نحوه استخراج اتریوم (چگونه اتریوم ماین کنم؟)

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

دز این مقاله به مفهوم و آموزش دقیق استخراج اتریوم خواهیم پرداخت.به عبارت ساده ، استخراج ارز رمزپایه روشی برای حل معادلات پیچیده ریاضی است. استخراج کنندگان  اساساً سنگ بنای هر شبکه رمزنگاری هستند زیرا وقت و انرژی خود را برای حل این مشکلات ریاضی می گذرانند و به اصطلاح ‘اثبات کاری‘ برای شبکه فراهم می کنند ، که معاملات اتر را تأیید می کند. علاوه بر این ، ماینرها  وظیفه ایجاد توکن های جدید اتر را از طریق این فرآیند دارند ، زیرا در اتر برای انجام موفقیت آمیز اثبات کار، جوایز دریافت می کنند.

هرچه تعداد بیشتر استخراج کنندگان  به هم می پیوندند به این معنیست که زمان بیشتری برای حل آنها نیاز است و پاداش ها نیز کمتر است. با این حال ، همچنان که ارزش اتر در حال افزایش است ، جوایز دریافت شده توسط استخراج کنندگان همچنان بسیار قابل توجه است. علاوه بر این ، بسیاری از افراد استخراج را یک انگیزه ایدئولوژیک می دانند ، وسیله ای برای حمایت مستقیم از شبکه.

استخراج اتریوم

برای هر بلوک معاملات ، ماینرها قدرت محاسباتی خود را برای حل معمای ریاضی به کار می گیرند. برای بررسی دقیق تر ، کارگزاران از یک تابع هش ، متادیتای منحصر به فرد هدر بلوک ، که شامل یک تمبر زمان و یک نسخه نرم افزاری است ، می گیرند که باعث ایجاد رشته هایی با طول ثابت از اعداد و حروف تصادفی می شود.

این رشته هش نامیده می شود ، و اگر ماینر هشی پیدا کند که با هدف فعلی مطابقت داشته باشد ، این بلاک در نظر گرفته می شود و برای سایر گره ها برای تأیید و اضافه کردن معامله به نسخه آنها از بلاکچین ، به کل شبکه پخش می شود.

هش - یک توالی منحصر به فرد با طول ثابت از ارقام تصادفی ، که می تواند از داده هایی با هر اندازه ایجاد شود.

اگرچه بیتکوین هنوز مهمترین و با ارزش ترین ارز رمزپایه  موجود است ، اما برخی مسایل شبکه را دچار مشکل می کنند. یکی از این مشکلات ، تمرکز روزافزون استخراج بیتکوین است. در روزی که شبکه برای اولین بار پدیدار شد ، استخراج فردی از یک کامپیوتر به اندازه کافی قدرتمند یا حتی یک لپ تاپ امکان پذیر  بود. این روزها اما با پیشرفت پلتفرم های استخراج ،  ASIC  ها ( اسیک ماینرها ) تنها نهادهایی هستند که قادر به سودآوری از این روند هستند.

این تجهیزات برای کار به برق زیادی نیاز دارند و هم برای نصب و هم خدمات بسیار گران هستند. وقتی صحبت از اتریوم است ، روند کمی متفاوت است. اتریوم ماینرهای خود را بر اساس اثبات الگوریتم کاری به نام Ethash پاداش می دهد ، که در واقع استخراج غیر متمرکز توسط افراد را تشویق می کند و از معادن ASIC پشتیبانی نمی کند.

پاداش بیت کوین برای استخراج حدود هر چهار سال نصف میشود و این امر همچنین مربوط به کل توکن های در گردش نیز میباشد. در حال حاضر ، پاداش برای استخراج بلوک معاملات در شبکه بیت کوین ۱۲.۵ بیت کوین است. براساس الگوریتم Ethash ، استخراج موفقیت آمیز در شبکه اتریوم سه اتر است. اما ، به طور متوسط ​​، تأیید و استخراج معاملات بیت کوین حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر طول می کشد ، در حالی که برای ​​اتریوم این زمان حدود ۱۲ ثانیه است.

این امر از طریق پروتکل GHOST اتریوم حاصل می شود ، که چنین تأییدهای سریع را امکان پذیر می سازد.. در زمان نگارش ، تقریباً ۱۸ میلیون از کل ۲۱ میلیون بیت کوین در گردش است ، در حالی که فقط نیمی از کل عرضه حدود ۹۲ میلیون سکه اتریوم در پنجمین سال تاسیس آن در شبکه ت هش  استخراج شده است.

معاملات نیز در شبکه با قیمت های مختلفی روبرو هستند. در اتریوم ، معاملات ‘گاز’ نامیده می شود که اساساً هر عملیاتی را در شبکه پشتیبانی میکند. این بدان معنی است که برای ایجاد هرگونه تغییر در بلاکچین ، کاربر موظف است مقداری اتر صرف کند.

