چگونه بیتکوین ماین کنم؟

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

استخراج ارزدیجیتال یا ماینینگ چیست؟

ماینینگ فرآیندی است برای اضافه کردن سوابق معامله به دفتر اصلی بیتکوین که بلاکچین نام دارد. این امر به گونه ای است که می توان هر تراکنش را تأیید کرد و هر کاربر شبکه می تواند به این دفترچه دسترسی پیدا کند. در اصل ، معدنچیان با تأیید هر معامله و اطمینان از قانونی بودن تک تک آنها ، در خدمت جامعه بیتکوین هستند.

هر وقت بلوک جدید ‘بسته شود’ ، ماینر پاداش می گیرد. از اکتبر سال ۲۰۱۷ ، این جایزه ۱۲.۵ بیت کوین در هر بلوک است. نرخی که سکه های جدید استخراج می شوند شبیه به نرخی است که کالاهایی مانند طلا از زمین استخراج می شوند. از این رو این روند ‘استخراج’ نامیده می شود.

چگونه سخت افزارمناسب برای استخراج بیتکوین انتخاب کنم؟

میزان هش

با توجه به پیچیدگی موجود در ماینینگ بیتکوین ، انتخاب نوع مناسب سخت افزار بسیار مهم است. در هنگام انتخاب ابزار چند ویژگی در نظر گرفته شده است که اولین مورد میزان هش است. میزان هش تعداد محاسباتی است که سخت افزار شما می تواند در هر ثانیه انجام دهد. این یک پارامتر بسیار مهم است ، زیرا بدیهی است که میزان هش بالاتر می تواند شانس شما در حل مسئله ریاضی  بلوک و جمع آوری پاداش  را افزایش دهد. آنچه ماینرها (استخراج کنندگان) به دنبال آن هستند ، یک خروجی مشخص از عملکرد هش است.

اما در واقع اینطور نیست.هر دستگاه تا در شرایط موجود در محل فارم شما تست نشود دقیقا هش ریت اصلی ان مشخص نمیشود.میزان هش را با واحدهای مگاهاش در ثانیه (MH / ثانیه) ، گیگا هش در ثانیه (GH / ثانیه) و تراهش در ثانیه (TH / sec) اندازه گیری میکنند.امروزه جدیدترین دستگاهها (در تاریخ نوشته شدن مقاله) دارای قدرت حتی  تا ۱۱۰ تراهش میباشند.

مصرف انرژی

خرید سخت افزار استخراج بیتکوین یک سرمایه گذاری است و به همین ترتیب هزینه های متفاوتی نیز دارد. هرچه سخت افزار شما قوی تر باشد ، نیاز به برق بیشتری نیز خواهد داشت. قبل از خرید ، شما باید میزان مصرف برق سخت افزار مورد نظر خود را در نظر بگیرید. شما مطمینا نمی خواهید تمام درامد خود  را صرف برق برای ماینینگ کنید.

شما می توانید از میزان هش و میزان مصرف انرژی متوجه شوید  که چقدر دستگاه مورد نظر بهینه است. برای انجام این کار ، شما فقط باید میزان هش را به میزان توان مصرفی دستگاه بر حسب وات تقسیم کنید.شما همچنین می توانید از ماشین حساب آنلاین محاسبه قیمت برق دستگاههای ماینر داخل سایت استفاده کنید تا باتوجه به شرایط موجود و بطور انلاین میزان کارایی یک دستگاه ماینر را بروز محک بزنید .

سخت افزار مناسب برای ماینینگ ( استخراج بیتکوین )

 در اوایل ظهور بیتکوین ، افراد زیادی به سمت آن کشیده می شدند ، زیرا برای آنها این یک ایده انقلابی و رهایی بخش بود. در واقع ، یک شبکه خودمختار غیرمتمرکز که در آن کاربران عادی وظیفه داشتند از انجام معاملات اطمینان حاصل کنند ، نفس هوای تازه ای را در جهان تحت تسلط بانک ها ، مقامات مالیاتی و شرکت های عظیمی در نظر می گرفت.کمی بعد تر ،ماینر ها کشف کردند که کارتهای گرافیکی سطح بالا پتانسیل قابل توجهی در قدرت استخراج بیت کوین را دارا میباشند.

