DigiByte ( دیجی بایت ) به اختصار DGB چیست؟

0 43

DGB بلاکچین UTXO غیر متمرکز با سگویت و پشتیبانی از قرارداد هوشمند

DigiByte  ( دیجی بایت ) به اختصار DGB یک بلاکچین UTXO غیرمتمرکز است که در ژانویه سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد. این پروژه بر روی کد لایتکوین LTC  ساخته شده است ، اما دارای چندین تغییر است.

در فوریه سال ۲۰۱۴ ، این پروژه DigiShield ، مکانیسم تنظیم مشکل در زمان واقعی را معرفی کرد که با وجود تغییرات نمایی در قدرت هش استخراج معادن ، زمان بلوک را ثابت می کند.

عرضه

DGB  حداکثر ۲۱ میلیارد عرضه دارد که تا سال ۲۰۳۵ به طور کامل استخراج خواهد شد. ۰.۵٪ از کل عرضه DGB از قبل استخراج شده و در اختیار اعضای اولیه جامعه قرار گرفته است. این شبکه ۱۵ ثانیه زمان بلوک دارد و الگوریتم های موجود برای استخراج ان  SHA256 ، Skein ، Qubit ، Odocrypt  (FPGA) و Scrypt میباشند.

الگوریتم اجماع DGB

الگوریتم اجماع اودوکریپت توسط تیم DigiByte توسعه داده شد و به منظور جلوگیری از تسلط ASIC ، هر ۱۰ روز یکبار بطور خودکار خود را اصلاح می کند. این الگوریتم در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ اجرا شد.

DigiByte یکی از اولین شبکه های غیرمتمرکز است که سگویت Segregated Witness (SegWit) را پیاده سازی کرد ، یک راه حل لایه اول که ساختار بلوک های معاملات را اصلاح می کند و قابلیت مقیاس پذیری کلی شبکه را بهبود می بخشد. DigiByte همچنین با فعال کردن کد های OP_ اجازه اجرای قراردادهای هوشمند را نیز داده است.

سایت رسمی DGB جهت اطلاعات بیشتر

منبع : binance

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.