ارز دیجیتال یا رمز ارز چیست؟

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

رمز ارز  یک ارز دیجیتال یا مجازی است که برای کار به عنوان واسطه مبادله طراحی شده است. از رمزنگاری برای ایمن سازی و تأیید معاملات و همچنین کنترل ایجاد واحدهای جدید رمز ارز خاص استفاده می کند. در اصل ، رمز ارز ورودی های محدودی در یک پایگاه داده است که هیچ کس نمی تواند آنها را تغییر دهد مگر اینکه شرایط خاصی ایجاد شود.

تاریخچه ارز دیجیتال

در دهه ۹۰ تلاش های زیادی برای ایجاد ارز دیجیتالی صورت گرفته است که سیستم هایی مانند Flooz ، Benzenz و DigiCash در بازار ظهور کرده اند اما به ناچار ناکام مانده اند. دلایل مختلف زیادی برای عدم موفقیت آنها وجود دارد ، از جمله کلاهبرداری ، مشکلات مالی و حتی اصطکاک بین کارمندان شرکت ها و کارفرمایان آنها. قابل توجه است که همه این سیستم ها از یک رویکرد شخص ثالث مورد اعتماد استفاده می کردند ، به این معنی بود که شرکت های پشت سر آنها معاملات را تأیید و تسهیل می کردند.

سپس ، در اوایل سال ۲۰۰۹ ، یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت نام مستعار Satoshi Nakamoto بیتکوین را معرفی کرد. ساتوشی آن را به عنوان یک سیستم نقدی الکترونیکی ‘همتا’ توصیف کرد. کاملاً غیرمتمرکز است ، به این معنی که هیچ سرور درگیر و هیچ مرجع کنترل مرکزی نیست. این مفهوم شباهت زیادی به شبکه های همتا برای اشتراک فایل دارد.

یکی از مهمترین مشکلاتی که هر شبکه پرداخت ارز دیجیتال باید آن را برطرف کند ، هزینه های مضاعف است.راه حل سنتی یک شخص ثالث قابل اعتماد – سرور مرکزی – بود که سوابق موجودی ها و معاملات را حفظ می کرد. با این حال ، این روش همیشه مستلزم دسترسی به حساب شما و تمام اطلاعات شخصی شما است. در یک شبکه غیرمتمرکز مانند بیت کوین ، هر یک از شرکت کنندگان باید این کار را انجام دهند.

این کار از طریق بلاکچین انجام می شود. رهبری عمومی همه معامله هایی که تاکنون در شبکه اتفاق افتاده است ، در دسترس همه است. بنابراین ، همه افراد در شبکه می توانند تبادل هر حساب را مشاهده کنند. هر معامله یک پرونده است که از کلیدهای عمومی فرستنده و گیرنده (آدرس کیف پول) و میزان سکه های منتقل شده تشکیل شده است. همچنین معامله باید با کلید خصوصی آنها توسط فرستنده به سیستم وارد شود. همه اینها برطبق رمزنگاری اساسی است. سرانجام ، معامله در شبکه پخش می شود اما ابتدا باید تأیید شود.

در یک شبکه ارز دیجیتال ، فقط ماینرها می توانند معاملات را با حل یک معما رمزنگاری تأیید کنند. آنها معاملات انجام می دهند ، آنها را به عنوان مشروعیت علامت گذاری می کنند و آنها را در شبکه پخش می کنند. پس از آن ، هر گره از شبکه آن را به پایگاه داده خود اضافه می کند. پس از تأیید معامله ، غیر قابل برگشت و برگشت ناپذیر می شود و یک ماینر پاداش ، به علاوه هزینه معاملات را دریافت می کند.

اساساً ، هر شبکه ارز دیجیتال مبتنی بر اجماع مطلق کلیه شرکت کنندگان درمورد قانونی بودن ترازها و معاملات است. اگر گره های شبکه با یک تعادل واحد اختلاف نظر دارند ، اساساً سیستم خراب می شود. با این حال ، بسیاری از قوانین از پیش ساخته شده و برنامه ریزی شده در شبکه وجود دارد که از وقوع این امر جلوگیری می کند.

