تجزیه و تحلیل قیمت بیتکوین ،اتریوم،کاردانو،BNB،ریپل،سولانا،پولکادات،دوج،لونا،یونی سواپ

0

سقوط بیتکوین به زیر ۴۴۰۰۰ دلار باعث شد قیمت آلتکوین ها به سقوط آزاد برسد و برخی از معامله گران نگران این هستند که این اصلاحات عمیق تر شود.

عدم موفقیت بیتکوین در چند روز گذشته منجر به ثبت سود در اکثر آلتکوین های اصلی شده و تهدید کرده است که کل بازار بازار ارزهای رمزنگاری شده را به زیر ۲ تریلیون دلار خواهد رساند.

بازارهای خزانه داری ایالات متحده شاهد رزرو سود بودند و S&P 500 هفته گذشته ۱.۶۹ درصد کاهش یافت ، که نشان دهنده ایجاد احساسات بدون ریسک است. چارلز ادواردز ، مدیرعامل مدیر سرمایه گذاری Capriole ، خاطرنشان کرد که “تقریباً همه اصلاحات بیتکوین در سال ۲۰۲۱” با افت ۲ یا بیشتر در S&P 500 مطابقت داشته است.

صرف نظر از ضعف کوتاه مدت بیتکوین ، MicroStrategy به ایجاد دارایی های خود ادامه داده است. مایکل سیلور ، مدیرعامل این شرکت ، اخیراً خرید ۵،۰۵۰ بیتکوین با قیمت متوسط ۴۸،۰۹۹ دلار برای هر سکه را فاش کرده است. این باعث افزایش ذخایر شرکت به ۱۱۴،۰۴۲ بیتکوین شده است که با هزینه متوسط حدود ۲۷،۷۱۳ دلار برای هر سکه خریداری شده است.

آیا بیتکوین در کنترل است و آیا این می تواند منجر به فروش عمده آلتکوین ها شود؟ بیایید نمودارهای ۱۰ ارز رمزنگاری شده برتر را مطالعه کنیم.

تحلیل قیمت بیتکوین BTC

بیتکوین بار دیگر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA) (47.061 دلار) عقب نشینی کرد و نشان داد که احساسات کوتاه مدت منفی شده است و معامله گران در حال افزایش فروش هستند.

روند نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و شاخص قدرت نسبی (RSI) زیر ۴۳ نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزولی است.

اکنون مسئولیت دفاع از سطح بحرانی ۴۲۴۵۱،۶۷ دلار بر دوش صعود است زیرا در صورت شکست این حمایت ، جفت ارز BTC/USDT می تواند به منطقه حمایتی ۳۷،۳۳۲،۷۰ دلار تا ۳۶،۶۷۰ دلار کاهش یابد.

چنین حرکتی می تواند شانس بهبودی قوی را کاهش دهد و این جفت ارز را برای چند روز در یک محدوده نگه دارد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت به ۴۲،۴۵۱.۶۷ دلار کاهش یابد ، گاوها یک تلاش دیگر برای از سرگیری روند صعودی انجام می دهند. شکست و بستن بالای ۴۷،۴۰۰ دلار می تواند درهای بازآزمایی منطقه مقاومت سربار ۵۰،۵۰۰ تا ۵۲،۹۲۰ دلار را باز کند.

تحلیل قیمت اتریوم ETH

اتر (ETH) در چند روز گذشته بین میانگین متحرک قرار گرفته است. این نشان می دهد که گاوها در حال سقوط به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA) (3،۱۲۹ دلار) و خرس ها در تجمعات به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳،۴۱۳ دلار) می فروشند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به تدریج در حال کاهش است و RSI به زیر ۴۶ کاهش یافته است ، که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. اگر خرس ها قیمت SMA 50 روزه را پایین بیاورند ، جفت ارز ETH/USDT می تواند شاهد فروش بیشتری باشد و در نتیجه به ۳۰۰۰ دلار کاهش یابد.

این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا وقفه در زیر آن می تواند منجر به وحشت فروش شود.

