تجزیه و تحلیل قیمت بیتکوین ،اتریوم،کاردانو،ریپل،BNB،پولکادات،دوج،سولانا،یونی سواپ،لینک

0

اگر گاوها برای حمایت ۵۲۰۰۰ دلار اقدام کنند ، بیتکوین می تواند شکست قابل توجهی را ببیند که به احتمال زیاد خریداران بیشتری را به سمت آلتکوین های منتخب می کشاند.

بهترین سبد ارز دیجیتال

ارزش بازار بیتکوین (BTC) به مرز ۱ تریلیون دلار می رسد و چند آلتکوین نیز در روزهای گذشته به شدت افزایش یافته است. این باعث شده است که شاخص ترس و کریپتو به حرص و طمع شدید وارد شود ، جایی که دامنه بین ۷۹ تا ۱۰۰ متغیر است. به طور کلی ، وقتی شاخص به ۹۵ برسد ، صدرها ساخته می شوند ، که نشان می دهد فضای بیشتری برای اجرا وجود دارد.

PlanB معتقد است که بیتکوین در نظر دارد تا کریسمس امسال به ۱۰۰،۰۰۰ دلار برسد. در نهایت ، او معتقد است که قیمت بیتکوین تا قبل از پایان چرخه نصف کنونی در ۲۰۲۴ بسیار بالاتر از ۱۰۰،۰۰۰ دلار خواهد بود.

سه شنبه یک نقطه عطف مهم برای بیتکوین محسوب می شود زیرا السالوادور به اولین کشور مستقل در جهان تبدیل شده است که بیتکوین را به عنوان وجه قانونی راه اندازی کرده است. اگرچه این آزمایش مسائلی خواهد داشت ، اما به احتمال زیاد توسط سایر کشورها تحت نظارت دقیق قرار می گیرد.

آیا بیتکوین و آلتکوین ها می توانند شتاب خود را افزایش داده و روند صعودی خود را از سر بگیرند یا خرس ها دوباره قیمت را به زیر سطوح اصلی پشتیبانی می رسانند؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز رمزنگاری شده برتر را مطالعه کنیم.

تحلیل قیمت بیتکوین BTC

حرکت محدوده بیتکوین بین ۴۶،۲۰۰ دلار تا ۵۰،۵۰۰ دلار در ۵ سپتامبر صعودی شد. گاوها قیمت را بالای ۵۰۵۰۰ دلار تا ۵۱۰۰۰ دلار تحت فشار قرار دادند و این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.

خرس ها سعی می کنند قیمت بیتکوین را به زیر ۵۰۵۰۰ دلار برسانند و گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند. اگر این کار را انجام دهند ، جفت ارز BTC/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۸،۴۷۶ دلار) برسد.

این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا قیمت در چند روز گذشته بارها از آن عقب نشینی کرده است. اگر قیمت مجدداً از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگردد ، نشان می دهد که این احساس مثبت است. گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا روند صعودی را از سر بگیرند.

اولین سطح هدف صعودی ۵۵۰۰۰ دلار و سپس ۶۰۰۰۰ دلار است. اگر قیمت خرس ها در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد ، این دیدگاه مثبت باطل می شود. چنین اقدامی می تواند سود معامله گران کوتاه مدت را جلب کند و قیمت را به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۴۳۷۱۹ دلار) کاهش دهد.

تحلیل اتریوم ETH

اتر (ETH) در ۳ سپتامبر به بالای ۴۰۰۰ دلار رسید ، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از این سطح دفاع می کنند. با این حال ، یک نشانه مثبت این است که خریداران زمین زیادی را واگذار نکرده اند.

این نشان می دهد که گاوها عجله ای برای رزرو سود ندارند زیرا پیش بینی می کنند روند صعودی ادامه یابد. اگرچه میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت خریداران است ، اما واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود.

اگر قیمت خرس ها به زیر ۳۷۰۰ دلار برسد ، جفت ارز ETH/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳،۴۹۳ دلار) کاهش یابد. بازگشت قوی این حمایت نشان می دهد که تجمع گاوها در روند نزولی همچنان ادامه دارد. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را به بالاترین حد خود در ۴.۳۷۲.۷۲ دلار برسانند. متناوبا ، شکستگی زیر ۳،۳۷۷.۸۹ دلار ممکن است نشان دهنده تغییر احتمالی در روند باشد.