با رمز ارز ها چه کاری می توانید انجام دهید؟

با رمزارزها چه کاری می توانید انجام دهید

خرید کالا

در گذشته ، تلاش برای یافتن بازرگانانی که رمزارز را بپذیرد بسیار دشوار بود. اما این روزها وضعیت کاملاً متفاوت است. بازرگانان زیادی وجود دارند – چه بصورت آنلاین و چه آفلاین – که بیت کوین را به عنوان شکل پرداخت قبول می کنند. از خرده فروشان گسترده آنلاین مانند Overstock و Newegg گرفته تا مغازه های کوچک محلی ، بارها و رستوران ها. بیت کوین می تواند برای پرداخت هزینه هتلها ، پروازها ، جواهرات ، برنامه ها ، قطعات رایانه و حتی مدرک دانشگاهی مورد استفاده قرار گیرد. ارزهای دیجیتالی دیگری مانند Litecoin ، Ripple ، Ethereum و غیره هنوز به اندازه گسترده ای پذیرفته نشده اند.

اگرچه اپل حداقل ۱۰ ارز دیجیتال مختلف را به عنوان روشی مناسب برای پرداخت در فروشگاه App مجاز کرده است.علاوه بر این ، وب سایت های فروش کارت هدیه مانند Gift Off وجود دارد که حدود ۲۰ ارز مختلف رمزپایه را می پذیرد. از طریق کارت های هدیه ، شما در اصل می توانید هر چیزی را با رمزنگاری خریداری کنید. سرانجام ، اماکن بازارهایی مانند Bitify و OpenBazaar وجود دارند که فقط ارز دیجیتال را قبول می کنند.

سرمایه گذاری

بسیاری از مردم بر این باورند که ارزهای رمزپایه داغترین فرصت سرمایه گذاری در حال حاضر هستند. در واقع ، بسیاری از داستان ها در مورد اینکه مردم از طریق سرمایه گذاری های بیت کوین خود میلیونر می شوند ، وجود دارد. بیت کوین قابل تشخیص ترین ارز دیجیتال تا به امروز است . با این وجود شایان ذکر است که ارزهای رمزنگاری شده سرمایه گذاریهای پرخطر هستند. ارزش بازار آنها مانند سایر دارایی ها در نوسان است.

علاوه بر این ، تا حدودی تنظیم نشده است ، همیشه این خطر وجود دارد که آنها در برخی از حوزه های قضایی غیرقانونی بمانند و هرگونه تبادل رمزنگاری به طور بالقوه می تواند هک شود. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده دارید ، بدیهی است که بیت کوین هنوز یکی از مسلط ترین آنها است. در حال حاضر گزینه های زیادی وجود دارد. پس از خرید رمزارز خود ، راهی برای ذخیره آن نیاز دارید.

کلیه صرافی ها خدمات کیف پول ارائه می دهند. اما ، اگرچه به نظر می رسد مناسب باشد ، بهتر است که دارایی های خود را در یک کیف پول آفلاین در هارد دیسک خود ذخیره کنید ، یا حتی در یک کیف پول سخت افزاری سرمایه گذاری کنید. این مطمئن ترین روش برای ذخیره سکه های شماست و کنترل کامل بر دارایی های شما را به شما می دهد. مانند هر سرمایه گذاری دیگر ، باید به ارزش بازار ارز دیجیتال و هرگونه اخبار مربوط به آنها نیز توجه جدی داشته باشید. Coinmarketcap یک سایت خوب برای اگاهی از قیمت بازار اکثر ارزهای رمزنگاری موجود است.

استخراج ارز دیجیتال

کارگران معدن مهمترین بخش هر شبکه رمزنگاری هستند و تقریباً مانند تجارت ، معدن کاری یک سرمایه گذاری است. در اصل ، معدنچیان خدمات حسابداری برای جوامع مربوطه ارائه می دهند. آنها قدرت محاسباتی خود را در حل معماهای پیچیده رمزنگاری استفاده میکنند ، که برای تأیید معامله و ثبت آن در دفترچه عمومی توزیع شده به نام بلاکچین ضروری است. یکی از نکات جالب در زمینه استخراج این است که مشکل پازل ها به طور مداوم در حال افزایش است ،و این روند با تعداد افرادی که در تلاش برای حل آن هستند همبستگی دارد.

