چرا حجم بازار قبل از این که بیتکوین به قیمت بالاتری برسد، به رکورد جدیدی رسید؟

0 136

رکورد جدید حجم بازار بیتکوین : علیرغم تلاش بیتکوین برای رسیدن به بالاترین قیمت در کل تاریخ آن ، به نظر می رسد این نقطه عطف ، در جلب توجه رسانه های اصلی و عموم مردم ناکام مانده است. آخرین حرکات اخیر بیتکوین با افزایش قیمت به بالای ۱۷،۷۵۰ دلار در اواخر ۱۷ نوامبر ، برای اولین بار حجم بازار را به بالای ۳۳۰ میلیارد دلار رساند.

طبق بررسی سایت CoinGecko ، سابقه سرمایه ۳۲۹.۳ میلیارد دلاری بیتکوین در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ در میان افزایش قیمت تمام شده بازار برای آزمایش ۲۰۰۰۰ دلار ارسال انجام  شده بود.

حجم بازار بیتکوین از سال ۲۰۱۷

با این حال ، رکورد جدید سرمایه گذاری علیرغم عدم موفقیت قیمت بیتکوین در رسیدن به بالاترین سطح ، به دست آمد. برای آن یک توضیح ساده وجود دارد : گسترش عرضه بیتکوین ! در حالیکه تقریباً ۱۶.۷۴۶ میلیون بیتکوین در ۱۶ دسامبر ۲۰۱۷ وجود داشت ، از آن زمان بیش از ۱.۸ میلیون سکه استخراج شده است که برابر با ۱۰.۷۵ درصد افزایش عرضه است. این بدان معناست که بیتکوین با وجود پایین آمدن قیمت ، می تواند قیمت بالاتری داشته باشد.

حجم سرمایه گذاری ترکیبی در تمام ارزهای رمزپایه نیز برای اولین بار از فوریه ۲۰۱۸ به بالای ۵۰۰ میلیارد دلار رسیده است.

دارایی رمزنگاری شده ترکیبی از سال ۲۰۱۷

طبق نظریه بانک جهانی ، سرمایه بازار بیتکوین بیش از شرکتهای عمومی است که در کشورهایی از جمله بلژیک ، ایران ، نروژ ، سوئد و فیلیپین مستقر هستند یا بیش از دو برابر در دانمارک ، قطر ، ویتنام ، کلمبیا و لهستان!

در مقایسه با شرکت های معرفی شده در S&P 500، سقف بازار بیتکوین تقریباً ۱۳ میلیارد دلار عقبتر از رده یازدهم پراکتر و گمبل و بالاتر از انویدیا و جی_پی مورگان قرار دارد. با این حال ، برخی معتقدند که مقایسه بیتکوین با شرکت ها به اندازه کافی واضح نیست و باید آن را به کالاها یا کلاس دارایی دیگری تشبیه کرد.
علیرغم بالا بودن همیشگی نقطه عطف ، برخی از تحلیلگران به عدم پوشش رسانه های اصلی در مورد دستاوردهای اخیر بیتکوین اشاره کرده اند. با این حال ، طبق داده های به اشتراک گذاشته شده توسط LunarCRUSH ، شرکتی که احساسات رسانه های اجتماعی را در مورد ارزدیجیتال ردیابی می کند ، از اوایل ماه نوامبر ، حجم اخبار مربوط به بیتکوین و رکورد جدید حجم بازار بیتکوین افزایش چشمگیری داشته است. این شرکت با انتشار توئیتی یک نمودار نشان داد که میزان پوشش رسانه ای روزانه بیتکوین طی دو هفته گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

طبق گزارش گوگل ترندز، حجم جستجو برای کلمه کلیدی ‘بیتکوین’ در ماه نوامبر تقریباً ۱۵ درصد از اوج در سال ۲۰۱۷ بیشتر شده است ، که نشان دهنده عدم توجه نسبی به بیتکوین در مقایسه با آخرین تجمع بازار در اوج است.

حجم جستجوی نسبی “بیتکوین” در پنج سال گذشته

در حقیقت ، حجم جستجو در چهارمین سطح بالای خود در سال ۲۰۲۰ قرار دارد.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.