آشنایی با صندوق بخش متقابل

0 93

در این مقاله به بررسی کامل صندوق بخش میپردازیم.چندین روش مختلف وجود دارد که می توان  با انها کارها را متنوع کرد ، مانند دسته های مختلف سبک Morningstar ، که شامل چندین کلاس دارایی مختلف است. اما یکی دیگر از روشهای متداول برای تنوع ، تقسیم سرمایه بین بخشهای مختلف اقتصادی است. این کار معمولاً با وجوه متقابل انجام می شود که در یکی از قسمت های اصلی مانند منابع طبیعی یا آب و برق متمرکز شده است.

صندوق متقابل بخش چیست؟

همانطور که از این نام پیداست ، یک صندوق بخش صندوقی متقابل است که در یک قسمت خاص از اقتصاد مانند انرژی یا آب و برق سرمایه گذاری می کند. وجوه بخش در نوع های مختلفی وجود دارد و می تواند در سرمایه گذاری در بازار ، هدف از سرمایه گذاری (یعنی رشد و / یا درآمد) و یک کلاس از اوراق بهادار در سبد سهام متفاوت باشد. صندوق های بخش در بخش خاصی ازMorningstar  قرار نمی گیرند. در عوض ، مورنینگ استار صندوق های بخش را در هشت دسته زیر رتبه بندی و تحلیل می کند.

۱. صندوق های منابع طبیعی: این صندوق ها در نفت و گاز و سایر منابع انرژی و همچنین چوب و جنگلداری سرمایه گذاری می کنند. این وجوه معمولاً برای سرمایه گذاران دارای رشد بلند مدت مناسب است.

۲. صندوق های سودمند: این صندوق ها در اوراق بهادار شرکت های سودمند سرمایه گذاری می کنند. آنها معمولاً برای پرداخت سود سهام ثابت به سرمایه گذاران با درآمد ثابت محافظه کارانه طراحی شده اند ، اگرچه ممکن است یک عامل رشد نیز داشته باشند.

۳. صندوق های املاک و مستغلات: این صندوق ها راهی را برای سرمایه گذاران کوچکتر فراهم می کند تا بدون نیاز به خرید ملک واقعی ، در سود حاصل از املاک و مستغلات شرکت کنند. آنها اغلب رشد و درآمد را تأمین می کنند.

۴- صندوق های مالی: این صندوق ها در صنعت مالی سرمایه گذاری می کنند. این منابع شامل اوراق بهادار سرمایه گذاری ، بیمه ، بانکی ، وام و شرکت های حسابداری می باشد.

۵- بودجه مراقبت های بهداشتی: این صندوق ها می توانند هر نوع موسسه پزشکی سودآور مانند شرکت های دارویی را تحت پوشش خود قرار دهند. بسیاری از این صندوق ها همچنین روی بیوتکنولوژی و شرکت هایی که در این صنعت پیشرفت های پیشگامانه دارند ، متمرکز شده اند.

۶. صندوق های فناوری: این صندوق ها به دنبال ایجاد مواجهه در بخش فناوری هستند. این بخش در درجه اول روی رایانه ها ، الکترونیک و سایر فناوری های اطلاعاتی متمرکز است که در از طیف گسترده ای از برنامه ها در انها استفاده می شود.

۷. صندوق های ارتباطات: این صندوق ها روی قسمت ارتباطات از راه دور متمرکز هستند ، اما می توانند شامل شرکت های مرتبط با اینترنت نیز شوند.

۸. صندوق های فلزات گرانبها: این صندوق ها در معرض انواع فلزات ، مانند طلا ، نقره ، پلاتین ، پالادیوم و مس قرار می گیرند.

برخی از صندوق های بخش بر بخش ویژه اقتصادی از جمله بانکداری یا نیمه هادی ها تمرکز می کنند. مورنینگ استار برای اهداف تحلیلی این وجوه را به گروه های همسالان بزرگتر طبقه بندی می کند.

عملکرد تاریخی

صندوق بخش

سرمایه گذاران که در حال بررسی بودجه بخش هستند باید آمادگی پذیرش ریسک و نوسانات بیشتری را نسبت به آنچه در صندوق های گسترده و صندوق های نمایه تحمل می کنند ، داشته باشند. بخش های مختلف اقتصاد ایالات متحده از لحاظ تاریخی دارای بالاترین و پایین ترین نرخ نسبت به کل اقتصاد بوده اند.

زیرمجموعه‌ها ، مانند بیوتکنولوژی ، حتی بیشتر از آن قابل تحمل است. بخش ها در نقاط مختلف چرخه کلی اقتصادی عملکرد متفاوتی دارند. برخی از بخشها در بازارهای گاوی عملکرد خوبی دارند اما در بازار خرسی ضعیف هستند و برخی دیگر حتی در دوره های تنبل و رکود اقتصادی می توانند درآمد کسب کنند. صندوق های بخش نیز تمایل دارند گردش مالی بالاتری نسبت به سایر انواع صندوق ها داشته باشند ، بنابراین سرمایه گذاران آگاه در امور مالیاتی باید توجه زیادی به نرخ توزیع سود سرمایه داشته باشند.

