قیمت بیتکوین به ۱۸ هزار دلار رسید، اما معامله گران انتظار یک افت قیمت قبل از بالا رفتن قیمت دوباره بیتکوین را دارند.

0

قیمت بیتکوین به ۱۸ هزار دلار رسید : بازارهای صعودی قیمت بیت کوین را به ۱۸۰۰۰ دلار رساندند، اما تحلیلگران هنوز انتظار یک افت را قبل از اینکه بیتکوین به بالاترین قیمت خود برسد، دارند .

بیتکوین برای اولین بار در سه سال گذشته با رسیدن به ۱۸۰۰۰ دلار ، بالاترین قیمت ۲۰۲۰ را رقم زد.

در ۱۷ نوامبر ، قیمت بیتکوین پس از یک افزایش حجم بالا به ۱۷۸۵۸ دلار رسید ، موج فشار قیمت را از ۱۷۱۰۰ تا ۱۷۳۰۰ دلار پیش برد که به عقیده بسیاری از تحلیلگران ، سطح مقاومت بالایی خواهد بود. طبق گفته بنیانگذار Decentrader ، filbfilb ، اگر حمایت های کلیدی اساسی پشتیبانی شود ، قیمت بیتکوین می تواند در کوتاه مدت به روند صعودی خود ادامه دهد.

نمودار روزانه  BTC/USD   منبع : TradingView
نمودار روزانه  BTC/USD   منبع : TradingView

همانطور که در نمودار هفتگی نشان داده شده است ، بیت کوین تنها چیزی نیست که بتواند بالاترین رقم ۱۹،۷۶۳ دلار در دسامبر ۲۰۱۷ را برباید و در چندین بازه زمانی ، دامنه قابل مشاهده مشخصات حجم (VPVR) نشان دهنده کمی مقاومت در بالای قیمت ۱۷۰۰۰ دلار وجود دارد.

تحلیلگران انتظار داشتند که با گرفتن سود برخی از معامله گران ، قیمت در محدوده ۱۷،۵۰۰ تا ۱۷،۷۰۰ $  بماند ، اما به نظر می رسد بازارهای صعودی قصد دارند بیتکوین را بالاتر ببرند. تا به امروز که قیمت بیتکوین به ۱۸ هزار دلار رسید ، بیتکوین از زمان شکست مقاومت ۱۶۰۰۰ دلاری ۱۳.۰۶٪ افزایش یافته است ، بنابراین یک دوره ادغام برای ایجاد پشتیبانی برای مرحله بعدی انتظار می رود. همانطور که بیتکوین از سطح ۱۷۰۰۰ دلار عبور کرد ، بحث در مورد این است که آیا قیمت از نزدیک به بالاترین قیمت سال ۲۰۱۷ رد خواهد شد یا بیتکوین ‘مقاومت’ را درهم می شکند و به بالاترین سطح جدید در تاریخ میرسد.

همچنان بخوانید

تکنیکال شو قسمت ۲۳

به گفته بلوم:

” اگر این هفته تا ۱۹،۰۵۰ دلار بالا برویم ، انتظار بازگشت به سطح ۱۷،۰۰۰ دلار را دارم. پول زیادی در بیتکوین وجود دارد ، آنها هرگز اصلاح بیتکوین را تجربه نکرده اند! در گذشته ، بیتکوین حرکتهای تند رو به عقب را انجام می داد ، اما این بار ، یک ماده از دست رفته وجود دارد ! عدم انحلال خودکار سودهای اهرمی. ” در سال ۲۰۱۷ ، این تجمع صرفاً توسط تاجران خرده فروشی و مقدار زیادی فومو انجام شد ، اما در سال ۲۰۲۰ سناریو بسیار متفاوت است.

حجم معاملات آتی بیتکوین با مبادله. منبع: داده های دارایی های دیجیتال

داده ها نشان می دهد که افزایش حجم در بازارهای تنظیم شده بیتکوین و مشتقات اتریوم نتیجه درگیر شدن دستان بزرگتر با بیتکوین است.

بلوم گفت:

” این واقعیت که بازار در حال تلاش برای جمع آوری کارهای خود در طول هفته کاری سازمانی است ، نشانه روشنی از رسیدن پول واقعی است که باعث می شود من عقیده داشته باشم عقب نشینی بسیاری که بقیه انتظار دارند شاید کم باشد.”

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.