بنابراین ، هرچه یک رمزنگاری خاص محبوبیت بیشتری پیدا کند ، مردم بیشتر سعی در استخراج آن می کنند و روند کار دشوارتر می شود. بسیاری از مردم با استخراج بیت کوین ها ارز دیجیتال و ثروت کسب کرده اند. در گذشته ، می توانستید فقط با کامپیوتر یا حتی یک لپ تاپ به اندازه کافی قدرتمند از استخراج ارز دیجیتال سود خوبی کسب کنید. این روزها ، استخراج ارز دیجیتال فقط در صورتی می تواند سودآور شود که شما مایل به سرمایه گذاری در سخت افزارهای صنعتی  ماینینگ یا استخراج  باشید.اما کارگران معدن چگونه سود می کنند؟

هرچه قدرت محاسباتی بیشتری برای جمع آوری داشته باشند ، شانس بیشتری برای حل معماهای رمزنگاری دارند. هنگامی که یک معدنکار موفق به حل پازل شود ، پاداش و همچنین هزینه معامله دریافت می کنند. هرچه یک رمزارز علاقه بیشتری به خود جلب کند ، استخراج معادن سخت تر می شود و میزان سکه های دریافت شده به عنوان پاداش کاهش می یابد. به عنوان مثال ، هنگامی که بیت کوین برای اولین بار ایجاد شد ، پاداش برای استخراج موفقیت آمیز ۵۰ دلار  بود. اکنون ، پاداش ۱۲.۵ بیت کوین است.

شبکه بیتکوین به گونه ای طراحی شده است که فقط در کل ۲۱ میلیون سکه در گردش وجود دارد. از نوامبر ۲۰۱۷ ، تقریبا ۱۷ میلیون بیتکوین استخراج و توزیع شده است. با این حال ، با توجه به اینکه پاداش کوچکتر و کوچکتر می شوند ، هر بیت کوین استخراج شده  با ارزش تر می شود. با این حال ، بسته به جایی که در آن زندگی می کنید ، سود حاصل از استخراج از معدن می تواند منوط به مقررات مالیات و انتقال پول باشد.

ارز دیجیتال را به عنوان پرداخت (برای تجارت) بپذیرید

ارزهای رمزنگاری

اگر به دنبال داشتن یک شغل هستید و اگر به دنبال مشتریان جدید بالقوه هستید ، پذیرش ارزهای رمزپایه به عنوان نوعی پرداخت ممکن است راه حلی برای شما باشد. علاقه به ارزهای همواره افزایش می یابد. در کنار افزایش علاقه ، تعداد دستگاههای خودپرداز واقع در سراسر جهان نیز افزایش می یابد. اول از همه ، شما باید به مشتریان خود اطلاع دهید که تجارت شما سکه های ارز دیجیتال را می پذیرد. به سادگی قرار دادن یک علامت توسط صندوق پول شما باید این کار را انجام دهید.

پرداخت ها پس از آن با استفاده از پایانه های سخت افزاری ، برنامه های صفحه لمسی یا آدرس کیف پول ساده از طریق کدهای QR قابل قبول هستند. خدمات مختلف زیادی وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید تا بتوانید پرداخت های ارزی را وارد کنید. به عنوان مثال ، CoinPayments در حال حاضر بیش از ۱۹۱۵ ارز دیجیتال مختلف را می پذیرد و در هر تراکنش فقط ۰.۵٪ کمیسیون شارژ می کند. سایر خدمات محبوب شامل Cryptonator ، CoinGate و BitPay است.

در ایالات متحده ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک ارز مجازی قابل تبدیل به رسمیت شناخته شده اند ، به این معنی که پذیرش آنها به عنوان یک نوع پرداخت دقیقاً مشابه با پذیرش کارت های نقدی ، طلا یا هدیه است. برای اهداف مالیاتی ، مشاغل مستقر در ایالات متحده که پذیرای ارز دیجیتال هستند ، نیاز به ثبت مرجع فروش ، مبلغ دریافتی به یک ارز خاص و تاریخ معامله دارند. در صورت پرداخت مالیات بر فروش ، مبلغ پرداختی براساس میانگین نرخ ارز در زمان فروش محاسبه می شود.

