آناتومی کامل شکست در معاملات

کانال سیگنال رایگان تلگرام فیوچرز ارزدیجیتال و فارکس

معاملات بورس اوراق بهادار توسط سرمایه گذاران فعال استفاده می شود تا در مراحل اولیه یک روند ، موضع بگیرند. به طور کلی ، این استراتژی می تواند نقطه شروع حرکت عمده قیمت ها ، گسترش بی ثبات بودن و در صورت مدیریت صحیح ، می تواند خطر نزولی محدود را ارائه دهد. در طول این مقاله ، شما را با آناتومی این تجارت اشنا می کنیم و ایده های کمی برای مدیریت بهتر این سبک تجارت ارائه می دهیم.حال به توصیف شکست خواهیم پرداخت.

شکست اقتصادی یک فرصت تجاری بالقوه است که زمانی اتفاق می افتد که قیمت دارایی از سطح مقاومت بالاتر می رود یا با افزایش حجم ، زیر سطح حمایت حرکت می کند.

اولین قدم در معاملات سهام ، شناسایی الگوهای روند فعلی قیمت به همراه سطح حمایت و مقاومت به منظور برنامه ریزی نقاط ورود و خروج احتمالی است.

هنگامی که شما روی یک استراتژی بریک آوت (شکست) عمل کرده اید ، بدانید که در صورت شکاف برآمدگی ، چه موقع می توانید ضرر خود را کاهش داده و وضعیت را دوباره ارزیابی کنید.

مانند هر استراتژی تجاری معاملاتی ، اجازه ندهید که احساسات برای شما تصمیم بگیرند. به برنامه خود بپیوندید و بدانید چه موقع باید وارد شوید و بیرون بروید.

بریک اوت Breakout یا شکست چیست؟

شکست اقتصادی، قیمت سهامی است که در خارج از سطح حمایت یا مقاومت مشخص با افزایش حجم حرکت می کند. یک معامله گر بورس اوراق بهادار بعد از شکسته شدن قیمت سهام بالاتر از مقاومت ، وارد یک موقعیت طولانی می شود و یا بعد از شکست سهام زیر حمایت ، وارد یک موقعیت کوتاه می شود. هنگامی که معاملات سهام فراتر از سد قیمت باشد ، نوسانات تمایل به افزایش پیدا می کنند و معمولاً قیمت ها در جهت ترقی قرار می گیرند. این مجموعه ها نقطه شروع افزایش نوسانات آتی ، نوسان قیمت های بزرگ و در بسیاری شرایط ، روند عمده قیمت ها هستند.

بریک آوت یا شکست در همه بازارها رخ می دهد. به طور معمول ، انفجار آورترین حرکات قیمت در نتیجه شکست کانال و شکستن الگوی قیمت مانند مثلث ، پرچم ، یا الگوهای سر و شانه ها است. به عنوان قراردادهای نوسان در طی این بازه های زمانی ، معمولاً پس از حرکت قیمتها از مرزهای مشخص شده ، گسترش می یابد.

بریک اوت Breakout چیست؟

صرفنظر از بازه زمانی ، تجارت بورس یک استراتژی عالی است. چه از نمودارهای روزانه و چه از هفته استفاده کنید ، مفاهیم جهانی هستند. شما می توانید این استراتژی را در معاملات روزانه ، نوسانات تجاری یا هر سبکی از معاملات بکار بگیرید.

پیدا کردن یک کاندیدای خوب در شکست

هنگام شکستن معاملات ، مهم است که سطح حمایت و مقاومت سهام زیرین را در نظر بگیرید. هر چقدر قیمت سهام این مناطق را لمس کند ، این سطح معتبرتر و مهمتر می شوند. در عین حال ، هر چه این سطح حمایت و مقاومت طولانی تر باشد ، نتیجه نهایی بهتر خواهد شد که قیمت سهام از هم گشوده شود

با تثبیت قیمت ها ، الگوهای مختلف قیمت در نمودار قیمت اتفاق می افتد. سازندهایی مانند کانال ، مثلث و پرچم وسایل با ارزش هنگام جستجوی سهام برای تجارت هستند. گذشته از الگوها ، ثبات و مدت زمانی که قیمت سهام به حمایت از آن پایبند بوده و یا سطح مقاومت آن نیز مهم است ، در یافتن یک نامزد خوب برای تجارت ، فاکتورهای مهمی هستند که باید در نظر داشته باشید.

