میزان جستجوی جهانی ارز دیجیتال بیتکوین نسبت به سال ۲۰۱۷ رکورد شکست

0 45

گزارش شده است که ماهانه جستجوهای جهانی برای بیتکوین ۳۵۰٪ بیشتر از اواخر سال ۲۰۱۷ است. با توجه به داده های جمع آوری شده توسط برد میشلسون ، مدیر ارشد بازاریابی تجارت و سرمایه گذاری در ” ای تورو”  ، حجم جهانی ماهانه جستجوهای بیتکوین در دسامبر ۲۰۱۷ نسبت به نوامبر ۲۰۲۰ کمتر بود.

میشلسون با استناد به ارائه دهنده داده ها  سئو SEMrush ، گفت که حجم جستجوی جهانی ماهانه مربوط به بیتکوین در نوامبر ۲۰۲۰ ، ۸.۹ میلیون نفر بوده است. این بر اساس داده های میشلسون ، ۳۵۶٪ بیشتر از حجم جستجوی بیتکوین است که در دسامبر ۲۰۱۷ ثبت شده است ، که به ۲.۵ میلیون رسیده است.میشلسون به اختلاف زیادی بین داده های SEMrush و گوگل ترندز ، ابزاری محبوب برای تجزیه و تحلیل محبوبیت سوالات جستجو شده برتر در Google اشاره کرد:

“نکته جالبی که داده های گوگل ترندز نشان نداده این است که حجم جهانی ماهانه بیتکوین در دسامبر ۲۰۱۷ در واقع کمتر از آنچه در نوامبر سال ۲۰۲۰ مشاهده می کنیم بوده.”

در واقع ، طبق داده های گوگل ترندز ، حجم جستجوی به روز بیتکوین با بالاترین رقم ثبت شده در دسامبر ۲۰۱۷ ، زمانی که بیتکوین به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسید ، فاصله زیادی دارد. طبق گوگل ترندز ، شاخص جستجوی بیتکوین نشان می دهد در نوامبر ۲۰۲۰ فقط ۲۰ امتیاز در مقابل۱۰۰ امتیاز  در دسامبر ۲۰۱۷ ایستاد.

نمودار پنج ساله علاقه جستجوی Google در “بیتکوین”. منبع: گوگل


گوگل ترندز فقط نتایج را برای یک کلمه کلیدی محاسبه می کند ، به استثنای نتایج حاوی کلمات کلیدی مرتبط:

وقتی بیتکوین را در گوگل ترندز جستجو می کنید ، فقط نتایج مربوط به آن کلمه کلیدی را مشاهده می کنید. این داده ها از سایر کلمات کلیدی مرتبط و عبارات جستجو مرتبط با بیتکوین مستثنی هستند. به همین دلیل داده های SEMrush بسیار بالاتر است.

در صورت صحت داده های SEMrush ظاهراً با افزایش عمده تعداد آدرسهای جدید بیتکوین ثبت شده ارتباط دارد. طبق داده های سرویس تجزیه و تحلیل ارز رمزنگاری گلس نود ، در تاریخ ۱۸ نوامبر ، تعداد آدرسهای بیتکوین ثبت شده در هر ساعت برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۸ به ۲۵۰۰۰ آدرس رسیده است.

منبع : cointelegraph

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.