بیتکوین کش چیست؟

0

برای در بهتر کارایی بیتکوین کش ابتدا اندکی به بیتکوین میپردازیم.بیتکوین برای اولین بار تقریباً ۱۰ سال پیش ظاهر شد و اکنون مثل همیشه قوی است. این روزها ، نه تنها اولین جهان بلکه همچنین گرانترین ، پایدارترین و محبوبترین ارز رمزنگاری شده است.اما این کافی نیست. یکی از مهمترین موضوعات برای رمزنگاری همیشه مقیاس پذیری آن بوده است.خصوصا اندازه بلوک معاملات که پس از ایجاد بیت کوین محدود به یک مگابایت بود.این محدودیت باعث تاخیرهای اساسی در زمان پردازش معاملات می شود و تعداد تراکنش هایی را که شبکه می تواند پردازش کند ، محدود می کند.

اما بیتکوین کش داستانی متفاوت دارد. در آن افزایش اندازه بلوک از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت امکان پذیر است. هدف کلی افزایش تعداد معاملات قابل پردازش توسط شبکه است ، به این امید که بیتکوین کش بتواند با حجم مبادلاتی که غول های صنعت مانند PayPal و Visa می توانند پردازش کنند ، رقابت کنند.بیتکوین کش در آگوست سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و از آن زمان به عنوان موفق ترین هاردفورک (انشعاب) بیتکوین تبدیل شد.

هاردفورک چیست؟

هاردفورک چیست؟

یک محدودیت یک مگابایتی برای اندازه هر بلوک در ابتدا برای کاهش احتمال اسپم های احتمالی و حملات DDoS اعمال شد. هرچه بیت کوین بیشتر و بیشتر محبوب می شد ، این محدودیت باعث می شد که زمان انتقال افزایش یابد. اوضاع در حدود ماه مه سال ۲۰۱۷همچنان ادامه داشت تا جایی که برخی از کاربران اعلام کردند که باید تا چهار روز منتظر تأیید باشند.

کاربران برای تسریع در انجام تراکنش ، حاضر به پرداخت هزینه های  بالاتری شدند  اما این رویکرد بیت کوین را به عنوان روش پرداخت بی ارزش می کرد ، به ویژه هنگامی که معاملات کوچکتر بود. به عنوان مثال ، پرداخت یک ساندویچ یا یک فنجان قهوه با بیتکوین صرفاً عملی نبود ، زیرا یک فنجان قهوه ۳ دلاری بیش از ۱۵ دلار هزینه معامله را متحمل می شد.

جامعه بیت کوین برای این وضعیت دو راه حل ممکن ارائه داد: بیتکوین  نامحدود یا شاهد جداگانه (SegWit).

بیتکوین نامحدود محدودیت اندازه بلوک را  کاهش می دهد. بسیاری از استخراج گنندگان موافق این راه حل بودند ، زیرا عدم وجود محدودیت در اندازه بلوک نه تنها مانع از جمع شدن بلوک ها بلکه هزینه کلی استخراج کنندگان را برای هر بلوک افزایش می دهد. با این حال ، بسیاری از توسعه دهندگان مخالف این پیشنهاد بودند.انان  تصور می کردند که اجرای آن منجر به خروج استخراج کنندگان کوچک می شود که به نوبه خود می تواند توسط شرکتهای عظیم استخراج کننده  منجر به متمرکز شدن کل شبکه شود.

راه حل شاهد جداگانه (Segregated Witness) به معنای ذخیره برخی از اطلاعات در پرونده های جداگانه در خارج از بلاکچین است. توسعه دهندگان ادعا کردند که فضای زیادی برای ذخیره سازی احتیاج خواهد بود ، معاملات بیشتری در بلوک ها جای می گیرند و زمان تأیید به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

در نتیجه ، پروتکل سازش به نام SegWit2x تهیه شد. راه اندازی این پروتکل به معنای ذخیره برخی از اطلاعات در خارج از بلاکچین و همچنین افزایش حد اندازه بلوک به دو مگابایت است. این پروتکل در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ پس از رأی دادن ۹۵ درصد از استخراج کنندگان به این پیشنهاد اجرا شد. با این حال ، افزایش فوری میزان بلوک در شبکه امکان پذیر نبود. این به معنای به تعویق انداختن یک مشکل به جای حل آن بود.

در جریان کنفرانس Future of Bitcoin در Arnhem ، هلند ، اولین اجرای پروتکل بیتکوین کش با نام بیتکوین ABC توسط Amaury Shet ، مهندس سابق فیسبوک اعلام شد. Séchet و تیم توسعه دهندگانش تصمیم گرفتند پروتکل SegWit2x را کنار بگذارند و محدودیت اندازه بلوک را به هشت مگابایت افزایش دهند. از آنجا که چنین تغییری  نیاز به جدا شدن از شبکه اصلی بیتکوین داشت ، اعلام شد که هاردفورک در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷ اتفاق می افتد.