نقاط ورود

پس از یافتن یک ابزار مناسب برای تجارت ، زمان آن رسیده است که تجارت را برنامه ریزی کنید. راحت ترین نکته ، نقطه ورود است. نقاط ورود تقریباً سیاه و سفید هستند وقتی که می توان موقعیت هایی را در مرحله اول برپا کرد. هنگامی که قیمت ها بالای سطح مقاومت بسته می شوند ، یک سرمایه گذار موقعیت صعودی ایجاد می کند. هنگامی که قیمت ها پایین تر از سطح حمایت قرار می گیرند ، یک سرمایه گذار موقعیت نزولی را به دست می گیرد.

برای تعیین نقطه بریک آوت ، منتظر تأیید باشید. به عنوان مثال ، جعلیات زمانی اتفاق می افتند که قیمتها بالاتر از سطح حمایت یا مقاومت باز می شوند ، اما تا پایان روز ، آنها در حال حرکت به عقب در محدوده معاملات قبلی هستند. اگر یک سرمایه گذار خیلی سریع یا بدون تأیید عمل کند ، هیچ تضمینی برای ادامه قیمت ها به قلمرو جدید وجود ندارد. بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال تأیید حجم متوسط ​​بالاتر به عنوان تأیید هستند یا منتظرند تا پایان یک دوره معاملاتی معلوم شود که آیا قیمتها سطحی را که از آن خارج شده اند حفظ خواهد کرد یا خیر.

برنامه ریزی برای خروج از شکست

خروج های از پیش تعیین شده یک عنصر اساسی برای یک رویکرد تجاری موفق است. هنگام شروع معاملات ، سه برنامه خروج قبل از ایجاد موقعیت وجود دارد.

۱. از کجا می توان با سود خروج کرد

هنگام برنامه ریزی قیمت های هدف ، به رفتار اخیر سهام نگاه کنید تا یک هدف منطقی را تعیین کنید. در هنگام معامله الگوهای قیمت ، می توان از اقدامات اخیر قیمت برای تعیین یک هدف قیمت استفاده کرد. به عنوان مثال ، اگر دامنه یک کانال اخیر یا الگوی قیمت شش امتیاز باشد ، باید پس از شکسته شدن سهام ، آن را به عنوان هدف قیمت استفاده کرد

اموزش بریک اوت

ایده دیگر محاسبه نوسانات قیمت اخیر و میانگین آن برای دستیابی به یک هدف قیمت نسبی است. اگر بورس طی چند نوسان قیمت گذشته چهار نوسان قیمت داشته باشد ، این یک هدف منطقی خواهد بود.

اینها چند ایده در مورد چگونگی تعیین اهداف قیمت به عنوان هدف تجارت است. این باید هدف شما برای تجارت باشد. پس از رسیدن به هدف ، یک سرمایه گذار می تواند از موقعیت خارج شود ، بخشی از موقعیت را خارج کند تا بقیه را اجرا کند یا یک دستور توقف ضرر را برای قفل سود خود انجام دهد.

۲. با ضرر از کجا خارج شوید

این مهم است که بدانید چه زمانی تجارت شکست خورده است. معاملات Breakout این بینش را با روشی نسبتاً واضح ارائه می دهد. پس از شکست ، سطح مقاومت قدیمی باید به عنوان حمایت جدید عمل کند و سطح حمایت قدیمی باید به عنوان مقاومت جدید عمل کند. این یک نکته مهم است زیرا این یک روش عینی است برای تعیین اینکه چه زمانی تجارت شکست خورده است و راهی آسان برای تعیین جایی است که می توانید دستور توقف ضرر خود را تعیین کنید. پس از اتخاذ موضع ، از سطح حمایتی یا مقاومت قدیمی به عنوان یک خط در نمودار استفاده کنید. به عنوان نمونه ، نمودار PCZ را در شکل ۴ مطالعه کنید.

پس از شکست تجارت ، مهم است که به سرعت تجارت را ترک کنید. هرگز فضای زیادی را از دست ندهید. اگر مراقب نباشید ضررها زیاد می شوند.

۳. از کجا می توان سفارش توقف را تنظیم کرد

وقتی در نظر دارید که با یک ضرر از موقعیت خارج شوید ، از سطح حمایتی قبلی یا مقاومت که فراتر از آن شکسته شده است ، استفاده کنید. توقف راحت در این پارامترها روشی ایمن برای محافظت از موقعیت است بدون اینکه خطر تجارت نزولی زیادی ایجاد کند. ایجاد توقف بالاتر از این احتمالاً باعث خروج زودرس خواهد شد زیرا معمولاً برای قیمتها مجدداً سطح قیمتی را که تازه از آن شکسته شده اند مجدداً استفاده نمی کنند.

