تایلند KYC حضوری برای صرافی رمزنگاری معرفی می کند

0 44

دولت تایلند قصد دارد ایجاد حساب جدید رمزنگاری شده با شرایط سختگیرانه KYC را مهار کند.

تنظیم کنندگان مالی در تایلند در حال آماده سازی برای محدود کردن محدودیت های ایجاد حساب جدید در صرافی دارایی رمزنگاری هستند.

بر اساس گزارش ۳ مه از بانکوک پست ، دفتر مبارزه با پولشویی (AMLO) این کشور اعلام کرد که از ماه ژوئیه ، صرافی های رمزنگاری باید هویت مشتریان جدید را به طور حضوری با استفاده از دستگاه “dip-chip” تأیید کنند.

در حالی که کاربران جدید در حال حاضر می توانند با ارسال اسناد بصورت آنلاین هویت خود را با صرافی رمزنگاری تأیید کنند ، دستگاه های dip-chip تراشه ای را که در کارت های شناسایی شهروندان تایلند جاسازی شده اسکن می کنند و نیاز به حضور فیزیکی مشتریان برای روند تأیید دارند. قوانین جدید همچنین ممکن است مانع دسترسی سرمایه گذاران خارجی که قادر به دریافت کارت شناسایی تایلندی نیستند , در صرافی های کشور شود.

به نظر می رسد قانونگذاران مشتاق هستند که همین مقررات را برای فروش طلا به ارزش بیش از ۱۰۰،۰۰۰ THB (تقریبا ۳۲۰۰ دلار) اعمال کنند. برخی از تجار طلا که در پایتخت این کشور ، بانکوک واقع شده اند ، از قبل برای تأیید هویت از تراشه استفاده می کنند.

تشدید مقررات در حالی است که دارایی های رمزنگاری در تایلند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند ، به طوری که تعداد حساب های صرافی رمزنگاری تایلند از ۱۶۰،۰۰۰ در پایان سال ۲۰۲۰ به تقریبا ۷۰۰،۰۰۰ در آغاز ماه مه افزایش یافت. مدیران صنایع ابراز نگرانی کرده اند که قوانین جدید رشد بخش رمزنگاری تایلند را خفه می کند. Poramin Insom ، بنیانگذار و مدیر صرافی رمزنگاری تایلند Satang Corp ، اظهار داشت:

“بیشتر صرافی دارایی های دیجیتال همچنان مشغول آماده سازی سیستم های خود هستند تا با افزایش برنامه های جدید حساب ، تعداد روزافزون مشتری را تأمین کنند. با این وجود ، اگر روند درخواست پیچیده تر شود ، این رشد مهار می شود.”

انجمن تجارت اپراتورهای دارایی دیجیتال تایلند در حال برنامه ریزی برای برگزاری بحثی در مورد مقررات ورودی در یک مجمع آینده است که امکان گفتگو با سازمان های نظارتی از جمله کمیسیون بورس و اوراق بهادار و AMLO را فراهم می کند.

Bitkub ، بزرگترین صرافی تایلند که به طور موقت توسط SEC در ژانویه متوقف شد ، از اظهار نظر در مورد الزامات جدید KYC ، با بیان اینکه قوانین جدید هنوز به طور رسمی اجرا نشده است ، حاضر به اظهار نظر نشد.

در اواسط ماه مارس ، بانک مرکزی استفاده از پایدار کوین را که به بات تایلند متصل است ، غیرقانونی اعلام کرد.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.