تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش چیست؟

0

جهت درک بهتر تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش ابتدا بهتر است مطالبی را بررسی کنیم.چندی پیش ، در یک کهکشان نه چندان دور ، برخی افراد هوشمند بیتکوین را اختراع کردند. در آغاز ، تنها تعداد کمی از علاقه مندان به ارز جدید روی اوردند ، اما خیلی زود مردم از پتانسیل ان مطلع شدند. بنابراین ، تعداد استخراج کنندگان و افرادی که بیتکوین را در دست دارند و با آن پرداخت می کنند ، به صورت نمایی رشد کرد.اما یک مسئله وجود داشت که ایراد بزرگ بیتکوین بود.

بهترین صرافی ایرانی ارزدیجیتال

سرعت معاملات بیت کوین در حدود ۷ معاملات در ثانیه و بسیار کند بود. به عنوان یک مقایسه ، ویزا حدود ۲۴۰۰۰ معاملات در هر ثانیه انجام می دهد. در سال ۲۰۱۷ مشخص شد که در حال حاضر معاملات زیادی برای انجام آن وجود دارد و برای اصلاح مقیاس بیشتر بیت کوین لازم است اصلاحاتی انجام شود.بنابراین ، چرا نمی توان حجم معاملات را فقط افزایش داد؟

این یک سوال عالی در مورد تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش است در ابتدا ، ظرفیت بلاکچین بیت کوین ۱ مگابایت (امروز ۲ مگابایت) بود. چرا آنها نمی توانند آن را بیشتر کنند؟ پاسخ این امر را می توان با استفاده از ترکیب ترافیک سنگین توضیح داد. به عنوان مثال ، بگویید ما مشکل ترافیک سنگینی داریم ، بنابراین تصمیم داریم محدودیت سرعت را به ۲۰۰ مایل در ساعت تغییر دهیم. چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اول از همه ، مسئله ایمنی وجود خواهد داشت زیرا با این سرعت احتمال تصادف و جراحات افزایش می یابد.

بررسی بیشتر تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش

بیتکوین-کش

با این حال یک مشکل بالقوه بزرگتر این است که اکنون وسایل نقلیه قدیمی و کوچک برای بزرگراه ها واجد شرایط نیستند ، زیرا آنها نمی توانند به اندازه کافی سریع حرکت کنند. بنابراین بزرگراه مملو از افراد بزرگی خواهد بود که دارای اتومبیل های قدرتمند بزرگ هستند و یک راننده معمولی در خانه می ماند و یا جاده های کندتر را  باید طی کند تا به جایی که می خواهد برسد.حال قرار است تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش بیشتر به چشم بیاید.

این دقیقاً همان اتفاقی است که با افزایش ظرفیت حد مجاز رخ خواهد داد. بلوک های بیشتر یعنی داده های بیشتر برای پردازش برای هر معامله. بنابراین گره های کوچک قادر به پردازش این داده های افزایش یافته نیستند و تمرکز زدایی به مرور غیر ممکن می شود.

اما هنوز هم نیاز به معاملات بیشتر وجود دارد، راه حل چیست؟

مشکل انجام تراکنش ، جامعه بیتکوین را به دو گروه تقسیم کرده است. یک گروه ادعا می کند که بیتکوین هرگز به عنوان راه حل پرداخت ‘فنجان قهوه’ طراحی نشده است ، گروه دیگر می گوید که بیتکوین باید مقیاس شود.

از آنجایی که هیچ گروهی حاضر به تسلیم شدن نبودند ، در آگوست سال ۲۰۱۷ بیت کوین با استفاده از فرآیندی به نام هاردفورک ‘Hard Fork’ تقسیم شد که نسخه جدیدی از بیت کوین را با نام بیتکوین کش ایجاد کرد. بیتکوین کش از همان پایگاه داده استفاده می کند ، اما با محدودیت ۸ مگابایت در هر بلوک . این افزایش  باعث می شود حدود دو میلیون تراکنش در روز پردازش شود.

بنابراین ، همه مردم در حال حاضر دو برابر بیتکوین اولیه در قالب دو ارز جدا از هم دارند؟ عالیه! در واقع ، پس از افزایش مقدار ، به طور خودکار ارزش کلی ارزها کاهش می یابد ، بنابراین هیچ کس بعد از انجام هاردفورک پولدارتر نشده است.

یک سوال پر تکرار دیگر در مورد تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش                      

آیا بیتکوین و بیتکوین کش قابل تعویض بایکدیگر هستند؟ جواب این است: نه. آنها اکنون کاملاً جدا از هم هستند و قادرند به طور مستقل از یکدیگر کار کنند . من که قطعاً آرزوی موفقیت برای هر دو را دارم.