این کارتهای گرافیکی در هر واحد مشخص از انرژی بسیار کمتری استفاده می کردند و نتایج ۵۰ تا ۱۰۰ برابر بهتر از گذشته بود.مدت ها بعد دستگاههای اختصاصی استخراج معرفی شدند. آنها قابلیت های استخراج  را به پنج برابر افزایش دادند ، این امر باعث شد تا مزارع استخراج  راه را برای صنعت استخراج  بیت کوین هموار کند. این روزها ، ماینینگ بیتکوین به یک تجارت سودآور تبدیل شده است.

در حال حاضر افراد زیادی هستند که صورت حساب های خود را با بهره برداری از مزارع گسترده بیت کوین پرداخت می کنند. این مزارع با استفاده از سخت افزارهای مختلف استخراج و همچنین کارتهای گرافیکی و کولرها طراحی و ساخته می شوند. بدیهی است که برای کارکردن به برق زیادی احتیاج دارند ، بنابراین دسترسی به انرژی ارزان قیمت بسیار مهم است. این برق ارزان قیمت است که مزارع ماینینگ بیتکوین چینی را بسیار سودآور ساخته است.

CPU

یکی از ضعیفترین سخت افزارهای ماینینگ بیتکوین ، خود رایانه شما است. CPU مخفف عبارت Central Processing Unit میباشد و به معنی پردازنده رایانه است.روزگاری این تنها راه برای استخراج بیتکوین بود و بسیار مقرون به صرفه .تنها آنچه شما نیاز داشتید  یک رایانه با یک پردازنده به اندازه کافی قدرتمند بود. با این حال ،استخراج کنندگان همواره سعی در بالابردن بیشتر امنیت شبکه و کسب بیت کوین های بیشتر داشتند پس در بسیاری از زمینه ها  نوآوری کردند. بنابراین امروز ، استخراج رمزارزها با استفاده از CPU اساساً منسوخ است.

GPU

gpu ماینینگ

GPU مخفف واحد پردازش گرافیکی است . بطور خاص طراحی شده اند تا بتوانند تمام چند ضلعی های پیچیده مورد نیاز در بازی های ویدئویی پرمحتوا را محاسبه کنند ، که این امر باعث شده است که آنها به ویژه در حس کردن ریاضیات لازم برای حل بلوک های معامله بسیار عالی باشند. با وجود هزینه چند صد دلاری ، GPU ها به استخراج کنندگان مزیت قابل توجهی نسبت به پردازنده رایانه دادند.

به عنوان مثال ، یک پردازنده به طور کلی کمتر از ۱۰ مگابیت در ثانیه را برای شما فراهم می کند. از طرف دیگر ATI 5970 ، یکی از محبوب ترین کارتهای گرافیکی هنگام کار استخراج ارزدیجیتال ، می تواند بیش از ۸۰۰ مگاهرتز در ثانیه به شما بدهد. استفاده گسترده از کارتهای گرافیکی منجر به ظهور دکلهای استخراج شد که اساساً رایانه هایی با پردازش محاسبات پیچیده در انجا جمع می شدند.

این تجهیزات ممکن است صرفاً به استخراج اختصاص داده شود یا به عنوان رایانه ای که نیازهای دیگر را برآورده میکند ، مثلا به عنوان یک سیستم بازی هم اجرا شود و فقط به صورت پاره وقت از ان بعنوان ماینر استفاده کرد. با این حال ، تقریباً مانند CPU ، استخراج GPU نیز این روزها عمدتا منسوخ است.

با معرفی سخت افزارهایی که به طور خاص برای استخراج طراحی شده است ، سختی شبکه استخراج بیت کوین به حدی افزایش یافته است که کارت های گرافیکی  نمی توانند با انها  رقابت کنند.

