نرخ هش ریت استخراج بلاکچین بیتکوین به بالاترین سطح خود رسید

0

طبق آمار پلتفرم معیارهای رمزنگاری Glassnode ، میانگین نرخ هش بلاکچین بیتکوین (BTC) (نرخ هش ریت استخراج بلاکچین بیتکوین) – یا کل توان محاسباتی اختصاص داده شده به استخراج – در روز جمعه به بیش از ۱۷۶ بار در ثانیه (EH / s) یعنی به بالاترین حد خود رسیده است.

best assets for 2022

بله ، این خیلی است.

میانگین نرخ هش شبکه بیتکوین از 176 EH / s بیشتر است. تصویر: Glassnode
میانگین نرخ هش شبکه بیتکوین از ۱۷۶ EH / s بیشتر است. تصویر: Glassnode

افزایش نرخ هش (نرخ هش ریت استخراج بلاکچین بیتکوین) را می توان با رشد قیمت بیتکوین مرتبط دانست. از آنجا که ماینرها برای کشف بلوک های جدید، BTC را به عنوان پاداش دریافت می کنند ، هرچه هزینه تولید سکه بیتکوین بیشتر باشد ، درآمد ماینرها نیز بیشتر است. بنابراین ، هنگامی که قیمت بیتکوین افزایش می یابد، استخراج کنندگان تشویق می شوند تا قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشند.

عامل دیگر کارمزد معاملات است – یعنی جریان دوم درآمد ماینرها. اساساً ، با رشد حجم معاملات – همانطور که تمایل دارند در میان دوام بازار صعودی افزایش پیدا کنند – هزینه معاملات نیز افزایش می یابد. همراه با قیمت بیتکوین ، این امر باعث سودآوری بیشتر استخراج می شود.

همانطور که داده های CoinGecko نشان می دهد ، افزایش قیمت بیتکوین به ۳۸۰۰۰ دلار همزمان با افزایش نرخ هش در روز جمعه بود.

بیتکوین در حدود 37000 دلار معامله می شود. تصویر: CoinGecko
بیتکوین در حدود ۳۷۰۰۰ دلار معامله می شود. تصویر: CoinGecko

در حال حاضر ، بیتکوین با قیمتی در حدود ۳۷،۷۰۰ دلار معامله می شود در حالی که نرخ هش آن زیر ۱۶۵ EH / s است.

 اگزا هش Exahashes  چیست؟


به زبان ساده ، بلوک های جدید با حل معماهای ریاضی در تعداد بیشماری از سیستم های استخراج کشف می شوند. به هر جمع جداگانه از این محاسبات هش گفته می شود و نرخ هش کل نشان دهنده این است که در هر ثانیه چه تعداد از این مسایل محاسبه می شود.
بنابراین ، ۱۷۶ EH / s به این معنی است که ۱۷۶ کوینتیلیون (یعنی ۱۸ صفر) هش در هر ثانیه در کل شبکه بیتکوین محاسبه می شود. برای مقایسه ، نرخ هش بیتکوین در اوایل سال ۲۰۲۰ حدود ۱۲۰ EH / s بود – این یعنی تقریباً ۵۰٪ افزایش فقط در یک سال.

با این حال ، افزایش نرخ هش باعث نمی شود که سریعتر بلوک های جدید کشف شود. این به این دلیل است که نرخ هر بلاک در هر ۱۰ دقیقه به سختی در بلاکچین بیتکوین رمزگذاری می شود و در ۱۲ سال گذشته عمدتا به همان حالت باقی مانده است.
برای حفظ این نرخ ، شبکه بیتکوین بطور مرتب سختی خود را تنظیم می کند. به این ترتیب ، حتی اگر هجوم گسترده ای از قدرت محاسباتی وجود داشته باشد ، فرایند کشف بلوک های جدید به تناسب دشوارتر خواهد شد.

منبع : cryptoslate

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.