قانون و ارز رمزنگاری

با افزایش روزافزون ارزهای رمزنگاری شده ، آژانس های اجرای قانون ، مقامات مالیاتی و تنظیم کننده های قانونی در سراسر جهان سعی در درک مفهوم سکه های رمزپایه دارند . با معرفی بیتکوین ، اولین ارز رمزپایه  تاکنون ، پارادایم کاملاً جدیدی ایجاد شد. ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز و پایدار که به هیچ شکل جسمی وجود ندارند و توسط هیچ یک از مفردات کنترل نمی شوند ، همیشه به نظر می رسید که باعث ایجاد یک آشفتگی در بین تنظیم کننده ها شوند.

از نوامبر ۲۰۱۷ ، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی فقط در بنگلادش ، بولیوی ، اکوادور ، قرقیزستان و ویتنام غیرقانونی هستند و چین و روسیه در آستانه ممنوعیت آنها قرار دارند. با این حال ، سایر حوزه های قضایی ، استفاده از ارزهای رمزپایه را هنوز غیرقانونی نمی کنند ، اما قوانین و مقررات بسته به کشور متفاوت است.

رایج ترین ارزهای رمزنگاری شده

 •  بیتکوین (Bitcoin) – اولین ارز دیجیتال است که همه چیز از ان شروع شد.
 •  اتریوم (Ethereum) – یک ارز دیجیتال قابل برنامه ریزی کامل با تورینگ است که به توسعه دهندگان امکان می دهد برنامه ها و فناوری های مختلف توزیع شده را ایجاد کنند که با Bitcoin کار نمی کنند.
 • ریپل (Ripple) – برخلاف بیشتر ارزهای رمزنگاری شده ، از یک بلاک چین برای دستیابی به اجماع گسترده شبکه برای معاملات استفاده نمی کند. در عوض ، یک فرایند اجماع تکراری اجرا می شود ، که باعث می شود خیلی سریع تر از بیت کوین باشد اما از طرفی دیگر در مقابل حملات هکرها آسیب پذیرتر می باشد.
 •  بیتکوین کش (BitcoinCash) – هاردفورک  بیت کوین که توسط بزرگترین شرکت استخراج بیت کوین و تولید کننده تراشه های استخراج  بیت کوین پشتیبانی می شود.
 • نم (NEM) – برخلاف بسیاری از ارز دیجیتال های ذکر شده دیگر که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند ، از اثبات اهمیت استفاده می کند ، که به کاربرانی نیاز دارد تا مقادیر مشخصی از سکه ها را در اختیار داشته باشند تا بتوانند چیزهای جدیدی را بدست آورند. این کاربران را ترغیب می کند تا وجوه خود را خرج کنند و تراکنش ها را ردیابی کنند تا مشخص کنند کاربر خاص برای شبکه NEM چقدر مهم است.
 •  لایتکوین (Litecoin) – رمزنگاری است که با هدف ایجاد نقره دیجیتال در مقایسه با طلای دیجیتال بیت کوین ساخته شده است. » همچنین یک هاردفورک بیت کوین است ، می تواند چهار برابر سریعتر بلوک ایجاد کند و تعداد سکه های موجود این ارز دیجیتال چهار برابر تعداد سکه ها در بیتکوین یعنی ۸۴ میلیون است.
 •  آی او تی ای (IOTA) – فن آوری که از بزرگترین موفقیتها در رمزنگاری رمزارزهاست  ‘Tangle’ نامیده می شود و به فرستنده در معامله نیاز دارد تا اثبات کاری را انجام دهد که دو معامله را تأیید کند. بنابراین ، IOTA معدنچیان اختصاصی را از این روند خارج کرده است.
 •  نئو (NEO) – نیو یک شبکه هوشمند قرارداد است که اجازه می دهد انواع قراردادهای مالی و برنامه های توزیع شده توسط شخص ثالث توسعه یابد. بسیاری از اهداف ان مشابه Ethereum است ، اما در چین توسعه یافته است.
 •  دش (DASH) – دش  یک شبکه دو لایه است. ردیف اول ماینرهایی است که شبکه را تضمین می کنند و معاملات را ضبط می کنند ، در حالی که لایه دوم متشکل از ‘مستر نودها’ است که معاملات را رله می کنند و InstantSend و PrivateSend که خدمات ویژه در شبکه هستند را انجام میدهند. اولی به طور قابل توجهی سریعتر از بیت کوین است ، در حالی که دومی کاملاً ناشناس است.
 •  کوانتم (QTUM) – کیوتیوم ادغام فن آوری های بیت کوین و اتریوم است که برنامه های تجاری را هدف قرار می دهد. این شبکه از قابلیت اطمینان بیت کوین برخوردار است ، ضمن اینکه امکان استفاده از قراردادهای هوشمند و برنامه های توزیع شده را نیز فراهم می کند.
 • . مونرو (Monero) – ارز دیجیتال با قابلیت معاملاتی که  محور آن بر حفظ حریم خصوصی است.
 •  اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) – نسخه اصلی Ethereum میباشد. این شکاف پس از هک شدن یک سازمان خودمختار غیر متمرکز که در اتریوم اصلی ساخته شده بود ، رخ داد.