FPGA

 مرحله بعدی توسعه معادن بیت کوین معرفی معدن FPGA (Field Programableable Gate Array) بود. FPGA یک مدار مجتمع است که پس از ساخته شدن پیکربندی شده است. این امر به  سازنده سخت افزار استخراج امکان داد تا تراشه ها را به صورت حجیم خریداری کند و آنها را بطور خاص برای استخراج بیت کوین سفارشی سازی کند.

راه اندازی چند دستگاه FPGA در نوع خود موفقیت بود و باعث تغییر چشم انداز استخراج بیت کوین شد. این اولین سخت افزاری بود که به طور خاص برای معادن رمز ارزها ۰ارزهای دیجیتال)  تولید شده بود. آنها مزایای بهره وری از انرژی و سهولت استفاده را در اختیار ماینرها  قرار دادند. در حالی که یک کارت گرافیک معمولی ۶۰۰ مگا ثانیه / ثانیه مصرف برقش حدود  400 وات است ، یک دستگاه استاندارد استخراج  FPGA می تواند ۸۲۶ مگاهرتز در ثانیه با مصرف ۸۰ وات قدرت را فراهم کند.

این پیشرفت باعث شد تا نخستین مزارع بزرگ استخراج  بیتکوین ساخته شود.

ASIC

اسیک ماینینگ

یک مدار یکپارچه شده با کاربرد خاص (ASIC) ، یک میکروچیپ است که تنها با هدف استخراج بیت کوین ها با سرعت بالا طراحی و ساخته شده است. این در حالی است که باعث کاهش ۱۰۰ برابر قدرت هشیینگ می شود ، در حالی که مصرف برق را در مقایسه با تمام فن آوری های قبلی کاهش می دهد.

برخی از کارشناسان ASIC را به عنوان فناوری ‘خط پایان’ می دانند ، زیرا در آینده نزدیک چیزی برای جایگزینی آن وجود ندارد. با توجه به اینکه این تراشه ها فقط برای یک کار طراحی و ساخته شده اند ، می توانند بسیار گران باشند و همچنین زمان زیادی نیز برای ساختن آن لازم است ، اما در سرعت واقعا بی نظیر هستند.

سودآوری استخراج ارزهای دیجیتال

 با توجه به گزینه های متعدد موجود ، انتخاب سخت افزار مناسب برای استخراج  می تواند برای افراد تازه وارد سخت باشد. هم  سخت افزار و هم هزینه برق مورد نیاز برای اجرای آن زیاد است. از این رو ، قبل از خرید تمام قطعات لازم و مونتاژ مزرعه خود ، محاسبه سودآوری استخراج بسیار مهم است. شما میتوانید با استفاده از ماشین حساب اختصاصی موجود در سایت مدت زمان مورد نیاز برای بازگشت سرمایه خود را براحتی محاسبه کنید.

نرم افزار استخراج

برای استخراج  بسته به نوع تجهیزات مورد نظر خود ، احتمالاً نیاز به نصب نرم افزار مخصوص ماینینگ دارید.نرم افزار استخراج است که به سخت افزار دستور می دهد تا  کار خود را انجام دهد و از طریق بلوک های معاملاتی برای حل آن استفاده می کند. برخی از استخراج کنندگان ارزدیجیتال پیشرو از ASIC ها با همه موارد از پیش تنظیم شده استفاده میکنند. بنابراین ، در بیشتر موارد ، وصل کردن آن به یک خروجی کیف پول ارز دیجیتال تنها کاری است که شما باید انجام دهید.

استخر ماینینگ (استخراج ارزدیجیتال) چیست؟

این روزها هرکسی که وارد دنیای استخراج ارزهای رمزنگاری شده می شود باید با شرکت های بزرگ و مزارع استخراج رقابت کند. بنابراین ، به طور طبیعی ، یکی از اولین تصمیماتی که هر ماینر باید بگیرد این است که آیا با افرادی اینکار را در قالب همکاری انجام دهد یا به یک استخر بپیوندد.پیوستن به یک  استخر استخراج  یک روش ماینینگ است که در آن چندین کاربر قدرت محاسباتی خود را در تولید یک بلوک استفاده می کنند تا بلوک زودتر حل شود و پاداش بیشتری بگیرند.

