استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

در این مقاله به مرور استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان میپردازیم .بسیاری از سرمایه گذاران سهام را بر اساس اصول خود – مانند درآمد ، ارزیابی یا روند صنعت آنها – تجزیه و تحلیل می کنند ، اما عوامل اساسی همیشه در قیمت بازار منعکس نمی شوند. تجزیه و تحلیل تکنیکال با بررسی داده های تاریخی ، به طور عمده می تواند حرکت قیمت را پیش بینی کند.

این کمک می کند تا تجار و سرمایه گذاران با استفاده از تکنیک هایی مانند تجزیه و تحلیل آماری و اقتصاد رفتاری ، فاصله بین ارزش ذاتی و قیمت بازار را جستجو کنند. تجزیه و تحلیل فنی به معامله گران کمک می کند تا با توجه به اطلاعات گذشته ،حدس بزنند که به احتمال زیاد چه اتفاقی در اینده  بیفتد. بیشتر سرمایه گذاران از هر دو روش تحلیل تکنیکال و بنیادی برای تصمیم گیری استفاده می کنند.

پیشگویی های کلیدی

 • تحلیل تکنیکال یا استفاده از نمودارها برای شناسایی سیگنالهای معاملاتی و الگوهای قیمت ممکن است در ابتدا بسیار پراهمیت یا باطنی به نظر برسد.
 • مبتدیان ابتدا باید بدانند که چرا تجزیه و تحلیل فنی به عنوان دریچه ای برای روانشناسی بازار عمل می کند تا فرصت های سودآوری را مشخص کنند.
 • روی یک رویکرد معاملاتی خاص متمرکز شوید و یک استراتژی انضباطی تدوین کنید که می توانید بدون اجازه دادن به احساسات یا حدس زدن اشتباه  راه را دنبال کنید.
 • واسطه ای را پیدا کنید که بتواند به شما در اجرای برنامه خود با قیمت مناسب و در عین حال فراهم کردن بستر معاملاتی با مجموعه مناسب از ابزارهای مورد نیاز خود ، کمک کند.

رویکرد صحیح را انتخاب کنید

به طور کلی دو روش مختلف برای دستیابی استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان وجود دارد:

– رویکرد از بالا به پایین

– رویکرد از پایین به بالا

 اغلب اوقات ، معامله گران کوتاه مدت یک رویکرد از بالا به پایین را در پیش می گیرند و سرمایه گذاران بلند مدت از پایین به بالا استفاده می کنند.

بالا پایین

رویکرد از بالا به پایین یک تحلیل کلان اقتصادی است که اقتصاد کل را قبل از تمرکز روی اوراق بهادار فردی بررسی می کند. ابتدا یک معامله گر روی اقتصاد و سپس بخش ها و سپس شرکت ها در مورد سهام تمرکز می کند. معامله گرانی که از این رویکرد استفاده می کنند در مقابل سودهای کوتاه مدت متمرکز می شوند. به عنوان مثال ، یک معامله گر ممکن است به سهام هایی که از میانگین حرکت ۵۰ روزه خود به عنوان یک فرصت خرید بیرون می آیند ، علاقه مند شود.

پایین به بالا

رویکرد از پایین به بالا برخلاف دیدگاه کلان اقتصادی بر روی سهام فردی متمرکز است. این شامل تجزیه و تحلیل سهام است که برای نقاط بالقوه ورود و خروج بسیار جالب به نظر می رسد. به عنوان مثال ، یک سرمایه گذار ممکن است یک سهام کم ارزش را در روند نزولی پیدا کند و از تجزیه و تحلیل تکنیکی برای شناسایی یک نقطه ورود خاص هنگامی که سهام می تواند در پایین باشد ، استفاده کند. آنها در تصمیمات خود به دنبال ارزش هستند و قصد دارند تا یک نمای بلند مدت در مورد معاملات خود داشته باشند.

(برای مطالعه مرتبط همچنان بخوانید: سرمایه گذاری پایین به بالا و بالا به پایین)

علاوه بر این ملاحظات ، ممکن است برخی از تجار ترجیح دهند از اشکال مختلف تحلیل تکنیکی استفاده کنند. معامله گران روزانه ممکن است از خطوط روند ساده و شاخص های حجم برای تصمیم گیری استفاده کنند ، در حالی که معامله گران نوسان یا موقعیت ممکن است الگوهای نمودار و شاخص های فنی را ترجیح دهند. معامله گران در حال توسعه الگوریتم های خودکار ممکن است نیازهای کاملاً متفاوتی داشته باشند که از ترکیبی از شاخص های حجم و شاخص های فنی برای هدایت تصمیم استفاده می کنند.