برعکس ، اگر قیمت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه خارج شود ، گاوها دوباره تلاش می کنند قیمت را به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. شکست و بستن بالاتر از ۳۵۶۷.۰۶ دلار می تواند این مزیت را به نفع گاوها بچرخاند. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را به ۴۰۰۰ دلار برسانند.

تحلیل کاردانو ADA

کاردانو (ADA) در ۷ سپتامبر از SMA 50 روزه (۲.۱۶ دلار) خارج شد و در ۱۱ سپتامبر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۵۷ دلار) بالاتر رفت. با این حال ، سطوح بالاتر همانطور که از فتیله بلند در آن مشاهده می شود ، رزرو سود را جلب می کند. شمعدان های ۱۱ و ۱۲ شهریور.

خرس ها قیمت را به زیر سطح شکست ۲.۴۷ دلار رساندند. پایین آمدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و RSI در محدوده منفی نشان می دهد که خرس ها دارای مزیت کمی هستند.

اگر فروشندگان قیمت را به زیر SMA 50 روزه برسانند ، این اصلاح می تواند تا حمایت بعدی ۱.۹۴ دلار افزایش یابد. متناوبا ، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از SMA 50 روزه بازگردد ، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به سمت منطقه مقاومت سربار ۲.۹۷ دلار به ۳.۱۰ دلار برسانند.

تحلیل قیمت باینانس کوین BNB

Binance Coin (BNB) در ۱۰ سپتامبر زیر SMA 50 روزه (۴۱۰ دلار) بسته شد اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. گاوها این افت را خریداری کردند و قیمت را به بالای SMA 50 روزه در ۱۲ سپتامبر کاهش دادند.

با این حال ، شکست گاوها در برطرف کردن مانع سربار در ۴۳۳ دلار ممکن است امروز دور جدیدی از فروش را به خود جلب کند. اگر قیمت زیر ۳۹۳.۲۰ دلار باقی بماند ، جفت ارز BNB/USDT می تواند به ۳۶۹ دلار و سپس به ۳۴۰ دلار کاهش یابد.

روند نزولی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۴۳۸ دلار) و RSI زیر ۴۰ نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزولی است. گاوها باید قیمت را بالای ۴۳۳ دلار فشار دهند و ثابت نگه دارند تا نشان دهند که اصلاحات به پایان رسیده است.

تحلیل قیمت ریپل XRP

ریپل (XRP) در حال حاضر بین میانگین متحرک گیر کرده است. شکست گاوها در پیشبرد قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱.۱۳ دلار) باعث جلب رضایت معامله گران کوتاه مدت شده است.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یافته و RSI به زیر ۴۵ کاهش یافته است ، که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. اگر فروشندگان قیمت را به زیر SMA 50 روزه (۱.۰۳ دلار) برسانند ، جفت ارز XRP/USDT می تواند پایین ترین قیمت روز ۷ سپتامبر را در ۰.۹۵ دلار به چالش بکشد.

شکست و بستن زیر این پشتیبانی نشان می دهد که روند صعودی ممکن است به پایان رسیده باشد. این ممکن است درها را برای سقوط بیشتر به ۰.۷۵ دلار باز کند. اگر قیمت از سطح فعلی خارج شود و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بالاتر برود ، این دیدگاه منفی باطل می شود. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به منطقه مقاومت سربار ۱.۳۵ تا ۱.۴۱ دلار برسانند.

تحلیل قیمت سولانا SOL

Solana (SOL) در حال حاضر در حال اصلاح روند صعودی قوی است. شکست زیر خط روند نشان می دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است. قیمت اکنون می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۱ دلار) کاهش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد ، نشان می دهد که احساس مثبت است و معامله گران در حال کاهش هستند. گاوها سپس سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند اما احتمالاً در خط روند با مقاومت سختی روبرو خواهند شد.

در صورت کاهش قیمت از خط روند ، جفت ارز SOL/USDT می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد. شکست زیر این سطح می تواند قیمت را به سطح فیبوناچی ۶۱.۸٪ در ۱۲۳.۴۳ دلار کاهش دهد.

برعکس ، شکست و بستن بالاتر از خط روند ، احتمال تکرار مجدد بالاترین رکورد تاریخ را در ۲۱۶ دلار افزایش می دهد.