تحلیل قیمت کاردانو ADA

خرس ها چندین تلاش گاوها را برای فشار دادن Cardano (ADA) به بالای مقاومت ۲.۷۹ تا ۳.۱۰ دلار خنثی کردند. واگرایی منفی در RSI همچنین نشان می دهد که حرکت صعودی در حال کند شدن است.

جفت ارز ADA/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۶۵ دلار) کاهش یابد ، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید ، گاوها دوباره سعی می کنند این جفت را در بالای منطقه سربار حرکت دهند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند سفر خود را به سمت ۳.۵۰ دلار آغاز کنند.

از سوی دیگر ، اگر قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد ، ممکن است این جفت ارز تا ۲.۴۷ دلار کاهش یابد. بازگشت از این سطح می تواند محدوده جفت را بین ۲.۴۷ دلار و ۳.۱۰ دلار برای چند روز حفظ کند. شکست زیر ۲.۴۷ دلار نشان دهنده تغییر احتمالی در روند است.

تحلیل باینانس کوین BNB

گاوها در تلاش هستند تا باینانس کوین (BNB) را به بالای ۵۱۸.۹۰ دلار برسانند اما نشانه مثبت این است که اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۶۷ دلار) برسد. این نشان دهنده تجمع در سطوح پایین تر است.

اگر قیمت دوباره از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خارج شود ، خریداران سعی می کنند جفت BNB/USDT را به بالای ۵۱۸.۹۰ دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و به قیمت بعدی ۶۰۰ دلار برسد.

برعکس ، شکست در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می تواند قیمت را به ۴۳۳ دلار کاهش دهد. اگر گاوها از این سطح دفاع کنند ، این جفت ارز می تواند برای چند روز دیگر بین ۴۳۳ تا ۵۱۸.۹۰ دلار محدوده بماند. شکست و بستن زیر ۴۳۳ دلار ممکن است نشان دهد که گاوها قدرت خود را از دست می دهند.

تحلیل ارزدیجیتال ریپل XRP

خرس ها سعی کردند XRP را در ۴ سپتامبر به مثلث بکشانند ، اما گاوها دیپ را خریدند. خریداران قیمت امروز را به بالای ۱.۳۵ دلار رسانده و علامت از سرگیری روند صعودی را نشان می دهند.

اگر قیمت گاوها بالاتر از ۱.۳۵ دلار باشد ، جفت ارز XRP/USDT می تواند به ۱.۶۶ دلار برسد. میانگین های متحرک بالا و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعودی است.

برعکس ، اگر گاوها نتوانند قیمت بالای ۱.۳۵ دلار را حفظ کنند ، خرس ها می توانند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۹ دلار) بازگردانند. این امر امکان تجمیع این جفت ارز را بین ۱.۰۵ تا ۱.۳۵ دلار برای چند روز دیگر افزایش می دهد. شکست و بستن زیر ۱.۰۵ دلار نشان می دهد که خرس ها دوباره در بازی هستند.

تحلیل قیمت سولانا SOL

Solana (SOL) در یک روند صعودی قوی قرار دارد. اگرچه خرس ها در ۴ سپتامبر سعی کردند روند صعودی را در سطح روانی ۱۵۰ دلار متوقف کنند ، اما نتوانستند قیمت را به زیر ۱۳۵.۷۳ دلار برسانند. تصحیح سطحی نشان می دهد که معامله گران برای رزرو سود عجله ای نداشتند.

خرید وحشیانه گاوها قیمت را به بالای ۱۵۰.۶۰ دلار رسانده و از سرگیری روند صعودی خبر می دهد. جفت ارز SOL/USDT اکنون می تواند به هدف بعدی در ۱۷۹.۴۵ دلار برسد.

اگرچه این جفت ارز در یک حرکت قوی قرار دارد ، اما تجمع عمودی به ندرت پایدار است. آنها معمولاً با عقب نشینی شدید همراه می شوند ، زیرا معامله گران هنگام متوقف شدن تجمع به سمت خروج می روند. خرس ها باید قیمت را به زیر ۱۳۴.۷۴ دلار برسانند تا شروع احتمالی اصلاح عمیق تر به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۰۵ دلار) را نشان دهند.