نحوه ذخیره

 برخلاف بیشتر ارزهای سنتی ، ارزهای رمزنگاری شده دیجیتالی هستند ، که این امر مستلزم یک رویکرد کاملاً متفاوت ، به ویژه هنگام ذخیره آن است. از لحاظ فنی ، واحد های رمزنگاری خود را ذخیره نمی کنید. در عوض ، این کلید خصوصی است که شما برای ثبت نام در معاملات مورد نیاز برای ذخیره سازی ایمن استفاده می کنید. انواع مختلفی از کیف پول های ارز دیجیتال وجود دارد که نیازهای مختلفی را برآورده می کنند.

اگر اولویت شما حفظ حریم خصوصی است ، ممکن است بخواهید یک کاغذ یا یک کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید. اینها مطمئن ترین راه برای ذخیره وجوه ارز دیجیتال شما هستند. همچنین کیف پولهای ‘سرد’ (آفلاین) که در درایو سخت و کیف پول آنلاین شما ذخیره می شوند ، وجود دارد که می تواند به مبادلات یا سیستم عامل های مستقل وابسته باشد.

آینده رمزارزها

بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، سرمایه گذار و نیکوکار: ‘ بیت کوین هیجان انگیز است زیرا نشان می دهد که چقدر ارزان است. بیت کوین بهتر از ارز است زیرا مجبور نیستید از نظر جسمی در همان مکان باشید و البته برای معاملات بزرگ ، ارز می تواند بسیار ناخوشایند باشد. ‘

بیل گیتس

ریچارد برانسون ، بنیانگذار Virgin Galactic و بیش از ۴۰۰ مشاغل دیگر: ‘خوب ، من فکر می کنم کار می کند. ممکن است ارزهای دیگری مانند آن وجود داشته باشند که حتی بهتر می شوند. اما در این میان ، صنعت بزرگی در اطراف بیت کوین وجود دارد. – مردم ثروت خود را از بیت کوین ساخته اند ، برخی از آنها پول خود را از دست داده اند. بی ثبات است ، اما مردم از نوسانات نیز پول می گیرند.

ال گور ، معاون رئیس جمهور سابق ایالات متحده: ‘وقتی ارز بیت کوین از ارز به پول نقد تبدیل می شود ، آن رابط باید تحت برخی از اقدامات نظارتی باقی بماند. من فکر می کنم این واقعیت که در جهان بیت کوین یک الگوریتم جایگزین عملکرد دولت است … این بسیار جالب است. ‘

ال گور

اریک اشمیت ، رئیس اجرایی گوگل: ‘[بیت کوین] یک دستاورد قابل توجه رمزنگاری است … توانایی ایجاد چیزی که در دنیای دیجیتال قابل تکرار نیست ، ارزش عظیمی دارد … بسیاری از مردم کسب و کارهایی را در آن ایجاد می کنند.’

پیتر تیل ، بنیانگذار پی پال: پی پال این اهداف را برای ایجاد ارز جدید داشت. ما در این کار شکست خوردیم و ما فقط یک سیستم پرداخت جدید ایجاد کردیم. فکر می کنم بیت کوین در سطح یک ارز جدید موفق بوده است.

پیتر تیل

منبع: کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.