دگ (DAG) چیست؟ (رفتن به ورای بلاکچین با کارگردانی نمودارهای حلقوی)

0 72

درین مقاله به توصیف کامل مفهوم دگ میپردازیم.اگر سازمانها فقط می توانند از نقاط قوت بلاکچین (تغییر ناپذیری ، امنیت و عدم تمرکز آن) ضمن پرداختن به مشکلات تأخیر و مقیاس پذیری آن استفاده کنند ، می تواند به ابزاری شگفت زده وسازمانی مبدل شود که در ابتدا در نظر گرفته شده بود. آن روز به زودی با استقبال از Graphic Acyclic Graphs (DAGs) همراه خواهد شد. فرض میگیریم بلاکچین ساده ، سودمند و پرسودتر از هر فناوری جدید دیگری است که اخیراً ظهور کرده است. این سیستم رهبری توزیع شده وعده به روز رسانی در زمان واقعی معاملات بین طرفین از راه دور برای شبکه های قابل اعتماد ، غیرقابل نفوذ بودن ، از بین بردن نیاز (و هزینه) واسطه ها را می دهد.

متأسفانه ، درک این قول بسیار دشوار بوده است ، به خصوص در دنیای ارزهای رمزپایه که بلاکچین در آن با مقیاس مقابله کرده است. به دلیل ماهیت خطی آن ، هر چه یک بلاکچین خاص بزرگتر شود ، اعتبارسنجی معاملات بیشتر طول می کشد. ارزهای قابل توجه رمزنگاری تأخیر در معاملات را تجربه کرده اند ، در نتیجه هزینه های ناخوشایند و انتظارات کاهش یافته است.با این روند آزار دهنده به زودی با احترام از Graphic Acyclic Graphs (DAG) یاد خواهد شد. رویکرد غیر خطی آنها تضمین می کند که هرچه شبکه های آنها بزرگتر شود ، سرعت آنها سریعتر می شود. طلوع ارتباطات

علاوه بر این ، دگ با تحمیل مجوزهای دارای ویژگیهای سه گانه و معیارهای معنایی یکسان ، آنها حتی قابل اطمینان تر و در سطح جهانی نیز قابل تعامل تر می شوند. محدود کردن منابع آنها در شبکه های خصوصی ، آنها را به توانمندترین بستر برای قراردادهای هوشمند و معاملات فوری و توزیع شده بین شرکا تبدیل می کند.

دگ (DAG) چیست؟

دگ (DAG) چیست؟

کاردینال وسیله ای است که با استفاده از آن نمودارهای معنایی حلقوی ، تأخیر در تأیید فرآیند اعتبارسنجی را انجام می دهند. بلاکچین برای اعتبارسنجی معاملات جدید به هر یک از معاملات قبلی خود نیاز دارد. علاوه بر این ، این روند برای معامله قبل از اتمام شروع نمی شود. معاملات جدید در نمودارهای حلقوی فقط به دو معامله دیگر نیاز برای اعتبارسنجی نیاز دارد تا از اعتماد به اولی به گذشته اطمینان حاصل شود. بنابراین ، استقرار پایگاه داده های گرافیکی معنایی حلقوی چند کاره ، احزاب را در مکان های غیرمتمرکز قادر می سازد معاملات خود را که در آن جدیدترین اطلاعات مربوط به کل احزاب وجود دارد ، به راحتی بررسی کنند.

این پایگاه های داده غیرمتمرکز برای توصیف کلیه جنبه های یک قرارداد هوشمند ، به عنوان مثال ، تاریخچه معاملات بین شرکت کنندگان در شبکه ، از جمله آخرین معامله ، با یکدیگر همگام سازی می شوندعلاوه بر این ، با استقرار آنها در شبکه های غیرمتمرکز بین شرکای شناخته شده (مانند شبکه های زنجیره تامین یا در اجرای IoT شرکت ها) ، آنها مستعد حمله ۳۴ درصدی نیستند که در آن یک طرف بیش از ۳۴ درصد از توان محاسباتی شبکه و معاملات را جعل می کند. طلوع ارتباطات

همچنان بخوانید

مجوزهای سه گانه دگ

مجوزهای دارای ویژگیهای سه گانه وسیله دیگری است که بوسیله آن داده های جهانی حلقوی از بلاکچین بالاتر می روند. از آنجا که اساس این بانکهای اطلاعاتی ، سه گانه توصیف معاملات مختلف یا قراردادهایی است که از آنها پشتیبانی می شود ، کاربران می توانند در صورت لزوم آنها را برای فعال سازی یا جلوگیری از دسترسی به قسمت های مختلف دستکاری کنند. حتی اگر هر طرف یک کپی از کل تاریخ قراردادها یا معاملات داشته باشد ، ویژگی های سه گانه می توانند اطلاعاتی را که هر کاربر می تواند ببیند کنترل کند. دسترسی با توجه به نقش ، قرارداد ، نوع معامله ، پرونده مورد استفاده یا تقریباً هر عامل دیگری که یک سازمان در نظر دارد، قابل تنظیم است. طلوع ارتباطات

معیارهای معنایی 

استفاده از استانداردهای معنایی یکی دیگر از مزایای تسهیل شبکه های غیرمتمرکز ، قابل اعتماد به همسانان با DAG است. در ابتدا ، عدم وجود استانداردهای یکنواخت بلاکچین تا حد زیادی قوانین محتاطانه ای برای اتخاذ آن در نظر گرفته شد. پایگاه داده های معنایی ، با این حال ، توسط استانداردهای قابل شناسایی در سطح جهانی که اساساً به استقرار پایگاه های داده های گرافیکی چند کارشناسی ارشد کمک می کنند ، پشتیبانی می شوند. شناسه های یکسان منابع (URI) ، که از مجموعه ای از کاراکترها برای شناسایی یک منبع رایانه ای استفاده می شود ، اساس معیارهای معنایی هستند و شناسه های رایج ترین و متداول ترین سیستم داده ها هستند یعنی همان شبکه جهانی وب.

نمونه پیاده شده دگ بر روی بستر بلاکچین

بلاکچین مسئول محبوبیت سیستم های توزیع شده و ایجاد موارد استفاده اساسی است. نمودارهای معنایی چند کارشناسی خبره ، این نرم افزار را با تسریع در فرآیند اعتبار سنجی ، ضمن تحویل مجوزهای گرانول با ویژگی های سه گانه و قابلیت همکاری با استانداردهای معنایی ، گسترش می دهد. IOTA شاید برجسته ترین پروژه DAG با اهرم در فضای فعلی ارزهای رمزپایه باشد. این بستری است که برای معاملات سریع داده ها بین دستگاه ها و برای پرداخت بین طرفین با هزینه های کم ، به DAG متکی است. اگرچه IOTA هنوز هم به دور از ایده آل هاست ، اما نمونه خوبی از بهبود DAG ها بر روی بلاکچین است.

منبع: کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.