۱. یک استراتژی انتخاب کنید یا یک سیستم معاملاتی ایجاد کنید

اولین قدم شناسایی استراتژی یا توسعه سیستم معاملاتی است. به عنوان مثال ، یک تاجر تازه کار ممکن است تصمیم بگیرد که یک استراتژی متقاطع متوسط ​​متحرک را دنبال کند ، جایی که او دو میانگین متحرک (۵۰ روز و ۲۰۰ روز) را در یک حرکت خاص قیمت سهام دنبال می کند.

برای این استراتژی ، اگر میانگین حرکت متحرک ۵۰ روزه بالاتر از میانگین حرکت دراز مدت ۲۰۰ روز باشد ، نشان دهنده روند صعودی قیمت و تولید سیگنال خرید است. نقطه مقابل در مورد سیگنال فروش صادق است.

(برای اطلاعات بیشتر ، نگاه کنید به: ۴ استراتژی مشترک تجارت فعال.)

یک استراتژی انتخاب کنید یا یک سیستم معاملاتی ایجاد کنید

۲. شناسایی اوراق بهادار در استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان

همه سهام و اوراق بهادار با استراتژی فوق مطابقت نخواهند داشت . سهام یا قراردادهای مختلف همچنین ممکن است نیاز به انتخاب پارامترهای مختلف داشته باشد – در این حالت میانگین متحرک های مختلف مانند میانگین حرکت ۱۵ روزه و ۵۰ روزه مد نظر قرار میگیرد.

۳. کارگزاری مناسب را پیدا کنید

حساب تجاری مناسب را انتخاب کنید که از نوع امنیتی انتخاب شده پشتیبانی می کند (مثلاً سهام مشترک ، سهام پنی ، معاملات آتی ، گزینه ها و موارد دیگر). این دستگاه باید عملکرد لازم را برای ردیابی و نظارت بر شاخص های فنی انتخاب شده و در عین حال پایین نگه داشتن هزینه ها برای جلوگیری از ضرر  را داشته باشند. برای استراتژی فوق ، یک حساب اصلی با میانگین متحرک در نمودار شمعدان کار خواهد کرد.

۴. پیگیری و نظارت بر معاملات در استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان

معامله گران بسته به استراتژی خود ممکن است به عملکردهای مختلفی نیاز داشته باشند. به عنوان مثال ، معامله گران روز نیاز به یک حساب حاشیه ای دارند که دسترسی به نقل قول های سطح II و دید بازار ساز را فراهم می کند. اما برای مثال ما در بالا ، یک حساب اصلی ممکن است به عنوان گزینه کم هزینه ترجیح داده شود.

۵- از نرم افزار یا ابزار اضافی استفاده کنید

ممکن است ویژگی های دیگری وجود داشته باشد که برای به حداکثر رساندن عملکرد مورد نیاز است. برخی از معامله گران ممکن است به هشدارهای تلفن همراه یا دسترسی به معاملات در حال حرکت نیاز داشته باشند ، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای اجرای معاملات به نمایندگی از آنها ، به سیستمهای تجارت خودکار، اهرم کنند.

نکات و عوامل خطر در استراتژی های تحلیل تکنیکال برای مبتدیان

تجارت می تواند چالش برانگیز باشد ،  برخی ملاحظات مهم دیگر عبارتند از:

 • درک منطق و منطق اساسی در زمینه تحلیل تکنیکی.
 • استراتژی های تجارت پشتیبان برای دیدن چگونگی عملکرد آنها در گذشته.
 • قبل از انجام سرمایه گذاری  واقعی ، تجارت در حساب نمایشی را انجام دهید.
 • آگاه بودن از محدودیت های تحلیل تکنیکی برای جلوگیری از خرابی و غافلگیری های پرهزینه.
 • در مورد مقیاس پذیری و نیازهای آینده متفکر و انعطاف پذیر باشید.
 • تلاش برای ارزیابی ویژگی های یک حساب تجاری با درخواست یک حساب آزمایشی رایگان.
 • از همان ابتدا شروع به کوچک کردن استراتژی ها و افزایش تجربه کنید.

کلام آخر

بسیاری از سرمایه گذاران هنگام تصمیم گیری در زمینه سرمایه گذاری ، از تحلیل های بنیادی و تکنیکال بهره می برند ، زیرا تحلیل تکنیکال به پر کردن شکاف دانش کمک می کند. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران با ایجاد درک درستی از تحلیل تکنیکال می‌توانند بازده بلندمدت تعدیل شده خود را بهبود بخشند ، اما مهم است که این تکنیکها را قبل از انجام سرمایه گذاری واقعی درک و تمرین کنید تا از اشتباهات گران قیمت جلوگیری کنید.

(برای اطلاعات بیشتر ، نگاه کنید به: ترکیب تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی.)

منبع : investopedia

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.