چرا روند قیمت آلتکوین ها نزولی است، درحالی که قیمت بیتکوین به 50،000 دلار نزدیکتر می شود

در حالی که بیتکوین به رکورد جدیدی دست یافته و به سمت 50،000 دلار پیش رفت ، بازار آلتکوین ها سقوط کرده است. پس از رسیدن قیمت بیتکوین (BTC) به بالاتر از 49،000 دلار ، آلتکوین ها در 14 فوریه به شدت افت کردند.
زمان افت بازار آلتکوین ها قابل توجه بود زیرا با رالی BTC اصلاح شد، که به طور معمول این اتفاق نمی افتد.

پس چرا آلتکوین ها سقوط کردند ؟

دو دلیل اصلی وجود دارد که علی رغم قدرت ارز رمزپایه غالب ، بازار آلتکوین ها عقب نشینی می کند.
اول ، وقتی قیمت بیتکوین به یک رکورد جدید دست یافت، اکثر حجم بازار ارزهای رمزپایه را مکش میکند. این امر طبیعتاً بازار را به سمت BTC متمایل کرد و به عقب نشینی آلتکوین ها کمک کرد.

دوم ، اتر (ETH) ، که غالباً حرکت بازار آلتکوین ها را در اختیار دارد، در برابر بیتکوین به شدت سقوط کرد.

نمودار شمعی 1 ساعته BTC / USD در مقابل ETH / BTC (نارنجی). منبع: Tradingview
نمودار شمعی 1 ساعته BTC / USD در مقابل ETH / BTC (نارنجی). منبع: Tradingview

ترکیبی از این دو عامل ، همراه با عدم اطمینان در مورد بیتکوین در سطح مقاومت 50 هزار دلاری ، فشار فروش بر روی بازار آلتکوین ها را تقویت کرده است.
یک معامله گر معروف به “Kaleo” تأکید کرد که پیش بینی افزایش قیمت بیتکوین تا 50000 دلار مسلم است.

اما اینکه آیا BTC از 50،000 دلار گذشته است یا خیر، هنوز یک سوال مهم است که می تواند جهت چرخه قیمت کوتاه مدت بازار رمزنگاری را تعیین کند. او گفت:

“بنابراین تشخیص این حرکت به زیر 50 هزا دلار فوق العاده آسان بود. سوال اصلی این است که بعد چه اتفاقی می افتد. من متمایل به صعود مختصر و خارج شدن از محدوده هستم، اما بلاتکلیف هستم. چقدر طول میکشه؟ آیا قیمت بیتکوین از 50 هزار دلار رد می شود؟. “

اگر بیتکوین برای اولین بار قبل از شکستن $ 50،000 صعود کند، از نظر تئوریک ، این روند احتمالاً به نفع آلتکوین ها در آینده قابل پیش بینی است.
طی روند صعودی بیتکوین، هنگام صعود BTC پس از یک حرکت اولیه، آلتکوین ها تمایل به افزایش دارند. با این حال، هنگامی که BTC در حال رالی است و یا یک عقب نشینی جزئی را مشاهده می کند، آلتکوین ها اغلب افت قیمت زیادی را در برابر BTC و دلار آمریکا تجربه می کنند.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.