تفاوت های اصلی بیتکوین و بیتکوین کش

تفاوتهای اصلی بیتکوین و بیتکوین کش

می پرسید کدام یک بهتر است؟در واقع ، آنها متفاوت هستند ، در حالی که هر ارز جوانب مثبت و منفی خود را دارد. بگذارید برخی از این موارد را در زیر بررسی کنیم:

اسم جدید تفاوت بیتکوین و بیتکوین کش

البته خود نام بیتکوین استفاده شده است و کلمه کش به معنی پول نقد هم در آن اتفاقی نیست بلکه سازندگان قصد دارند در آینده این ارز به شکل جدیدی از پول نقد تبدیل شود.

مزایا / معایب بیتکوین و بیتکوین کش

+ حد بزرگتر بلوک (۸مگابایتی) و  در نتیجه – معاملات بیشتر با هزینه کمتر امکان پذیر است.

– بیتکوین استخرهای استخراج زیادی دارد ، بنابراین هیچ کس به اندازه ان قدرتمند نیست و شرایطی که یک ماینر تنها دارای اکثر ۵۱ درصد شبکه  باشد تا بتواند بر همه آنها حکومت کند کاملاً غیرممکن است. برعکس ، بیتکوین کش کاملاً متمرکز است. در حال حاضر ما ۳ استخر استخراج داریم که بیش از ۵۱٪ سختی شبکه بیتکوین کش را روی هم در اختیار دارند. این می تواند یک وضعیت خطرناک باشد زیرا آینده ارز بیش از حد به این سه وابسته می شود.

تفاوت فنی بیتکوین و بیتکوین کش

نویسندگان کدهای بیتکوین کش از نقاط ضعف بیتکوین کاملا آگاه بود و تنظیمات محافظتی را برای بستن این شکاف ها و ایجاد ارز جدید از همه جوانب امنیت رعایت کرده است.

چه عواملی بر قیمت بیتکوین کش تأثیر می گذارد و چرا در ماه نوامبر ۲۰۱۷ افزایش شدید داشت؟ بیتکوین کش در آگوست سال ۲۰۱۷ ساخته شد. این افزایش قیمت در نوامبر همان سال اتفاق افتاد. در تاریخ ۱۲ نوامبر ، قیمت در دو روز دو بار افزایش یافت و بیتکوین کش رتبه دوم ، بعد از بیت کوین را به خود اختصاص داد.

بنابراین ، چه عواملی باعث افزایش شدید قیمت بیتکوین کش شده است؟

  • آخر هفته بیت کوین واقعاً بد بود. به دلیل پایین آمدن توان هشینگ ، حدود ۱۰۰۰۰ معاملات معلق در شبکه وجود داشته است. در نتیجه خریداران برای خرید بیت کوین کش علاقه بیشتری نشات دادند.
  • بیتکوین کش به عنوان راه حلی برای موضوعات شناخته شده سرعت که بیت کوین از آن رنج می برد ، ارائه شد و راه حل بهتری نسبت به SegWit2X بیت کوین ارائه داد. امروز بیتکوین کش تنها فناوری است که یک راه حل مقیاس گذاری به این شکل ارائه می دهد که یک ویژگی عالیست.
  • ویژگی دیگری که بیت کوین اصلی در اختیار ندارد الگوریتم EDA است که باعث می شود شبکه در دوره هایی با قیمت بالا پایدار باشد.

افراد مشهور درباره بیتکوین کش چه می گویند؟

دن ناتان ، بنیانگذار مشاوران معکوس ریسک ، گفت: ‘من بیت کوین کش و اتریوم را خریداری کرده ام. این دو به نظر می رسد که جایی بهتر برای رفتن دارند ، در حالی که به نظر می رسد بیت کوین برخی مسائل فنی دارد.’

راجر ور ، یکی از مشهورترین سرمایه گذاران و فرشتگان بیت کوین ، معتقد است: ‘بیتکوین کش واقعی بیتکوین است و در آینده دارای حجم زیادی از بازار و پایگاه کاربران خواهد بود.

راجر ور

‘دکتر گاریک هیلمن ، مورخ اقتصاد دانشگاه کمبریج ، می گوید: ‘فراتر از سود مالی دارندگان بیتکوین ممکن است از ظهور بیتکوینکش متوجه شوند ، همچنین مزایای فنی بالقوه ای وجود دارد ، مانند مشاهده عملکرد بیتکوین کش با بلوک های ۸ مگابایتی .

کن شیشیدو مطمئن است: ‘وقتی بیتکوین کش پذیرفته شود و مردم ببینند که شما واقعاً می توانید از آن برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید ، قیمت بالا می رود.’

منبع: کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.