گاز بسته به نیاز ذخیره سازی ، پیچیدگی عمل و پهنای باند مورد نیاز محاسبه می شود. از طرف دیگر ، معاملات بیت کوین به حداکثر اندازه بلوک محدود است که یک مگابایت است.سرانجام ، تفاوت اصلی این است که اتریوم دارای کد داخلی کامل Turing خود است ، به این معنی که اساساً هر چیزی را می توان محاسبه کرد . از طرف دیگر بیت کوین این گزینه را ندارد.

سخت افزار استخراج اتریوم

ماین اتریوم

قبل از شروع کار ، برای تنظیم کامپیوتر خود برای استخراج تمام وقت ، باید سخت افزار اختصاصی را انتخاب کنید. دو گزینه وجود دارد:

  • CPU (واحد پردازش مرکزی) ، به معنای استفاده از پردازنده رایانه شما.
  • GPU (واحد پردازش گرافیکی) که مستلزم خرید یک کارت گرافیک گران است.

 توجه به این نکته ضروری است که استخراج اتر با استفاده از CPU سود اور نیست اما میتواند ارزشمند باشد ، زیرا GPU های ضعیف  نیز تقریباً ۲۰۰ برابر سریعتر از CPU برای استخراج در شبکه اتریوم هستند. قبل از خرید کارت گرافیک ، باید هزینه های مربوط به خود خرید و همچنین مصرف انرژی توجه کنید.

از همه مهمتر ، شما باید عملکرد نرخ هش را در نظر بگیرید ، یعنی سرعتی که در آن مشکل ریاضی حل خواهد شد. همچنین ممکن است راه اندازی یک ریگ ماینینگ را در نظر بگیرید( ماشینی که از چندین واحد GPU تشکیل شده است تا میزان هش شما افزایش یابد) و  با این روش ، شانس موفقیت در استخراج را نیز افزایش دهید.

نرم افزار استخراج اتریوم

پس از انتخاب سخت افزار خود و خریداری آن ، باید نرم افزار را نصب کنید. اول از همه ، برای کارت گرافیک خود به درایورهایی احتیاج دارید که می توانید در وب سایت سازنده پیدا کنید یا آنها را همراه با خود کارت تهیه کنید. سپس باید گره (نود) خود را تنظیم کرده و آن را به شبکه وصل کنید. برای انجام این کار ، شما نیاز به بارگیری کل بلاک چین اتریوم  ، که در حال حاضر بیش از ۲۰ گیگابایت است و رو به رشد است دارید.

سپس ، شما باید گره (نود) خود را به شبکه وصل کنید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد. کاربرانی که با خط فرمان آشنا هستند می توانند Geth را نصب کنند. خدمات دیگری مانند MinerGate یا Ethermine نیز در دسترس هستند. پس از راه اندازی ، گره شما به تمام گره های دیگر و خود شبکه متصل می شود. این کار شما را قادر می سازد تا استخراج اتریوم را شروع کنید.

آزمایش

قبل از شروع استخراج اتر ، می توانید یک شبکه آزمایش خصوصی راه‌اندازی کنید. این یک ابزار بسیار مفید در مواردی است که می خواهید قراردادهای عمومی را امتحان کنید ، یک فناوری جدید را امتحان کنید و یا فقط قابلیت های استخراج خود را آزمایش کنید. در یک شبکه تست خصوصی ، شما تنها کاربر هستید ، به این معنی که شما مسئول یافتن همه بلوک ها ، اعتبارسنجی کلیه معاملات و اجرای قراردادهای هوشمند هستید که  به اصطلاح  به آن یک جعبه ماسه ای اتریوم میگویند.

در حال حاضر ، این کار از طریق خط فرمان انجام می شود ، و خدماتی مانند Geth چنین گزینه هایی را ارائه می دهند. دانستن حداقل میزان هش تقریبی دستگاه شما نیز هنگام محاسبه سود احتمالی به شما کمک شایانی خواهد کرد. شما می توانید از این ماشین حساب سودآوری استفاده کنید که به طور خودکار نرخ هش شما را بر اساس سخت افزار مورد استفاده و هزینه برق در کشور شما را محاسبه می کند. در اصل ، شما به دنبال بالاترین میزان هش ممکن خواهید بود ، هرچه بالاتر باشد ، سریعتر می توانید اتر را استخراج کنید.

اتماینر را نصب کنید

پس از راه اندازی یک گره (نود) و اتصال آن به شبکه ، برای شروع استخراج اتر ، هنوز نیاز به نصب یک نرم افزار استخراج  به نام Ethminer برای ویندوز دارید. دستورالعمل های استخراج GPU برای سایر سیستم عامل ها را می توان در اینجا یافت. Ethminer باعث می شود CPU یا GPU شما الگوریتم هشینگ را برای تأمین امنیت شبکه از طریق اثبات کار استفاده کند. رابط کاربری اساساً یک خط فرمان است ، اما انتظار می رود نسخه های آینده شبکه اتریوم دارای رابط کاربری بیشتری باشند. اطلاعات بیشتر در مورد همه موارد فوق را می توان در وب سایت رسمی اتریوم یافت.

