توکن Synthetix (سینتتیکس) به اختصار SNX چیست؟

0 70

SNX پروتکلی برای شبیه سازی تجارت (تجارت مصنوعی) دارایی ها در اتریوم.

Synthetix (سینتتیکس) به اختصار  SNX یک پروتکل مبتنی بر اتریوم است که برای صدور و تجارت دارایی های مصنوعی از جمله ارزهای رمزنگاری شده ، توکن های اهرمی ، سهام و سایر دارایی های دنیای واقعی است.

معامله گران و سایر شرکت کنندگان در بازار می توانند با در معرض زنجیره قرار دادن انواع دارایی های بدون لغزش در بورس سینتتیکس قرار بگیرند.

توکن های SNX برای بدست آوردن هزینه های مبادله ای برای وثیقه سازی پروتکل استفاده می شود. توکن های SNX را می توان در Mintr ذخیره کرد. علاوه بر این ، آمار شبکه برای عموم آزاد است.

در پروتکل Synthetix ، دارایی های وثیقه شده با هم ترکیب می شوند تا به عنوان یک بدهی طرف مقابل برای کلیه دارایی های خرد شده (مانند دارایی های مصنوعی مانند sUSD و sBTC) عمل کنند. این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا ضمن حل مشکلات نقدینگی و لغزش ، تجارت دارایی های مصنوعی را بطور مستقیم و بدون نیاز به همتایان مستقیم انجام دهند.

از تاریخ ۹ ژوئیه ۲۰۲۰ ، Synthetix  یکی از بزرگترین پروتکل های DeFi در اتریوم است که براساس کل ارزش دارایی خالص قفل شده آن است. وثیقه زنجیره ای آن بیش از ۳۵۰ میلیون دلار ارزش دارد.

Synthetix ) SNX ) چیست؟

Synthetix  یک پروتکل برای صدور و تجارت دارایی های مصنوعی (Synths) در بلاکچین اتریوم است. هرکدام از Synth ها یک توکن ERC20  است که قیمت یک دارایی خارجی را ردیابی می کند. به عنوان مثال ، هر کد SUSD قیمت دلار آمریکا را ردیابی می کند در حالی که sBTC قیمت BTC را ردیابی می کند. در اصل ، این سیستم می تواند از هر دارایی با قیمت مشخص پشتیبانی کند و با در معرض زنجیره قرار دادن محدوده نامحدودی از دارایی های دنیای واقعی، مارکتی نامحدود را فراهم می کند. Synths با Synthetix Network Token  (SNX)  وثیقه می شوند. این پلتفرم از یک مدل وثیقه همبستگی استفاده می کند که به کاربران امکان می دهد مستقیماً با قرارداد هوشمند ، مبادلات بین Synth ها را انجام دهند ، از بروز خطرات عدم اعتماد طرف مقابل و همچنین نقدینگی و لغزش که در بسیاری از مبادلات غیرمتمرکز (DEX) تجربه می شود ، جلوگیری می کند.

زیرساخت های فنی

SNX

سهام داران برای حمایت از سیستم با سهم طرفداری از هزینه های حاصل از فعالیت در سیستم پاداش می گیرند. ارزش SNX به طور مستقیم با استفاده از فعالیت های شبکه در ارتباط است. این مکانیسم به Synthetix امکان تبدیل لحظه ای و تقریبا بدون اصطکاک بین انواع مختلف  Synths  را می دهد بدون مشکلات نقدینگی و لغزش که توسط سایر صرافی های غیرمتمرکز تجربه می شود. لغزش صفر امکان پذیر است زیرا سود / ضرر معاملات Synth در بین سهام دارهای SNX بدهی تلفیقی که هنگام MINT سنتزها متحمل می شوند ، تقسیم می شود. سهام دار SNX به عنوان یک همتای متقابل در همه مبادلات Synth عمل می کند. استکرها خطر بدهی کلی در سیستم را به عهده می گیرند. آنها با گرفتن موقعیت های بیرونی در سیستم ، می توانند از این خطر محافظت کنند. در عوض ، استکرهای SNX حق دریافت هزینه های تولید شده توسط سیستم را دارند.

مشارکتهای تجاری و پیشرفت توسعه تجارت SNX

چین لینک – ( Chain link ( LINK – ارائه دهنده خدمات غیر متمرکز اوراکل است. Synthetix برای دریافت بازخورد قیمت دارایی های مختلف با Chainlink در حال ادغام است.

 Optimism: اپتیمیسم در حال ساختن یک راه حل مقیاس پذیری لایه ۲ در اتریوم است. Synthetix در حال اجرای ماشین مجازی  Optimistic  برای افزایش توان شبکه است.

Curve : کرو ، یک بستر DeFi است که به معرفی خودکار استخرهای ساخت بازار می پردازد. SUSD یکی از معدود پشتیبانی کننده های منحنی بعنوان استیبل کوین شد.

Gnosis : یک پروتکل تبادل غیر متمرکز است. این مشارکت به مزایده های مداوم SNX محافظت شده برای تولید ETH برای پلت فرم  Synthetix  کمک میکند.

Thorchain :  تور چین یک پروتکل نقدینگی بین زنجیره ای است. این مشارکت را برای دارندگان SNX فعال کرد تا SNX را به سهام بگذارند و به سایر دارایی های پشتیبانی شده در همه زنجیره های دیگر دسترسی پیدا کنند.

RelayPay: RelayPay یک دروازه رمزنگاری فیات در استرالیا است. مشارکت بین Synthetix و RelayPay از طریق  sAUD  پشتیبانی میشود.

FractalWealth: Fractal یک شرکت نقدینگی غیرمتمرکز است. Fractal نقدینگی برای دارایی های مرتبط با Synthetix در بازارهای 0x و Matcha را فراهم می کند.

سایت رسمی SNX جهت اطلاعات بیشتر

منبع : باینانس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.