تحلیل دوج کوین DOGE

اگرچه دوج کوین (DOGE) در سه روز گذشته از سقوط بیشتر برخوردار بوده است ، اما گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به ۰.۳۵ دلار به سمت هدف مورد نظر هدایت کنند. این نشان می دهد که خرس ها همچنان به فروش می رسند.

جفت ارز DOGE/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۲۹ دلار) کاهش یابد. اگر قیمت از این حمایت خارج شود ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای ۰.۳۵ دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است این جفت ارز تا ۰.۴۵ دلار افزایش یابد.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش دهند ، ممکن است این جفت ارز به SMA 50 روزه (۰.۲۵ دلار) کاهش یابد. افزایش ناچیز میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI درست بالای نقطه میانی ، مزیت کوچکی را برای گاوها نشان می دهد.

اگر SMA 50 روزه پایین بیاد ، این مزیت به نفع خرس ها می شود. این می تواند درها را برای افت به ۰.۲۱ دلار باز کند.

تحلیل پولکادات DOT

Polkadot (DOT) از زمان شکستن ۲۸.۶۰ دلار به تدریج در حال افزایش است ، اما سرعت کند صعود نشان دهنده عدم اعتقاد در بین گاوها است. RSI همچنین واگرایی منفی ایجاد کرده است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود.

جفت ارز DOT/USDT می تواند به سطح شکست ۲۸.۶۰ دلار برسد. اگر قیمت با قدرت از این سطح خارج شود ، تجمع گاوها در سطوح پایین تر را نشان می دهد. سپس خریداران سعی می کنند روند صعودی را به سمت اولین هدف در ۴۱.۴۰ دلار از سر بگیرند.

احتمال دیگر این است که قیمت ۲۸.۶۰ دلار کاهش یابد اما زیر ۳۵ دلار باقی بماند. این ممکن است منجر به چند روز اقدام محدوده بین این دو سطح شود. شکست و بستن زیر ۲۸.۶۰ دلار نشان می دهد که شکست فعلی یک دام گاو بود. این ممکن است قیمت را به SMA 50 روزه (۲۲ دلار) کاهش دهد.

تحلیل یونی سواپ UNI

Uniswap (UNI) در ۳ سپتامبر از مقاومت سربار در ۳۱.۴۱ دلار عقب ماند ، اما نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸ دلار) برسد.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج در حال افزایش است ، که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای گاوها است. با این حال ، واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است کند شود. الگوی شمعدانی دوجی امروز نشان دهنده بلاتکلیفی گاوها و خرسها است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین بیاید ، جفت ارز UNI/USDT می تواند به ۲۵ دلار کاهش یابد. اگر این حمایت ادامه یابد ، این جفت ارز ممکن است اقامت خود را بین ۲۵ تا ۳۱.۴۱ دلار برای چند روز دیگر تمدید کند.

از سوی دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به بالای ۳۱.۴۱ دلار برسد ، ممکن است این جفت ارز به ۳۷.۵۲ دلار و سپس به ۴۲.۲۵ دلار برسد.

تحلیل لینک LINK

خرس ها سعی کردند Chainlink (LINK) را در ۴ سپتامبر به زیر سطح شکست ۳۰ دلار برسانند ، اما گاوها برنامه های دیگری داشتند. آنها به شدت این افت را خریداری کردند و قیمت امروز را به بالای ۳۵.۳۳ دلار رساندند.

اگر گاوها قیمت بالای ۳۵.۳۳ دلار را حفظ کنند ، جفت ارز LINK/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد و به ۳۶ دلار و سپس به ۴۳.۵۰ دلار برسد. میانگین متحرک بالا و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها تحت کنترل هستند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از ۳۵.۳۳ دلار بالاتر نرود ، خرس ها ممکن است قیمت را به ۳۰ دلار برسانند. اگر این سطح حفظ شود ، ممکن است جفت برای چند روز در محدوده محدوده باقی بماند. شکست و بستن زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۸ دلار) نشان می دهد که گاوها قدرت خود را از دست می دهند.

منبع : cointelegraph

آموزش تحلیل تکنیکال صفر تا صد برای تمام گروهها
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.