الگوی قلاب Pennant چیست؟

0 116

در تجزیه و تحلیل تکنیکال ، قلاب نوعی الگوی ادامه روند است و بسیار شبیه به پرچم میباشد.

  • قلاب الگوی ادامه است که دوره ای از ادغام توسط شکست حاصل از آن در تحلیل تکنیکال  دنبال می شود.
  • مهم است که به حجم نگاه کنید – دوره ادغام باید حجم کمتری داشته باشد و شکستگی ها در حجم بالاتر رخ دهند.
  • بیشتر معامله گران از قلاب ها در کنار با سایر اشکال آنالیز فنی استفاده می کنند که بعنوان تأیید عمل کند.

قلاب توضیح میدهد که:

قلاب ها که از نظر ساختار به پرچم ها شباهت دارند ، در طول دوره ادغام خود دارای خطوط روند همگرا هستند و از یک تا سه هفته به طول می انجامند. حجم در هر دوره از رکن نیز مهمتر است. حرکت اولیه باید با حجم زیادی روبرو شود در حالی که قلاب باید ضعیف کننده باشد و به دنبال آن افزایش زیادی در حجم در طول شکست حاصل شود.

در اینجا مثالی از ظاهر یک پرچم آورده شده است:

الگوی قلاب Pennant

در تصویر بالا ، پرچم روند قبلی بالاتر را نشان می دهد ، دوره تلفیق الگوی مورد نظر را تشکیل می دهد و تاجران برای تماشای شکست از خط روند فوقانی مثلث متقارن را تماشا می کنند.

الگوهای بازرگانی تجاری

بسیاری از معامله گران به دنبال دستیابی به الگوی نمودار دلخواه ، به دنبال ورود به موقعیت های بلند و کوتاه جدید هستند. به عنوان مثال ، یک معامله گر ممکن است ببیند که یک حرکت صعودی در حال شکل گیری است و سفارش خرید محدودی را دقیقاً بالاتر از خط روند بالای ان قرار داده است. هنگامی که امنیت از بین برود ، معامله گر ممکن است به دنبال حجم بالاتر از متوسط ​​باشد تا آن الگو را تأیید کند و موقعیت را تا زمان رسیدن به هدف قیمت خود حفظ کند.

هدف قیمت پرچم ها معمولاً با اعمال ارتفاع اولیه پرچم تا حدی که قیمت آن از قلم بیرون می رود ، تعیین می شود. به عنوان مثال ، اگر یک سهام در یک تجمع تند از ۵.۰۰ دلار به ۱۰.۰۰ دلار افزایش یابد ، به حدود ۸.۵۰ دلار تثبیت شود ، و سپس با پرداخت ۹،۰۰ دلار از آن خارج شود ، ممکن است یک معامله گر به دنبال یک قیمت ۱۴.۰۰ دلاری در موقعیت – یا ۵.۰۰ دلار به علاوه ۹،۰۰ دلار باشد. سطح توقف ضرر غالباً در پایین ترین نقطه از الگوی ریزآزمایی قرار می گیرد ، زیرا شکست این سطوح ، این الگو را باطل می کند و می تواند شروع یک وارونگی طولانی مدت باشد.

بیشتر معامله گران از قلاب ها در رابطه با سایر الگوهای نمودار یا شاخص های فنی که به عنوان تأیید استفاده میشوند استفاده می کنند. به عنوان مثال ، معامله گران ممکن است سطح شاخص نسبی مقاومت (RSI) را در طول مرحله تلفیقی متوسط ​​نگه داشته و به سطوح فراتر از حد برسند ، که درها را برای حرکت بالقوه بالاتر باز می کند. یا ممکن است یکپارچگی در نزدیکی سطح مقاومت در روند ، رخ دهد ، جایی که یک شکست می تواند یک سطح حمایتی جدید ایجاد کند.

مثال الگوی قلاب

بیایید نگاهی به یک مثال از قلاب بیاندازیم:

مثال واقعی از تحلیل با الگوی قلاب

در مثال بالا ، سهام وقتی از هم پاشیده می شود ، یک قلاب ایجاد می کند ، دوره تحکیم را تجربه می کند و سپس بیشتر از هم می شکند. خط مقاومت در برابر خط روند خط بالا نیز با ارتفاعات واکنش مطابقت دارد. معامله گران می توانستند از این سطوح به عنوان یک فرصت خرید چشم پوشی کنند و از سود نهایی آن سود ببرند.

منبع: اینوستوپدیا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.