یک استخر شانس بسیار بیشتری برای حل یک بلوک و دریافت پاداش دارد ، اگرچه این پاداش با توجه به قدرت پردازش مشارکتی بین اعضا تقسیم می شود. بنابراین ، پیوستن به استخر ممکن است یک جریان درآمد ثابت ایجاد. پیوستن به استخر درست مانند ثبت نام در هر سرویس وب دیگر است. تمام کاری که شما باید انجام دهید ایجاد حساب کاربری در وب سایت استخر است. پس از داشتن حساب ، باید یک ‘کارگر’ یا Worker ایجاد کنید.

امکان ایجاد چندین کارگر ، متصل کردن آنها به هر قطعه سخت افزاری که استفاده می کنید نیز از دیگر مزایای استخرها در ای روزهاست. نکته مهم دیگر که باید در نظر بگیرید میزان کسری پرداختهای استخراج ان استخر از حساب شما برای ارایه خدمات متفاوت میباشد.به طور معمول ، این مقدار بین ۱ تا ۱۰ درصد متغیر است .

آیا استخراج بیتکوین سودآور است؟

استخراج بیت کوین از تعداد معدودی از علاقه مندان اولیه که  با استفاده از CPU های خود معاملات  را تأیید کردند ، سرمایه گذاران تمام عیار در سطح صنعتی ساخت.علاوه بر این ، قیمت  دائما در حال افزایش بیتکوین باعث می شود هر روز بیشتر شرکت های بزرگ و عموم مردم که مجذوب استخراج کنندگان جدید می شود ، این رقابت را بیشتر و جذاب تر کند.

از نظر تئوری ، استخراج معادن برای هر کس امکان پذیر است ، اما فقط کسانی که دارای ماشین آلات تخصصی پیشرفته هستند قادرند با بهره گیری از معادن رمز ارزها ، سود را کسب کنند.اگر قادر به سرمایه گذاری در مزارع بزرگ و گران قیمت استخراج باشید و به برق ارزان دسترسی نداشته باشید ، استخراج سودآور بیت کوین غیرممکن است. با این حال ، این وضعیت ممکن است در آینده بهبود یابد.

نرم افزارهای استخراج ASIC هنوز در حال توسعه و دستیابی به اوج های جدید هستند، در حالی که راه حل های انرزی های جدید ارزان و پایدار نیز در حال پیشرفت هستند. این موارد با هم ممکن است نه تنها باعث شود که استخراج بیت کوین برای استخراج کنندگان خرد مجددا سودآور شود ، بلکه می توانند تمرکززدایی شبکه را نیز تا حد زیادی بهبود بخشند و از آن در برابر خطرات بیشتر محافظت کنند.

استخراج ابری چیست؟

اگر می خواهید بدون خرید و مدیریت سخت افزار شخصی در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، استخراج ابری می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. این کار از طریق خرید قراردادهای استخراج انجام می شود ، که استخراج کنندگان را قادر می سازد از قدرت پردازش مشترک از مراکز داده از راه دور استفاده کنند.استخراج ابری از بسیاری جهات کار استخراج را آسانتر می کند. لازم نیست با سخت افزار ، نرم افزار ، هزینه برق اضافه شده ، پهنای باند و سایر موارد آفلاین سر و کار داشته باشید.

تمام آنچه شما نیاز دارید یک رایانه برای ارتباطات و یک کیف پول بیت کوین که ان هم بصورت رایگان و اختیاری است میباشد. با این حال ، خطرات خاصی در رابطه با استخراج ابری وجود دارد که سرمایه گذاران باید قبل از بستن  قرارداد احتیاط کنند. کلاهبرداری دراین  زمینه بسیار زیاد است. علاوه بر این ، شما نمی توانید سخت افزار فیزیکی واقعی را کنترل کنید. پس از همه ، هنگام تصمیم گیری برای استفاده از روش استخراج ابری ، شما کنترل را به اپراتورها می دهید.

منبع : کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.