استراتژی تجارت فعال چیست؟

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

تجارت فعال عبارت است از اقدام به خرید و فروش اوراق بهادار مبتنی بر حرکات کوتاه مدت برای سود از حرکت قیمت در نمودار سهام. ذهنیت مرتبط با یک استراتژی تجاری فعال با استراتژی بلند مدت خرید و فروش که در بین سرمایه گذاران منفعل یافت می شود ، متفاوت است. معامله گران فعال معتقدند که حرکات کوتاه مدت و تسخیر روند بازار جایی است که سود حاصل می شود.

روش های مختلفی وجود دارد که برای دستیابی به یک استراتژی فعال تجاری ، هر یک با محیط های بازار مناسب و خطرات ذاتی در استراتژی مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا چهار مورد از رایج ترین استراتژی های معاملات فعال و هزینه های داخلی هر استراتژی ذکر شده است.

پیشگویی های کلیدی در تجارت فعال

  • تجارت فعال روشی است که شامل شناسایی و زمانبندی معاملات سودآور ، اغلب برای دوره های کوتاه میباشد.
  • در معاملات فعال چندین استراتژی کلی وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
  • تجارت روزانه ، معامله موقعیت ، معاملات نوسان و مقیاس چهار روش محبوب تجارت فعال است.
  • تجارت روزانه

تجارت روزانه شاید شناخته شده ترین سبک فعال تجارت است. غالباً یک اسم مستعار برای تجارت فعال محسوب می شود. تجارت روزانه ، همانطور که از نام آن پیداست ، روش خرید و فروش اوراق بهادار در همان روز است. مواضع در همان روز مورد نظر بسته می شوند و هیچ موقعیتی در طول شب برگزار نمی شود. بطور سنتی تجارت روزانه توسط معامله گران حرفه ای مانند متخصصان یا بازاریابان انجام می شود. با این حال ، تجارت الکترونیکی این رویه را برای معامله گران تازه کار باز کرده است.

  • معامله موقعیت

برخی در واقع تجارت موقعیت را یک استراتژی خرید و نگه داشتن و تجارت فعال نمی دانند. با این حال ، تجارت موقعیت ، هنگامی که توسط یک تاجر پیشرفته انجام شود ، می تواند نوعی تجارت فعال باشد. معاملات موقعیت از نمودارهای بلند مدت – هرجای روزانه تا ماهانه – در ترکیب با سایر روشها برای تعیین روند جهت فعلی بازار استفاده می کند. این نوع تجارت بسته به روند ممکن است چندین روز تا چند هفته و بعضی اوقات طولانی تر ادامه داشته باشد.

معامله گران روند به دنبال بالا و پایین های بالاتر یا پایین تر برای تعیین روند امنیت هستند. معامله‌گران روند با پرش و سوار شدن به ‘موج’ ، از هر دو روند صعودی و نزولی حرکت بازار سود می برند. معامله گران روند به دنبال تعیین جهت بازار هستند ، اما آنها هیچ گونه سعی در پیش بینی سطح قیمت ها ندارند. به طور معمول ، معامله گران روند ، روی روند خود می روند و هنگامی که این روند خراب می شود ، معمولاً از موقعیت خارج می شوند. این بدان معناست که در دوره های بی ثباتی بازار ، روند معاملات دشوارتر بوده و از جایگاه های آن بطور کلی کاسته می شود.

  • معاملات نوسان

هنگامی که یک روند خراب می شود ، معامله گران نوسان در بازی قرار می گیرند. در پایان یک روند ، معمولاً نوسانات قیمت وجود دارد زیرا روند جدید سعی در ایجاد خود دارد. معامله گران نوسان به عنوان گیرنده نوسانات قیمت وارد بازار می شوند یا سهام را می فروشند. معاملات نوسان معمولاً بیش از یک روز اما برای مدت زمان کوتاه تر از معاملات روند برگزار می شود. معامله گران نوسان غالباً مجموعه ای از قوانین تجارت را بر اساس تحلیل فنی یا بنیادی ایجاد می کنند.

این قوانین یا الگوریتم های معاملات به منظور شناسایی زمان خرید و فروش اوراق بهادار طراحی شده اند. در حالی که یک الگوریتم معاملات نوسان لازم نیست که دقیق باشد و اوج یا دره حرکت را پیش بینی کند ، اما به بازاری نیاز دارد که در یک جهت حرکت کند.

  • مقیاس – اسکالپترها

Scalping  یکی از سریعترین استراتژی هایی است که توسط تجار فعال استفاده می شود. این شامل سوء استفاده از شکاف های مختلف قیمتی ناشی از گسترش پیشنهادات و جریان سفارش است. این استراتژی به طور کلی با ایجاد گسترش یا خرید در قیمت پیشنهاد و فروش با قیمت سؤال کار می کند تا تفاوت بین دو نقطه قیمت را دریافت کند. اسکالپترها سعی می کنند مواضع خود را برای مدت کوتاهی حفظ کنند ، بنابراین خطر استراتژی را کاهش می دهند.

علاوه بر این ، سعی در سوء استفاده از حرکات بزرگ یا جابجایی حجم زیاد نمی کند. در عوض ، آنها سعی می کنند از حرکات کوچک که به طور مکرر اتفاق می افتند ، استفاده کنند و بیشتر اوقات حجم کمتری را جابجا کنند. از آنجایی که سطح سود هر تجارت کمی است ، اسکالپترها به دنبال بازارهایی با نقدینگی بیشتری هستند تا تعداد دفعات معاملات خود را افزایش دهند. برخلاف معامله گران نوسان ، اسکالپترها مانند بازارهای آرام هستند که مستعد حرکات ناگهانی قیمت نیستند ، بنابراین می توانند به طور بالقوه باعث افزایش مکرر در پیشنهاد قیمت های مشابه شوند.

کلام آخر

معامله گران فعال می توانند یک یا بسیاری از استراتژی های فوق را به کار گیرند. با این حال ، قبل از تصمیم گیری برای مشارکت در این استراتژی ها ، باید خطرات و هزینه های مربوط به هر یک مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : اینوستوپدیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.