Compound ( کامپاند ) به اختصار Comp چیست؟

0 52

Comp پروتکل الگوریتمی بازار پول در اتریوم.

(Compound) کامپاند به اختصار Comp یک پروتکل نرخ بهره مستقل از الگوریتم ، در بلاکچین اتریوم است. کامپاند رشد کرده و به یکی از سنگهای بنای صنعت DeFi تبدیل شده است. از ۲۵ ژوئن سال ۲۰۲۰ ، کامپوند بزرگترین پروتکل DeFi در جهان بود که بیش از ۵۰۰ میلیون دلار ارزش رمزنگاری به خود اختصاص داد  و بیش از ۹۰۰ میلیون دلار از آن عرضه شد.

Compound  که برای توسعه دهندگان ساخته شده است ، بازارهای پولی کارآمد را ایجاد می كند كه امكان قرض دادن دارایی ها توسط افراد بدون محدودیت تأمین و انجام می شود.

کامپاند کاملاً به مفهوم وثیقه متکی است: افراد می توانند توکن هایی را برای کسب سود فراهم کنند در حالی که وام گیرندگان می توانند دارایی هایی را که به عنوان وثیقه استفاده می کنند برای وام سایر دارایی ها فراهم کنند. به عنوان مثال ، شخصی می تواند USDC را واریز کند ، نرخ وام USDC را به دست آورد ، در حالی که از USDC برای وام از اتریوم استفاده می کند ، و نرخ بهره وام را به اتریوم میپردازد.

نرخ استقراض و وام به صورت الگوریتمی براساس پویایی بازار در زمان واقعی تعریف می شود. هنگامی که بیشتر دارایی را افزایش می دهد، منجر به کاهش نرخ وام می شود. در مقابل ، اگر تقاضای وام گرفتن دارایی افزایش یابد ، منجر به افزایش نرخ بهره دارایی می شود. دارایی ها به عنوان مثال ، REP  تهیه شده در پروتکل به cTokens به عنوان مثال ،CREP  مبدل می شود ، که ارزش آنها در طول زمان برای بازتاب اثر ترکیبی بلوک توسط بلوک قابل تعویض است.

توکن COMP یک نشانه مبتنی بر اتریوم است که برای اجرای پروتکل استفاده می شود. دارندگان كامپيوتر (و نمايندگان آنها) با پشتيباني از فرآيند هيأت رأي ، مي توانند در مورد هرگونه تغيير آينده پروتكل Compound به بحث و تبادل نظر بپردازند.

سایت رسمی COMP جهت اطلاعات بیشتر

منبع : باینانس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.