اروپا در انتظار اجرای چارچوب نظارتی دارایی های رمزنگاری است

0 45

یک پیشنهاد مقررات بازارهای اتحادیه اروپا در دارایی های رمزنگاری ، که می تواند پیشینه ای برای سایر کشورها باشد.

چشم انداز جهانی مقررات دارایی های رمزنگاری متنوع است و اگرچه پیچیده تر می شود ، هنوز بسیاری از تنظیم کنندگان منتظرند تا ببینند که این فضا چگونه توسعه می یابد و دیگران چه خواهند کرد. اکنون همه نگاه ها به اتحادیه اروپا و رویکرد سفارشی آن در تنظیم دارایی های رمزنگاری معطوف است.

به عنوان بخشی از بسته مالی گسترده دیجیتال که در سپتامبر سال ۲۰۲۰ اعلام شد ، کمیسیون اروپا یا EC ، یک پیشنهاد قانونی را با عنوان بازارها در دارایی های رمزنگاری یا MiCA صادر کرد. این پیشنهاد اکنون از طریق روند قانونگذاری راه خود را باز کرده و مورد بحث و جدل است. این مرحله مهم نظارتی با نگرانی در مورد فضای نظارتی ملی که به طور فزاینده ای تکه تکه شده است ، برای دارایی های رمزنگاری در اتحادیه اروپا تسریع شده است.

دارایی های رمزنگاری تحت MiCA

EC برای تصرف و تنظیم کلیه دارایی های رمزنگاری که تحت پوشش خدمات مالی موجود اتحادیه اروپا نیستند وارد عمل شد و یک رژیم اجباری ، جامع برای دارایی های رمزنگاری تحت MiCA را پیشنهاد کرد. این آیین نامه مستقیماً در سراسر اتحادیه اروپا اعمال خواهد شد ، بدون اینکه نیازی به انتقال آن به قوانین ملی باشد و جایگزین همه چارچوب های ملی خواهد شد. هدف آن ایجاد اطمینان قانونی برای صنعت و فعالان بازار و تسهیل هماهنگی قانونی است.

MiCA مجموعه ای از اصول راهنمای یکسان را برای دارایی های رمزنگاری ایجاد می کند که از قبل به طور کلی در بازارهای مالی قابل اجرا هستند ، از جمله شفافیت و افشای اطلاعات ، مجوز و نظارت ، مجموعه عملیات ، اقدامات مربوط به سازمان و حاکمیت ، حمایت از مصرف کننده و جلوگیری از سو استفاده از بازار انجام میدهد.

MiCA تعاریف و طبقه بندی های بسیار لازم از دارایی های رمزنگاری را ارائه می دهد. این یک تحول خوشایند است که می تواند به تلفیق تعاریف و طبقه بندی های واگرای مورد استفاده در حوزه های قضایی مختلف اروپا و فعالان مختلف بازار کمک کند. برای تصرف کل جهان دارایی های رمزنگاری (به استثنای دارایی های رمزنگاری شده که قبلاً تحت مقررات مالی قرار گرفته اند) ، یک دارایی رمزنگاری به طور گسترده ای تحت MiCA به عنوان نمایش دیجیتال ارزش یا حقوق تعریف می شود ، که ممکن است با استفاده از فناوری دفتر توزیع شده یا به صورت الکترونیکی منتقل و ذخیره شود. فناوری مشابه این بدان معنی است که هر دارایی قرار گرفته در یک بلاکچین می تواند بدون توجه به ماهیت و عملکرد اقتصادی آن ، در الزامات نظارتی MiCA قرار گیرد. باید منتظر نسخه نهایی این آیین نامه باشیم تا ببینیم آیا استثنایی از این دامنه وسیع کاربردی در روند مذاکره وارد می شود یا خیر.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.