تنگل (Tangle) چیست؟ سلاح کشنده IOTA

0

بعضی اوقات مردم بلاکچین را با ارزهای رمزنگاری اشتباه می گیرند. حتی برخی معتقدند که رمزنگاری بدون بلاکچین غیرممکن است. اما در واقعیت ، شبکه های رمزنگاری بدون بلوک نیز در دسترس هستند. در بین آنها ، IOTA برای اولین بار در لیست قرار گرفت. IOTA یک سیستم شبکه منحصر به فرد به نام Tangle دارد. امروز ، من قصد دارم به طور مفصل بگویم تنگل چیست؟

بهترین صرافی ایرانی ارزدیجیتال

هنگامی که بلاکچین برای اولین بار به صحنه آمد ، این ایده در اقتصاد و امور مالی تحول ایجاد کرد. اما مردم و کارشناسان فناوری همیشه پیش بینی کرده اند که دیر یا زود این بلاکچین منسوخ خواهد شد. نه به این دلیل که جهان آن را قبول نخواهد کرد. در عوض ، فناوری های جدید سناریو را به دست می گیرند. IOTA دقیقاً همین ایده را داشت. بنابراین ، آنها تصمیم گرفتند نوع جدیدی از شبکه بسازند که بتواند تمام مشکلاتی را که فناوری بلاکچین داشت ، کاهش دهد. آنها Tangle را اختراع کردند.

تنگل Tangle چیست؟

Tangle یک مفهوم پیچیده است. برای به دست آوردن تصویر بهتر ، باید از ایده اینترنت اشیا (IoT) استفاده کنید. هر دستگاهی که بتواند به اینترنت متصل شود می تواند به شبکه IoT متصل شود.نه فقط تلفن هوشمند یا لپ تاپ شما ، IoT را می توان در GPS ماشین ، یخچال ، رادیو ، تلویزیون و …. تشکیل داد.ماشین لباسشویی هم اگر بتواند به اینترنت متصل شود واجد شرایط تلقی می شوند. Tangle مطمئن خواهد شد که این دستگاه ها می توانند به شبکه بپیوندند.

مهمترین تفاوت بلاکچین با تنگل چیست؟

مهمترین تفاوت بلاکچین با تنگل چیست؟

زیبایی این فناوری این است که شما هنگام انجام معامله مجبور به پرداخت هزینه نیستید. این یکی از مهمترین تفاوتهای اساسی با فناوری بلاکچین است.

نگاهی عمیق تر به فناوری تنگل

Tangle تکنولوژی به نام Directed Acyclic Graph را به کار می گیرد. نمودارهای ان براساس علم کامپیوتر ساختار داده است. واحدهای موجود در شبکه گره هستند. گره ها یک بدنه شبیه به وب ایجاد می کنند که شبکه تنگل نامیده میشود. هر گره می تواند به دو گره دیگر اشاره کند و همچنین در آنجا دو گره می توانند به یک گره واحد اشاره کنند. باز هم تمام گره ها از مقدار اختصاصی برخوردار هستند. بنابراین هر گره یک مقدار تجمعی دارد که مقاومت یک گره را تعیین می کند. گره های حاشیه به هیچ گره اشاره ای ندارند. به این گره ها نشانه گفته می شود. برای تعیین مقدار نشانه ها از الگوریتم PoW استفاده شده است.

مزایای کلیدی تنگل (Tangle) چیست؟

مزایای کلیدی تنگل (Tangle) چیست؟

برای دانستن جواب این که تنگل چیست ، بهتر است با مزایای تنگل آشنا شویم.تنگل اساساً سعی دارد نقص فن آوری قدیمی بلاکچین را کاهش دهد.

سرعت اولویت است

Tangle بسیار سریعتر از بلاکچین است. یک بلاکچین معمولی مانند بلاکچین بیتکوین می تواند فقط ۵-۷ معاملات در ثانیه انجام دهد. الگوریتم اجماع طولانی و مصرف برق ان باعث چنین تاخیری می شود. حتی آخرین الگوریتم های اجماع مانند PoS نمی توانند فناوری را سریع تر کنند.سیستم های پرداخت قدیمی مانند Visa می توانند ۱۰،۰۰۰ تراکنش در هر ثانیه را انجام دهند،تنگل (Tangle) می تواند حدود ۸۰۰ معاملات در هر ثانیه را انجام دهد که هنوز هم نسبتاً کم اما بهتر از بلاکچین است.

بدون ماینر و بدون هزینه اضافی

تنگل از DAG برای تأیید معاملات استفاده می کند. می توانید بگویید افرادی که در حال معامله هستند ، معاملات (دیگران) را نیز تأیید می کنند. این مفهوم ، نیاز به استخراج کنندگان را برطرف می کند. همانطور که استخراج کنندگان دیگر در این شبکه وجود ندارند ، دیگر نیازی به پرداخت برای معامله خود نخواهید داشت.این یعنی کل فرایند ذاتی است!

امنیت بهتر

تنگل امنیت بسیار بهتری را در برابر حملات سایبری مانند DDoS ارائه می دهد. در حالی که جهان هر روز توسط هکرها مورد ضرب و شتم قرار می گیرد ، تنگل از اینگونه حملات عالی محافظت می کند. این باعث می شود نگهداری از پول شما امن تر شود.

سیستمی منصفانه

ماینرها می توانند انتخاب کنند که کدام معامله را تأیید می کنند و کدام یک را تایید نخواهد کرد. کارگران معدن همیشه به دنبال معاملات بزرگتر هستند زیرا پاداش اعتبار با مبلغ بزرگتر بسیار بیشتر است. همانطور که در اکثر شبکه ها یک معدنچی وجود دارد ، تنگل چنین سیستم ناعادلانه ای ندارد. معاملات بی طرفانه و کاملاً منصفانه هستند.

جمع بندی در مورد تنگل

هیچ کس نمی تواند مطمئن باشد که تنگل بر بلاکچین قدرتمند غلبه خواهد کرد یا بلاکچین آن را خرد خواهد کرد. اما وقتی وارد دنیای تمرکززدایی می شوید ، باید بدانید که Tangle چیست.

منبع: کوین تلگراف

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.