تحلیل پولکادات DOT

Polkadot (DOT) در ۱۲ سپتامبر از مقاومت سربار بالاتر رفت و به ۳۵.۶۸ دلار رسید و این نشان می دهد که گاوها در تلاش برای ادامه روند صعودی هستند. میانگین های متحرک صعودی به نفع گاوها هستند ، اما واگرایی منفی در RSI نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است کند شود.

خرس ها در حال حاضر سعی دارند چالشی سخت در نزدیکی خط مقاومت ایجاد کنند ، اما اگر گاوها زمین زیادی از دست ندهند ، احتمال شکستن مقاومت بالای سر افزایش می یابد. این می تواند راه رالی را برای ۴۱.۴۰ دلار و سپس ۴۶.۸۳ دلار باز کند.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۰.۳۴ دلار) برسد ، جفت ارز DOT/USDT می تواند سطح شکست را در ۲۸.۶۰ دلار دوباره آزمایش کند.

یک جهش قوی از این سطح نشان می دهد که گاوها همچنان در روند نزولی خود جمع می شوند ، اما شکست در زیر آن می تواند این جفت ارز را به SMA 50 روزه (۲۴.۶۸ دلار) برساند. اگر قیمت زیر ۲۸.۶۰ دلار باقی بماند ، نشان می دهد که خرس ها دوباره وارد بازی شده اند.

تحلیل دوج کوین DOGE

Dogecoin (DOGE) در چند روز گذشته زیر میانگین متحرک معامله شده است ، که نشان می دهد گاوها فوریت خرید در سطوح فعلی را ندارند. خرس ها اکنون سعی می کنند قیمت را در زیر حمایت قوی ۰.۲۱ دلار کاهش دهند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رد شد و RSI در محدوده منفی قرار گرفت و این نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. شکست و بستن زیر ۰.۲۱ دلار می تواند قیمت را به حمایت حمایتی ۰.۱۵ دلار برساند.

متناوبا ، اگر قیمت ۰.۲۱ دلار کاهش یابد ، گاوها دوباره سعی می کنند جفت DOGE/USDT را به بالای میانگین متحرک برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی برسد. شکست و بستن بالای این مقاومت اولین علامت آن است که تصحیح ممکن است به پایان رسیده باشد.

تحلیل قیمت لونا LUNA

توکن LUNA پروتکل Terra در ۱۱ سپتامبر از ۴۵.۰۱ دلار کاهش یافت که نشان می دهد سود توسط معامله گران رزرو شده است. پشتیبانی مهم برای تماشای نزولی ، سطح شکست در ۳۶.۸۹ دلار و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۲.۷۷ دلار) است.

بازگشت قوی از هر دو سطح نشان می دهد که احساس مثبت باقی می ماند و معامله گران در حال خرید با افت هستند. گاوها سپس تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به سطح روانی ۵۰ دلار برسانند.

میانگین متحرک رو به بالا نشان دهنده مزیت گاوها است ، اما واگرایی منفی در سیگنال های RSI احتیاط می کند. اگر خرس ها قیمت EMA 20 روزه را کاهش دهند ، جفت ارز LUNA/USDT می تواند به SMA 50 روزه (۲۴.۱۴ دلار) برسد.

تحلیل قیمت یونی سواپ UNI

Uniswap (UNI) طی چند روز گذشته زیر ۲۵ درصد تجزیه شده است ، که نشان می دهد معامله گران در سطوح فعلی تجاوز نمی کنند.

میانگین های متحرک یک متقاطع نزولی را تکمیل کرده اند و RSI در قلمرو منفی قرار دارد که نشان دهنده مزیت خرس ها است. اگر فروشندگان قیمت را به زیر ۲۱ دلار کاهش دهند ، حرکت منفی می تواند افزایش یابد.

سپس جفت UNI/USDT می تواند به ۱۸.۶۹ دلار کاهش یابد. این سطح ممکن است به عنوان حمایت عمل کند اما اگر گاوها نتوانند قیمت را به بالای ۲۵ دلار برسانند ، این کاهش می تواند تا ۱۳ دلار ادامه یابد. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از میانگین های متحرک بالاتر برود ، این دیدگاه منفی باطل می شود.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.