چرا در صندوق بخش سرمایه گذاری می کنید؟

در واقع این امر برای تأمین مشارکت در بازار برای سرمایه گذاران ، طراحی شده است. آنها همچنین می توانند اندازه گیری بیشتری از تنوع در یک بخش خاص ارائه دهند. دلیل اصلی اینکه یک سرمایه گذار می خواهد یک صندوق بخش را در نظر بگیرد این است که سرمایه گذار احساس می کند تا این بخش قصد دارد دوره رشد قوی را تجربه کند.

به جای سرمایه گذاری مستقیم در سهام شرکتی که به تازگی یک فناوری جدید انقلابی را منتشر کرده است ، سرمایه گذار می تواند تخصیص دارایی به صندوق فناوری را که سهام آن شرکت را در سبد سهام خود نگه می دارد در نظر بگیرد. وجوه بخش نیز می تواند برای محافظت از یک سبد پرتفوی باشد ، زیرا برخی از بخش ها تمایل دارند که در مقابل اقتصاد به طور کلی حرکت کنند. به عنوان مثال ، قیمت های بالای انرژی می تواند باعث از بین رفتن بقیه اقتصادها شود ، اما به سود خود شرکت های انرژی است. سرمایه گذاران که به دنبال سودآوری از این شرایط هستند ، می توانند در سرمایه گذاری بخش کمی از اوراق بهادار خود در یک صندوق انرژی بهره مند شوند.

سرمایه گذاری درصندوق بخش حساس

آستانه های مهم برای هر سرمایه گذار با توجه به شرایط بخش متمرکز ، داشتن یک سبد متنوع در جریان اصلی است. برای متنوع سازی کارآمد ، برنامه ریزان باید همپوشانی احتمالی بین هر صندوق بخش بالقوه و سبد فعلی مشتری را با دقت بررسی کنند ، به طوری که هر صندوق بخشی که انتخاب شده باشد ، کمترین سهام ممکن را دارد که قبلاً به طور کامل یا در صندوق دیگری نگهداری می شد.

بسیاری از منابع امنیتی در یک صندوق بخش نیز اغلب در وجوه اصلی آن خانواده صندوق یافت می شوند. بنابراین ، صندوق های بخش که در یک زیر مجموعه خاص مانند منابع انرژی جایگزین سرمایه گذاری می کنند ، ممکن است در برخی موارد تنوع بیشتری نسبت به یک صندوق گسترده تری داشته باشند.

میانگین صندوق بخش

سرمایه گذارانی که وجوه بخش را به پرتفوی خود اضافه می کنند نیز باید بدانند که زمان بندی بخش های خاص بازار می تواند خطرناک تر و دشوارتر از تلاش برای زمان بندی بازار به طور کلی باشد. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، صندوق های زیرمجموعه حتی از وجوه گسترده تر نیز ماهیت بیشتری دارند ، زیرا تمرکز آنها را در برابر چرخه های اقتصادی که می تواند بر صنعت خاصی مانند بانکداری یا وام مسکن تأثیر بگذارد ، آسیب پذیرتر می کند.

مورنینگستار توصیه می کند که سرمایه گذاران میزان مواجهه خود را با هر بخش معین به ۵٪ از نمونه کارهای خود محدود کنند. استفاده از چنین استراتژی هایی برای تخصیص دارایی و بخش مانند متوسط ​​یا هزینه های متوسط ​​یا بازتولید دوره ای پرتفوی نیز توصیه می شود. این روشها می توانند به طور مؤثر نوسانات ذاتی در بودجه بخش را کاهش دهند. با این حال ، صندوق بخش برای سرمایه گذاران تهاجمی که به دنبال بازده بالاتری هستند ، مناسب هستند.

سرمایه گذاران صندوق های بخش باید برای حداقل ۵-۱۰ سال سرمایه گذار بمانند تا بتوانند کل افزایش و سقوط چرخه ای بخش را تجربه کنند. سرمایه گذاران با مدت زمان کمتر از پنج سال با خطرات اساسی در بازار روبرو هستند.

هزینه های صندوق بخش

سرمایه گذاران صندوق های بخش باید از نزدیک به آنچه در پرداخت هزینه های فروش و هزینه های سالانه صندوق های بخش پرداخت می کنند ، نظارت کنند که در دسته بندی های کلی بیشتر از صندوق ها هستند. دلیل این امر این است که وجوه بخش (در هر رده) فاقد پایه دارایی است که در صندوق های اصلی مانند رشد پرچمداران یا صندوق های درآمد وجود دارد.

سرمایه گذارانی که در استراتژی های زمانبندی بازار مشارکت می کنند ، عاقلانه می توانند دنیای تار مانند بخش و صندوق های مبادله ارزی (ETF) موجود را کشف کنند. اینها تنوع مشابهی را در صندوق های متقابل ارائه می دهند ، اما مانند سهام تجارت می کنند و می توانند بسیار ارزانتر از وجوه سنتی استفاده شوند.

کلام آخر

صندوق بخش برای سرمایه گذارانی که خواهان قرار گرفتن در بخش های کل اقتصاد یا بخش فرعی از آن هستند ، مناسب است. مواجهه بیش از حد به هر بخش معینی از بازار می تواند سرمایه گذاران را به ریسک و بی ثباتی ناخواسته سوق دهد و برای جلوگیری از این امر باید اقدامات مناسب انجام شود.

منبع : INVESTOPEDIA

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.