رمز ارز Storj ( استوریج ) به اختصار STORJ

0

رمز ارز storj یک بستر ذخیره سازی غیر متمرکز  ابری

هدف رمز ارز Storj ( استوریج ) به اختصار STORJ  ایجاد زیرساخت های ذخیره سازی ابری’ بر روی بلاکچین اتریوم با رمزگذاری نهایی و ارائه دهندگان خدمات متعدد است.

بهترین صرافی ایرانی ارزدیجیتال

هر پرونده بارگذاری شده در سیستم Storj رمزگذاری و به چند قسمت تقسیم می شود ، که متعاقبا توسط چندین ارائه دهنده خدمات ذخیره سازی، ذخیره می شوند.

این ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی یا اپراتورهای گره ، پاداش می گیرند زیرا با تهیه فضای ذخیره سازی بلااستفاده و پهنای باند شبکه ، به ظرفیت کلی شبکه کمک می کنند.

توکن های رمز ارز storj توکن های ERC-20 هستند و برای پرداخت خدمات ذخیره سازی در شبکه Storj استفاده می شوند.

در سایت رسمی این پروژه آمده است که:

Storj به عنوان یک شبکه ذخیره سازی ابری غیر متمرکز ، در بسیاری از موارد منحصر به فرد است.برخلاف راه حل های ذخیره سازی ابری سنتی که داده ها را در مراکز داده بزرگ ذخیره می کند ، Storj بر روی شبکه ای از هزاران رایانه مستقل اجرا می شود.

هر کسی با چند ترابایت فضای اضافی می تواند با نصب Tardigrade به یک گره در پلت فرم تبدیل شود. تنها چیزی که مورد نیاز است یک اتصال اینترنتی قوی و ثابت است. کارآیی شبکه به این معناست که میزبان هزینه بسیار کمتری برای ذخیره داده های خود نسبت به زمان استفاده از سرویس های ذخیره سازی سنتی ابری پرداخت می کند.

Storj Labs Inc. از نرم افزار Tardigrade خود که بر روی کامپیوترهای گره ای نصب شده است برای ایجاد و ایمن سازی داده های کاربر استفاده می کند. این شبکه گره های ناشناس نیاز به اعتماد به ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی ابری را برای حفظ حریم خصوصی داده های ما حذف می کند.این سیستم همچنین به صورت peer-to-peer رمزگذاری شده است ، به این معنی که هر فایل قبل از پخش شدن در شبکه میزبانهای مستقل رمزگذاری می شود. هر گره فقط یک قطعه تصادفی از یک فایل کامل را با کلیدهای رمزگشایی تقسیم شده در بین هر گره و میزبان دریافت می کند و هک را تقریباً غیرممکن می کند.

سایت رسمی storj جهت دریافت اطلاعات بیشتر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.