چگونه و چه زمانی از استخراج اتریوم دریافتی خواهم داشت؟

هنگامی که یک بلوک را با موفقیت استخراج کردید ، حق دریافت پاداش به میزان سه ETH را دارید. همراه با پاداش ، استخراج کنندگان هزینه های مرتبط با معامله را دریافت می کنند. این هزینه ها انگیزه دیگری برای ماینرها  برای انجام کار خود محسوب می شوند.. این پاداش سپس به کیف پول اتریوم متصل به ماینر  یا استخر استخراج کنندگان منتقل می شود که تقریباً بلافاصله اتفاق می افتد. درآمد تقریبی شما را می توان براساس میزان هش و میزان مصرف برق محاسبه کردچندین ماشین حساب سودآوری اتریوم بصورت آنلاین وجود دارد.

همچنین میتوانید از ماشین حساب محاسبه سود ماینینگ اتریوم داخل سایت اقدام کنید.

پیوستن به استخر ماینینگ ( استخراج ارزدیجیتال)

برای مبتدیان ، پیوستن به استخر استخراج اتریوم می تواند بسیار سودآورتر از استخراج به خودی خود باشد. استخر ماینینگ در واقع گروهی از استخراج کنندگان هستند که به منظور بهبود شانس خود در حل معماهای رمزنگاری و کسب اتر ، تلاشها و قدرت محاسباتی خود را با هم ترکیب می کنند. سود حاصل بین تمام شرکت کنندگان متناسب با توان محاسباتی تقسیم می شود.

عوامل مختلفی وجود دارد که قبل از ورود به استخر باید به آنها توجه کنید. مانند توان محاسباتی کل استخر ، ساختار پرداخت ، هزینه و غیره. علاوه بر این ، برخی از استخرها ممکن است بعد از مدتی دیگر فعال نباشند. به طور معمول ، هزینه ها می توانند از صفر درصد تا حدود دو درصد باشد. بسته به استخر خاص ، می توانید در هر ۲۴ ساعت یکبار ، چهار تا شش بار در روز ، دریافت داشته باشید.

برای چنین پرداخت های مکرر ، بیشتر استخرها نیاز به حد مشخصی دارند که معمولا بالاتر از یک ETH میباشد. دسترسی به استخر آسان است ، زیرا بسیاری از آنها حتی نیازی به ثبت نام ندارند. برای پیوستن به برخی از استخرها ، باید یک روند ثبت نام را در وب سایت طی کنید. در حال حاضر ، بزرگترین استخر معدن اتریوم با ۲۵ درصد از قدرت هشدار شبکه ، اتوپل و اتریمین هستند که علی رغم داشتن دو وب سایت جداگانه ، در واقع یک استخر بزرگ معدنکاری هستند.

سایر استخرهای بزرگ شامل DwarfPool ، سومین استخر بزرگ Ethereum با حدود ۱۳ درصد از میزان هش شبکه و همچنین Ethfans و f2pool ، دومین و چهارمین استخر بزرگ در شبکه است. دو استخر آخر فقط به زبان چینی موجود است که ممکن است برای بعضی از خوانندگان مناسب نباشد.

آیا استخراج اتریوم هنوز هم ارزشمند است؟

آیا استخراج اتریوم هنوز هم ارزشمند است؟

وقتی بحث ارزهای رمزنگاری به میان می آید ، سختی شبکه برای استخراج همواره  به سمت بالا می رود. با این حال ، همانطور که میدانید ، سختی شبکه استخراج اتریوم در اکتبر ۲۰۱۷ ۵۰ درصد کاهش یافته است که به احتمال زیاد به دلیل کاهش پاداش از پنج ETH در هر بلوک به سه ETH در هر بلوک است.

با این حال ، به نظر می رسد که سختی شبکه به طور پیوسته موقعیت های خود را بازیابی می کند. هرچه تعداد ماینرهای بیشتر و بیشتری به این فرآیند بپیوندند ، این امر به طور فزاینده ای دشوار و پرهزینه خواهد شد. اما ، ارزش اتریوم به طور پیوسته در حال افزایش است و به احتمال زیاد این کار را ادامه خواهد داد ، بنابراین استخراج اتریوم در طولانی مدت ارزشمند است.

با این وجود ، تغییرات بزرگی در شبکه اتریوم روی می دهد. تیمی در آینده ای نزدیک ، قصد دارد اثبات الگوریتم کاری خود را متحول کند و در عوض چارچوب ‘اثبات سهام‘ را اتخاذ کند. پس از ان ، شبکه دیگر برای تأمین و تأیید معامله به کارگزاران نیازی نخواهد داشت ، زیرا این کار توسط صاحبان توکن ها انجام می شود. مهمتر از همه ، ماینرها دیگر پاداش بلوک دریافت نخواهند کرد ، فقط هزینه های انجام معامله را جمع می کنند.

بروزرسانی به صورت یک هاردفورک انجام میشود که شبکه را به دو قسمت تقسیم می کند. بنابراین ، کسانی که مایل به ادامه استخراج و دریافت پاداش هستند ، ممکن است بتوانند استخراج را فقط در نسخه قدیمی اتریوم انجام دهند.

منبع : کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.