دیوید مارکوس مدیر کالیبرا در فیس بوک

0 43

دیوید مارکوس شناخته شده برای تأسیس پروژه رمزنگاری به رهبری فیس بوک است

دیوید مارکوس

سن : ۴۷ سال

محل تولد : پاریس ، فرانسه

محل زندگی : سان فرانسیسکو ، ایالات متحده

رده : فناوری

دانشگاه : ژنو (کنار گذاشته شد)

‘وقتی تقریبا شش ماه پیش این سفر را شروع کردیم ، تمام ایده در مورد روش خاصی برای انجام کارها نبود ، بلکه بیشتر در کنار هم قرار گرفتیم و درتلاشیم تا بفهمیم چطورمی توانیم مسئله ای را که غیرقابل قبول است حل کنیم – ۱.۷ میلیارد نفر که در حال حاضر بدون بانک هستند و یک میلیارد دلار که تحت حمایت آنها نیست.

دیوید مارکوس

زندگینامه :

دیوید مارکوس متولد پاریس و متولد ژنو در نقش های اجرایی برای سرمایه گذاری های مقیاس جهانی از جمله پی پال و فیس بوک فعالیت داشته است. ماركوس قبل از آنكه به حرفه خود وارد صنعت كریپتو شود ، در میان نخبگان دره سیلیكون به عنوان طرفدار اولیه بیتکوین شهرت داشت. زاکربرگ در حالی که عملیات فیسبوک مسنجر را انجام می داد ، مارکوس را به رهبری تحقیقات و توسعه فیس بوک در بلاچین و رمزارز، و در نتیجه پروژه بسیار جنجالی لیبرا (Libra) قرار داد.

۲۰۱۹ دیوید مارکوس :

در حالی که بسیاری از شایعات در اطراف پروژه رمزنگاری آرام فیس بوک در حال گردش بودند ، جزئیات آن تا اواسط ژوئن سال ۲۰۱۹ ظهور نکرد. تا معرفی لیبرا شروع شد، لیبرا بعنوانه رمزنگاری پشتیبان دارایی های ذخیره شده که توسط کنسرسیوم شرکت هایی در سرتاسر جهان برگزار می شود. این اخبار باعث ترس فوری دولت آمریكا به دلیل ترس از ثبت سابقه فیس بوك با داده های كاربران ، تأثیر در امور جهانی و افزایش احتمالی وضعیت دلار آمریكا به عنوان یك ارز ذخیره جهانی شد.

در ماه ژوئیه ، از ماركوس خواسته شد تا به كميته خدمات مالي مجلس پاسخ دهد تا به سؤالات مربوط به طرح ارز ، اقدامات حريم خصوصي و مباحث ديگر پاسخ دهد ، و به طرز ماهرانه اي سؤال هايي را جواب دهد. در حالی که کیف پول Testra و کیف پول Calibra منتشر شده هستند ، با توجه به فشار گسترده و عدم قطعیت نظارتی ، این پروژه متوقف شد.

آنچه برای سال ۲۰۲۰ انتظار داریم :

افشای پروژه لیبرای فیس بوک، به بحث بین المللی درباره نقش ارزهای دیجیتال در جامعه دامن زد. در پی اعلامیه ، برخی از قدرتمندترین کشورها اقدام به تحقیق و توسعه چارچوب ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی یا حتی ساختن ارز دیجیتال خودشان کرده اند ، مانند چین.

در ژانویه سال ۲۰۲۰ ، مجمع جهانی اقتصاد در داووس از تشکیل کنسرسیوم جهانی برای مدیریت ارزهای دیجیتال پرده برداشت ، اتحادی متشکل از رهبران جهان ، سیاست گذاران ، کارآفرینانی که مارکوس را شامل می شد کنسرسیوم جدید به ایجاد سیاست های پایدار و شفاف برای دارایی های دیجیتال در اقتصاد جهانی اختصاص یافته است. با ورود دولت ها و شرکت ها ، روند ارز دیجیتال واقعاً جالب خواهد بود. ما انتظار داریم که مارکوس در مرکز آن قرار بگیرد.

منبع : باینانس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.