار داشت: حقوقی آنها را در اخبار در اوج قیمت سهام فروخته و این نقدینگی را وارد بازارهای خارجی از جمله ارزهای دیجیتال و رمزارزها کرده اند.

وی ادامه داد: هر چند که بازار ارزهای دیجیتال بسیار ریسکی است اما نقدینگی بسیار زیاد است که در این منطقه وارد می شود و متاسفانه تبلیغ می کند که باعث می شود تا سهامداران خرد باقیمانده در بورس برای ورود به بازار مرز ارزها شود.

عضو ناظر شورای عالی بورس گفت: در حال حاضر طبق قانون صندوق توسعه ملی باید ۱۵ هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز کند که هر چند این هزینه تا کنون پرداخت نشده اما اگر با توجه به مشکلات متعدد بازار قابل پرداخت نباشد ، نمی توان گرهگشایی کرد.

منبع : ilna

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.