با نگاهی به شکل ۴ می توانید تلفیق اولیه قیمت ها ، استراحت ، آزمایش مجدد و هدف رسیدن به قیمت را مشاهده کنید. این روند نسبتاً مکانیکی است. اگر در نظر بگیرید که در صورت تعیین نرخ مقاومت ضرر ، بالاتر از سطح مقاومت قدیمی تعیین شده است ، قیمت ها قادر به بازپس گیری این سطوح نیستند و سرمایه گذار زودرس متوقف می شد. تنظیم توقف در زیر این سطح به شما امکان می دهد تا در صورت عدم موفقیت ، قیمت ها مجدداً مورد استفاده قرار گیرند.

خلاصه

به طور خلاصه ، مراحلی که باید در هنگام شکست معاملات استفاده کنید:

  • گزینه مورد نظرخود را مشخص کنید: سهام هایی را پیدا کنید که سطح حمایت یا مقاومت را ایجاد کرده اند و آنها را تماشا کنید. به یاد داشته باشید ، هرچه حمایت یا مقاومت قوی تر باشد ، نتیجه بهتر خواهد بود. مطمئن شوید که هنگام خرید سهام ، این موضوع را درک کرده اید.
  • برای برک آوت صبر کنید: پیدا کردن یک گزینه خوب برای تجارت نباید زودهنگام انجام شود. باید صبر کنید تا قیمت سهام حرکت کند. برای اطمینان از این که شکستی در روز انجام می شود ، در روز معامله تا نزدیک به پایان روز معاملات برای اقدام خود صبر کنید.
  • یک هدف منطقی تعیین کنید: اگر می خواهید تجارت کنید ، انتظار داشته باشید که در کجا قرار دارد. اگر این کار را نکنید ، نمی دانید از کجا تجارت کنید. این کار را می توان با محاسبه یک حرکت متوسط ​​که سهام انجام می دهد یا اندازه گیری فاصله بین حمایت و مقاومت انجام می شود (به خصوص در هنگام الگوهای قیمت معاملات)
  • به سهام شانس مجدد برای تست بدهید : این مهمترین مرحله است. وقتی قیمت سهام سطح مقاومت را می شکند ، مقاومت قدیمی به حمایت جدید تبدیل می شود. وقتی سهام سطح حمایت را می شکند ، حمایت قدیمی مقاومت جدید می شود. در بیشتر معاملات شما ، سهام بعد از دو روز اول ، سطح شکسته شده آن را آزمایش می کند، پس همیشه برای آن آماده شوید.
  • بدانید در چه زمانی تجارت/ الگوی شما شکست خورده است: هنگامی که سهام سعی می کند سطح حمایت یا مقاومت قبلی را مجدداً بازگرداند و از طریق آن شکسته شود ، اینجاست که یک الگو شکست خورده است. ضروری است که ضرر را در این مرحله تمام کنید. با سرمایه خود قمار نکنید!
  • خروج از معاملات به سمت بازار نزدیک: شما نمی توانید آشکارا تشخیص دهید که آیا قیمت ها به یک سطح خاص میرسند یا خیر. به همین دلیل ممکن است در انتظار نزدیکی بازار به یک مقدار،ضرر زیادی متحمل شوید. اگر یک سهام در خارج از سطح حمایت یا مقاومت از پیش تعیین شده در نزدیکی بازار باقی مانده باشد ، زمان آن است که موقعیت را ببندیم و به حالت بعدی حرکت کنیم.
  • صبور باشید: این استراتژی به صبر فراوان نیاز دارد. با دنبال کردن این مراحل ، احساسات را کاهش داده و نسبت به یک تجارت دقیق تر می شوید.
  • خروج از هدف شما: اگر با ضرر از تجارت خارج نمی شوید ، پس در تجارت هستید. شما باید در تجارت بمانید تا زمانی که قیمت سهام به هدف خود برسد یا شما به هدف زمان خود برسید.

کلام آخر

پیشگویان معاملات از نوسانات استقبال می کند. ناپایداری که پس از شکستگی تجربه شده باشد باعث ایجاد احساسات می شود زیرا قیمت ها به سرعت در حال حرکت هستند. استفاده از مراحل ذکر شده در این مقاله به شما در تعیین برنامه معاملاتی کمک می کند که در صورت اجرای صحیح ، می تواند بازده قابل توجهی را به شما ارائه دهد.

منبع: اینوستوپدیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.