برای کسانی که نمی دانند ،هاردفورک تنها روش شناخته شده در حال حاضر برای توسعه دهندگان برای به روزرسانی نرم افزار بیتکوین میباشد. توسعه دهندگان شبکه را تقسیم می کنند و اساساً با قوانین تغییر یافته یک بلاکچین جدید به مسیر خود ادامه میدهند. نسخه اصلی و هاردفورک ارزهای رمزپایه بعد از  وقوع انشعاب هم ، بلاکچین های یکسانی دارند، اما از آنجا به بعد ، این دو شبکه به طور مستقل کار میکنند.

پس از وقوع انشعاب ، هر کسی که قبل از هاردفورک بیت کوین نگه داشته بود ، به همان میزان توکن بیتکوین کش دریافت می کرد. ارز رمزپایه جدید (بیتکوین کش)  به سرعت توسط سرمایه گذاران مورد استفاده قرار گرفت تا جایی که در پایان روز اول ورود خود به بازار از  لحاظ میزان سرمایه گذاری در بازار به سومین ارز  بعد از  بیت کوین و اتریوم تبدیل شد.

آیا استفاده از بیت کوین کش باصرفه تر از  بیت کوین است؟

آیا استفاده از بیت کوین کش باصرفه تر از بیت کوین است؟

خلاصه: بله. هزینه های فزاینده در ارتباط با معاملات بیتکوین یکی از دلایل اصلی استارت پروژه بیتکوین کش بود. یک تست بسیار مفید ، که در دسامبر سال ۲۰۱۷ انجام شد ، نشان داد که معامله بیتکوین کش ۹۹.۵۶ درصد ارزان تر از معادل ان در شبکه اصلی بیت کوین است. در اواخر سال ۲۰۱۷ ، مردم برای جابجایی بیتکوین های خود به طور متوسط ​​۲۸ دلار در ازای مبادلات پرداخت می کردند.

راجر ور کیست؟

راجر ور کیست؟

راجر ور یک سرمایه گذار برجسته و متعهد بیت کوین است. وی بیش از یک میلیون دلار در بیتکوین، ریپل ، زی کش، بلاکچین.کام ، بیت پی ، Purse.io و کراکن سرمایه گذاری کرده است. او همچنین مدیرعامل Bitcoin.com و یکی از پنج سازنده بنیاد بیت کوین است که به ان بیش از یک میلیون دلار بیتکوین نیز اهدا کرده است. ور بیت کوین را وسیله ای برای دستیابی به آزادی اقتصادی می داند. در جامعه رمز ارزها ، وی همچنین به عنوان Bitcoin Jesus شناخته می شود.

اما این روزها راجر ور طرفدار بیتکوین کش است. در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف ، ور بیتکوین کش را ‘واقعی بیت کوین’ توصیف کرد و ادعا کرد که در آینده نزدیک بخش بزرگتری از  بازار خواهد داشت. همچنین از وی نقل شده است که می گوید بیشترین اعتبارات رمز ارزی خود را در بیتکوین کش سرمایه گذاری کرده است که شاید بزرگترین شاخص ایمان وی به این دارایی باشد.

آیا باید در بیتکوین کش سرمایه گذاری کنم؟

بیتکوین کش مدت زمان طولانی وجود نداشت ، اما در حال حاضر خود را به عنوان یک رمزنگاری بسیار قوی معرفی کرده است. در زمان نگارش ، پنجمین رمزنگاری جهان از نظر سرمایه گذاری در بازار است .بیتکوین کش روز به روز دنبال کننده های جدیدی را به خود اختصاص می دهد. به طور کلی ، هر حرکت سرمایه گذاری و معاملات شامل ریسک است ، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.

آیا قیمت بیتکوین کش به قیمت بیتکوین بستگی دارد؟

 بیتکوین کش یک رمزارز کاملاً مستقل است ، بنابراین قیمت آن به قیمت اصلی بیت کوین وابسته نیست. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که بیت کوین هنوز هم بر تمام رمزنگاری های جهان تاثیرگذار است .بنابراین اگر بالا یا پایین برود ، اکثریت مطلق سایر ارزهای رمزنگاری شده احتمالاً روند آن را دنبال می کنند.

بیتکوین کش را کجا می توانم ذخیره کنم؟

چگونه می توانم از بیت کوین کش استفاده کنم؟

چگونه می توانم از بیت کوین کش استفاده کنم؟

بسیاری از صرافی های ارزهای رمزپایه اکنون اقداماتی را برای ادغام بیتکوین کش انجام داده اند ، بنابراین اکنون می توانید این رمز ارز را ارسال ، دریافت ، خرید و فروش کنید.

در مورد بیتکوین کش کجا به بحث و تبادل اطلاعات بپردازم؟

  •  R / Bitcoincash – زیرمجموعه اختصاصی به اخبار ، اطلاعات و توسعه
  • کریپتو کامپیر–  صفحه مربوط به باشون کش در کریپتوکامپیر
  • Bitcoin.com – زیرمجموعه مربوط به  بیت کوین کش.
  • Bitcoin Cash Forum – تالار گفتگوی اختصاصی درباره بیتکوین کش
  •  DeepOnio –  بیت کوین در مقابل بیت کوین کش.

منبع : کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.