حمایت (support) در تحلیل تکنیکال چیست؟

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

حمایت یا سطح حمایتی به سطحی از  قیمت اطلاق می شود که یک دارایی برای مدت زمانی خاصی پایینتر از ان نمی آید. سطح حمایتی دارایی، هر زمان که دارایی به قیمت پایینتری فرو رود ،توسط خریداران ورودی به بازار ایجاد می شود. در تجزیه و تحلیل فنی ، سطح حمایتی ساده را می توان با ترسیم یک خط در امتداد کمترین نرخ برای مدت زمانی که در نظر گرفته می شود ، ترسیم کرد. خط حمایتی با روند کلی قیمت می تواند بصورت صاف یا شیبدار به بالا یا پایین باشد. از دیگر شاخص های فنی و تکنیک های نمودار می توان برای شناسایی نسخه های پیشرفته تر پشتیبانی استفاده کرد.

پیشگویی های کلیدی

  • سطح حمایتی ، نقطه قیمتی را نشان می دهد که یک دارایی در تلاش است تا برای مدت زمانی معین تا ان پایین بیاید.
  • سطوح حمایتی را می توان با استفاده از شاخص های فنی مختلف یا به سادگی با ترسیم خطی که پایین ترین سطح را برای دوره ایجاد می کند ، تجسم کرد.
  • استفاده از خطوط روند یا ترکیب میانگین های متحرک ، نمای پویاتر از خطوط حمایتی را فراهم می کند.

سطوح حمایت به شما چه می گویند؟

سطوح حمایت به شما چه می گویند؟

از نظر مالی به طور کلی ، سطح حمایت سطحی است که در آن خریداران تمایل به خرید یا ورود به سهام دارند. این مربوط به قیمت سهام است که به ندرت پایین تر از ان می رود. هنگامی که قیمت سهام به سمت سطح حمایت آن سقوط می کند ، سطح حمایت حفظ و تأیید می شود ، یا سهام همچنان رو به کاهش است و سطح حمایتی قبلاً درنظر گرفته شده برای تغییر در پایین ترین نرخ ها باید تغییر کند. سطح حمایت در سهام می تواند با سفارشات محدود یا به سادگی با اقدامات معامله گران و سرمایه گذاران ایجاد شود.

سطح حمایت و مقاومت در هسته اصلی تجزیه و تحلیل فنی است. تجزیه و تحلیل بنیادی عملکرد و تاریخچه شرکت را برای تعیین جهت آینده سهام در نظر می گیرد ، در حالی که تجزیه و تحلیل فنی از الگوها و روند قیمت استفاده می کند. معامله گران از سطح حمایت و مقاومت برای برنامه ریزی نقاط ورود و خروج برای معاملات استفاده می کنند. اگر عملکرد قیمت سطح حمایت را نقض کند ، بسته به آنچه معامله گر از سایر شاخص ها می بیند ، فرصتی برای خرید یا موقعیت کوتاه است. اگر این نقض در روند صعودی رخ دهد ، حتی ممکن است نشانه واژگونی روند باشد.

نمونه ای از نحوه استفاده از سطوح حمایتی

بیایید بگوییم که شما در حال مطالعه تاریخچه قیمت سهام در شرکت حمل و نقل خیالی مونترال ، با نماد MTC  هستید. شما در حال تلاش برای شناسایی یک زمان ایده آل برای ورود به موقعیت طولانی در شرکت هستید. طی یک سال گذشته ، MTC  بین ۷ تا ۱۵ دلار برای هر سهم معامله شده است. در ماه دوم دوره ، سهام به ۱۵ دلار صعود می کند ، اما تا ماه ۴ به ۷ دلار کاهش یافته است. در ماه ۷ ، دوباره به ۱۵ دلار صعود می کند ، قبل از آنکه در ماه ۹ به ۱۰ دلار سقوط کند. در ماه ۱۱ یک بار دیگر به ۱۵ دلار صعود می کند و در طی ۳۰ روز آینده به ۱۳ دلار می رسد .

در این مرحله ، شما یک سطح حمایتی ثابت ۷ $ و مقاومت در برابر آن یعنی ۱۵دلار دارید. اگر هیچ عامل نگران کننده دیگری بر روی فنی و یا اصول اساسی وجود ندارد ، می توانید سفارش خرید را در انتهای پایین تر از محدوده تعیین کنید. اگر سفارش را در سطح حمایتی ۷ دلاری تنظیم کنید ، این خطر وجود دارد که روند صعودی برقرار کند و ممکن است سفارش شما با وجود این واقعیت که صعود را صحیح تشخیص داده اید ، هرگز اجرا نشود. این دلیل دیگری است که علاوه بر حمایت ساده ، مشورت با شاخص های ظریف تر نیز مهم است.

تفاوت بین سطح حمایت و سطح مقاومت

تفاوت بین سطح حمایت و سطح مقاومت

اگر سطح حمایت قیمتی باشد که سهام پایین تر از آن نرود ، سطح مقاومت یک نقطه قیمتی است که در آن یک سهام برای رشد در گذشته و در ان نقطه مشکل داشته است. از سطح حمایتی به عنوان کف و سطح مقاومت به عنوان سقف استفاده کنید.

محدودیت های استفاده از سطوح حمایتی

حمایت بیشتر مفهومی در  بازار است تا یک شاخص فنی واقعی. بسیاری از شاخص های محبوب وجود دارد که این مفاهیم را شامل می شود ، مانند نمودار با حجم و میانگین های متحرک ، که بیشتر از تجسم های ساده تر عمل می کنند. به طور کلی معامله گران می خواهند باند حمایتی را ببینند نه یک خط واحد که پایین ترین سطح را به هم متصل می کند.

منبع:investopedia

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.