مایکروسافت از فناوری بلاکچین برای خرید اعتبارات کربن خاک در استرالیا استفاده می کند

0

این غول فناوری اعتبارات کربن خاک ۴۳,۳۳۸  متریک تن را خریداری کرد که نمایانگر تجزیه کربن در مزرعه های New South Wales است. مایکروسافت از فناوری بلاکچین برای خرید اعتبارات کربن خاک در استرالیا استفاده کرده است. در ترکیب با شبکه  Regen- ساخته شده بر روی بلاکچین  Cosmos –  اعتبارات CarbonPlus Grassland در ابتدا برای دو مزرعه در New South Wales صادر شد.

best assets for 2022

اعتبارات کربن به عنوان معیاری برای تجزیه خاک استفاده می شود که فرآیند جذب دی اکسید کربن اتمسفر و ذخیره آن در خاک است. این امر از طریق فناوری سنجش از دور Regen Network به دست می آید و همچنین گفته می شود که به نظارت بر رفاه حیوانات ، سلامت خاک و سلامت عمومی اکوسیستم کمک می کند.

در ابتکار عمل شرکت سرمایه طبیعی Impact AG قبل از خرید مایکروسافت در مجموع ۴۳,۳۳۸  متریک تن اعتبار کربن برای شرکت  Wilmot Cattle صادر شد. گفته می شود که دامداران Wilmot غلظت کربن آلی خاک را در زمین های خود تا ۴.۵٪ افزایش داده اند که از طریق مدیریت چراها بدست آمده است. گفته می شود غلظت ایده آل کربن آلی خاک ۴ تا ۶ درصد است.

مایکروسافت در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که تلاش خواهد کرد تا سال ۲۰۳۰ ردپای کربن خود را به صفر برساند. علاوه بر این ، مایکروسافت همچنین قصد دارد حجم کربنی برابر با آنچه از زمان شروع کار در ۱۹۷۵ تولید آن را بر عهده داشته است ، از بین ببرد.

Christian Shearer ، مدیرعامل شبکه Regen ، این ابتکار عمل را جشن گرفت و افزود که این ایده مفهوم رویکردهای طبیعی مبارزه با تغییرات آب و هوا را برانگیخته است.

Shearer گفت: ” کار با Impact Ag و Wilmot Cattle Co ما را بیش از هر زمان دیگری امیدوار می کند که راه حل های کشاورزی و طبیعت محور برای تغییر آب و هوا نه تنها واقعی نیستند، بلکه دارای توانایی جداسازی سریع کربن و ایجاد انعطاف پذیری در سیستم های غذایی ما هستند.” وی افزود: “مقیاس مایکروسافت در خرید اعتبارات کربن باید به همه ما امیدوار باشد که تجارت می تواند یک کاتالیزور برای تغییر باشد و خواهد بود.”

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.