ارز رمزنگاری جدید مردم را به صدا در می آورد – ارزش بازار آن به ۳۵ میلیارد دلار رسید

0

طبق CoinMarketCap ، رایانه اینترنتی ، ارز رمزنگاری شده ای که به تازگی از روز دوشنبه راه اندازی شده است ، اکنون ارزش بازار آن حدود ۳۵.۸ میلیارد دلار است که در حدود ۲۸۹ دلار معامله می شود.

روز دوشنبه ، ارزش بازار سر به فلک کشید و به بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسید (با قیمتی در حدود ۷۳۱ دلار) ، اما در عرض چند دقیقه قیمت کاهش یافت و به ۱۸ میلیارد دلار رسید (قیمت حدود ۱۴۶ دلار).

بنیانگذاران ارز رمزنگاری شده ، بنیاد Dfinity ، در نظر دارند اینترنت رایانه ، در واقع ، به یک نسخه غیرمتمرکز از اینترنت تبدیل شود.

بلاکچین رایانه اینترنتی از قراردادهای هوشمند استفاده می کند – درست مانند بلاکچین Ethereum – که می تواند تعدادی از برنامه ها و سیستم عامل ها را تأمین کند.

به عنوان مثال ، می توان برنامه های غیرمتمرکز مانند برنامه های DeFi (با عنوان مالی غیرمتمرکز) ایجاد کرد. برنامه های DeFi سیستم های مالی سنتی را با ارز رمزنگاری شده دوباره ایجاد می کنند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان می توانند با استفاده از بلاکچین رایانه اینترنتی ، وب سایت ها و سایر خدمات اینترنتی مانند رسانه های اجتماعی یا برنامه های پیام رسان را ایجاد کنند.

اما ، برخلاف Ethereum ، Dfinity می گوید که بلاکچین رایانه اینترنتی بسیار سریعتر اجرا می شود و هزینه کمتری دارد و به دلیل نحوه راه اندازی آن و سرعت و قابلیت های آن را به اینترنت تشبیه می کند
رایانه اینترنتی به روشی کاملاً متفاوت از هر بلاکچین دیگر کار می کند. ”اخیراً دومینیک ویلیامز ، بنیانگذار و دانشمند ارشد بنیاد Dfinity به بلومبرگ گفت. “امروز بسیاری از بلاکچین ها عمدتا روی ابر کار می کنند. رایانه اینترنتی کاملاً روی سخت افزار اختصاصی که توسط احزاب مستقل در سراسر جهان نصب شده اند ،کار می کند. “

وی گفت: این برنامه می تواند با سرعت وب کار کند و با تقاضا ظرفیت خود را افزایش دهد.

ویلیامز خاطرنشان کرد که با استفاده از اینترنت سنتی ، توسعه دهندگان یا کاربران ممکن است به برنامه های از قبل توسعه یافته شرکت های بزرگ فناوری اعتماد کنند. وی گفت ، اما با استفاده از رایانه اینترنتی ، کاربران می توانند برنامه ها یا وب سایت های خود را در بلاکچین آن ایجاد کنند که از آنجا که غیرمتمرکز است ، توسط هیچ شخصیتی اداره نمی شود.

پروژه اینترنت رایانه بیش از ۱۲۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران مانند آندرسن هوروویتس و Polychain Capital به دست آورد.

گرچه ارزش بازار آن خبرساز شده است ، اما آینده موفقیت آن باید منتظر ماند.

از زمان آغاز به کار خود ، رمز رایانه اینترنت نوسان قیمت را مشاهده کرده است که در ارزهای رمزپایه رایج است. گرچه با گذشت زمان ممکن است قیمت تسویه شود ، اما اینترنت رایانه با استفاده از قراردادهای هوشمند ، از جمله Ethereum – به ویژه هنگامی که Ethereum در حال ارتقا به Ethereum 2.0 است – و Cardano با سایر بلاکچین ها رقابت می کند.

رایانه اینترنتی در حال حاضر در بین ۹ ارز رمزپایه برتر در رتبه ۹ قرار دارد.

اتر ، ارز رمزنگاری شده توسط Ethereum ، در رتبه ۲ با ارزش بازار حدود ۴۹۳ میلیارد دلار است.

منبع : cnbc

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.